FDU

Heeeej, jel' ima neko da napise ko se upisao na pozorisnu reziju, nestrpljiva sam!
Moj bivsi decko se spremao da upise, a posto smo izgubili kontakt, i posto sam far away od Srbije, da li ce iko biti tako ljubazan da napise ne koji su primljeni na reziji...
Thanks!
Znatizeljna ;)
 
Zasto ste tako napadni! Pa ja jos uvek ne znam ko je upao na glumu, a polagao sam prijemni za to, i vi sada ocekujete da vam kazem ko je upao po drugim smerovima. Savet: idite na fax pa procitajte ta imena koja vas toliko interesuju.
 
Novi Sad prima u septembru jos 5 ljudi na klasu, verovatno 4 momka i jednu curu. I Pristina ce primiti verovatno 5. Postoji i Banja Luka, takodje u septembru. Toliko o drzavnim za ovu godinu. Sta cete spremati ne treba da vam drugi odredjuju, vec da sami pronadjete sebe u necemu, mada ja bih vam predlozila... Bolje necu predlagati nista, pomenucu samo da sam tri godine za redom bila u uzem izboru i da nisam upisala (a nisam jedina koja je tako prosla), pa vi sad procenite sami. Uzgred, glumom se mozete baviti i bez akademije a mnogi to cine uspesnije od onih koji akademiju imaju.
Veliki pozdrav ljudima koji glumu vole
 
hvala ti them....Samo,sva sam pogubljena i oko izbora i svega...mada imam jos godinu dana...Hvala ti na obavestenju...A to,sta je ko spremao pitam iz radoznalosti....a mozda i 0,000001 posto to gledam kao neku svoju mogucnost,izbor....A sta si spremala,ako nije tajna?Cisto onako....
 
Ovo za NS su mi rekli neki ljudi koji su tamo konkurisali. Dve cure iz proslogodisnjeg uzeg izbora su upale u tih 5 pa tako znam. Ali nazovi akademiju pa pitaj.

Ja sam ove godine spremala:
Terez - Traktat o slushkinjama (Bogdan Chiplic)
17-i sonet o ljubavi (Pablo Neruda)
Lavrencija - Fuente Ovehuna (Lope De Vega)
Imitacije
Kod Vlade nisam usla ni u uzi. I to mi je jako zao. Upisala je jedna cura sto je prosle godine u NSu bila prva ispod crte a stvarno je sjajna. Ne sumnjam da je Vlada primio dobru klasu i zao mi je sto nisam na njoj, ali sta je tu je.

Kad sam bila u uzim izborima spremala sam:

Gospa Mica - Vlasti (B. Nusic)
Da mi je bila ova pamet - Zenski razgovori (D. Radovic)
Terez - Traktat o slushkinjama (Bogdan Chiplic)

Karolina Nojber - N. Romcevic *2
Sestra Batriceva - Gorski vijenac ()

Vojvodina (M. Antic) *2
Neznosti (Gordana B.)

Kud se djede car Nemanje blago *3

I to sto su samo komedeije tri znaci da sam nesto ponavljala. No na kraju krajeva sve to i nije najvaznije, nekom se svids, nekom ne. Svakako preporucujem da procitate sve sto vam iko pomene i sigurno cete naci nesto odgovarajuce. Naravno Sistem Stanislavskog vam je bukvar.
Ja sam tako dosla do svakog zadatka. Glavno je da se u svojim zadacima osecate dobro i superiorno, da vladate njima i da ih osecate i podrzavate, da vam svaka izgovorena rec ima pokrice iznutra. Za sve to mnogo rada, ali pre svega dosta citajte. Secam se jednog momka koji je recitovao iz Ex ponto-a deo o zenama, stvarno svaka mu cast, jeza me je prosla. I secam se jedne cure koja je radila dramu, plakala sam. A to su jedino mogli da postignu iskrenoscu. To je tesko na sceni, pred publikom a narocito pred zirijem koji te procenjuje, ali to i jeste umetnost. Trebace vam mnogo srece da bi se sve kockice sklopile i ja vam je od srca zelim. I ako ne prodjete budite sigurni da je tako najbolje za vas, pre ili posle to i sami shvatite. Najvaznije je da verujete u sebe, da se ne bavite kombinatorikom i verovatnocom i da otvorite srce, a naj naj najvaznije da verujete u Boga i znate da ce ishod, kakav god bio, biti ono sto je najbolje za vas.
Preporucujem da upisete jedan siguran fax i studirate ga ma koliko vas nervirao, da kad prodje koja godina imate diplomu u ruci a ne da budete veciti kandidati. I radite slobodno na sebi, kako god mozete, naucite nesto novo, jezik, vestinu, instrument... nikad se ne zna sta ce vam i kako zatrebati.
I tako, nakuckah se ja samo tako.
Vreme je da zavrsim, a bas me krenula inspiracija:)
Pozdrav svima
 
Ehejjj, mene nije bilo u Bg neko vreme a nisam ni mogla često na internet.
Šta je bilo? Kako je bilo? Appolo? Exitovka, jesi izlazila na prijemni? Čula sam se s Vladom tih dana kad je trajao prijemni (i ja znam kad treba da gnjavim :) ), rekao je da je opet dosta kandidata pa i mene malo štrecnulo u želucu, setila se i svog prijemnog i vas koji ste izlazili sada!
 
Sad vidim ovaj popis od Them ( pozdrav, them, nismo se upoznale do sada! ;) ), ima tekstova koje sam ja radila za prijemne. Ženske razgovore (ne sećam se ni približno koji tekst) u užem izboru a u širem sam imala i Karolinu Nojber (ako je to onaj monolog kada se obraća publici). A Lavrenciju sam imala na ispitu treće godine mada je ona i u programu Scenskog govora tada!
 
Pa mae sta da ti kazem... Nisam usao ni u uzi izbor:( a toliko sam imao zelju da studiram kod vlade. Jedino sto mi sada ne da mira je to sto ne znam sta je vlada trazio ove godine. Ja sam s moje strane dobro odradio prijemni, ali izgleda da mu se to nije svidelo. Sta da se radi idemo dalje.
 
Da, o Vladi Jevtoviću!
Pa, nije ništa "tražio ove godine", Appolo, jednostavno, treba izabrati 10 ljudi od toliko kandidata (ne znam ni koliko vas je bilo ove godine)! Onda je tu i problem da prijemni traje po tri dana i nekad se dogodi (sećam se druge grupe kad sam ja polagala kod Vlade) da niko ne uđe u uži izbor. Iz druge grupe je tog dana ušlo nas troje i svi smo primljeni na klasu ali zato njih petoro koji su u istom potezu primljeni u uži izbor dan pre nas nije prošao niko. Teoretski može se dogoditi ( i to lako) da svi kvalitetni kandidati koji bi trebalo d auđu u uži izbor osvanu na prijemnom istog dana ali uvek se raspoređuje, to je problem tih maratonskih prijemnih.
A opet kasnije u proseku bude dvoje pogrešnih po klasi, najbolji sa prijemnog vrisnu već u prvom semestru ili ljudi jednostavno shvate da nisu iz te priče ali tek kasnije. Sa moje klase ih je troje jedva dočekalo da završi fakultet i, ne bi možda ni to da im fakultetska diploma nije bila odskočna daska za poslediplomske i prekvalifikaicju. Pobegli su od pozorišta glavom bez obzira i sada da im ponudiš milion dolara da prošetaju scenom ćutke otkačili bi te! Kasnije je još dvoje odlučilo da ih ta priča više ne interesuje! Tako je to!
 
Pa sada ne mogu nista, jedino mi ostaje da sacekam sledecu godinu i da razmislim da li da izadjem na prijemni. A u medjuvremenu gde me put nanese:)
 
Čuj, kad se izlazi na prijemne sa toliko kandidata mora se imati i dosta strpljenja, neki upišu tek iz četvrtog-petog pokušaja! Take it easy! ;)
 
Pa ne znam koliko cu imati strpljenja. Sledece godine ce biti moj treci pokusaj, nadam se i srecan. Ne znam sta da ti kazem, ali posle ovoga mi je palo samopouzdanje. Toliko sam bio siguran u sebe, a ovako sam zavrsio. Sta da se radi.
 
Daj sebi sansu dok god vidis razlog i imas zelju za to. Svakako ne zaboravi da ima nas koji nemamo akademiju a opet se glumom bavimo, mnogi i vise, a neki cak i mnogo uspesnije od mnogih koji tu istu akademiju imaju. Jedino sto je meni tuzno jeste cinjenica da neki ljudi koji su to upisali ne umeju to da cene i maksimalno iskoriste vec eto tako studiraju glumu i govore kako su glumci i nista sem toga. No dobro, na kraju krajeva na sebi mozes raditi i van akademije koliko zelis i baviti se glumom, mada je Vlada bio najbolji put. Bilo je cini mi se oko 350 kandidata. Znam jednu devojku koja je primljena, bila je u uzem sa mnom prosle godine. Ako su i ostali dobri kao ona ili bar upola, onda mogu da potpisem da je primio bas jaku klasu. Bilo kako bilo kod nas u zemlji najsigurnije nekako dodje imati nesto sigurno u rukama pa onda moze i akademija (naravno, ako se polozi prijemni:)
Pozdrav svima koji pozoriste ljube (jer jedino ono moze da se vrednuje za glumu)
 
Ja cula da postoji taj drugi rok, moras zvati akademiju. Kolika ce biti konkurencija to se nikad ne zna, ali nece biti vise od 150 ljudi, po mojoj slobodnoj proceni. U glavnom roku je 3 godine unazad bilo ovako: 120, 80, 130, za poslednju godinu ne znam. Ma nemas se cega bojati. Samo se iskreno pomoli Bogu da se dogodi ono sto je za tebe najbolje i nema sta da brines, to ce se i dogoditi.
Pozdrav
 
E,imam ja jedno pitanje...Pošto idem posle III godine da upišem FDU,zanima me da li bih mogla opet da probam da upišem u septembarskom roku ako ne prođem u junskom?Da li je to ikako moguće...? :roll:
 

Back
Top