FDU

apollo21:
ja sam pre dve nedelje bio u herceeg novom i tamo je bio neki pozorisni festival. bilo je super. dolazila su pozrista iz srbije. da nisi kojim slucajem i ti nastupila dole?


ne, nisam nikad igrala dole, nisam čak ni sa jednom predstavom gostovala dole na festivalima (još!). :)
 
Lucky girl:
moja drugarica je htela na fdu,ali su joj rekli da ne ide jer tamo samo veza radi....ona je htela glumu
Pa veza radi i kod zapošljavanja u banci i kod upisa na medicinu i kod upisa u srednju školu i kod zakazivanja lekarskog pregleda...to, kad postoji, postoji svuda!
Meni nije trebala (a, i da jeste, ne bih je imala!). :)

A i nije potrebno da stvar ide preko veze da bi mnogi ostali kratkih rukava- prima se desetak studenata a kandidata bude i preko šesto, nekima je lakše da tako pravdaju činjenicu da nisu prošli iako su bili dobri!
 
Mae:
Pa veza radi i kod zapošljavanja u banci i kod upisa na medicinu i kod upisa u srednju školu i kod zakazivanja lekarskog pregleda...to, kad postoji, postoji svuda!
Meni nije trebala (a, i da jeste, ne bih je imala!). :)

A i nije potrebno da stvar ide preko veze da bi mnogi ostali kratkih rukava- prima se desetak studenata a kandidata bude i preko šesto, nekima je lakše da tako pravdaju činjenicu da nisu prošli iako su bili dobri!



lepo si joj rekla. najbitnije je da ti budes zadovoljna svojim nastupom na prijemnom. ako to budes postigla, veruj mi neces razmisljati ni o kakvim vezama. a ako ne budes bila primljena bitno je da si zadovoljila sopstvene kriterijume. A "veza" ce te pratiti svuda u zivotu. ima je na svakom koraku. prosle godine je bilo 343 kandidata pa ti sad vidi kolika je sansa da udjes u 12 najboljih.
 
apollo21:
lepo si joj rekla. najbitnije je da ti budes zadovoljna svojim nastupom na prijemnom. ako to budes postigla, veruj mi neces razmisljati ni o kakvim vezama. a ako ne budes bila primljena bitno je da si zadovoljila sopstvene kriterijume. A "veza" ce te pratiti svuda u zivotu. ima je na svakom koraku. prosle godine je bilo 343 kandidata pa ti sad vidi kolika je sansa da udjes u 12 najboljih.


Uuu, 343 kandidata su pesma, znalo je biti i bezmalo 700. Tako smo i mi razmišljali i preračunavali se a onda se našli na klasi bez veze s mozgom, svi do jednog došli na prijemni sa tekstovima i sendvičem u rancu, nismo znali ni ko je ko tamo!
A što s etiče veza, već sam to negde pominjala kad smo pričali o pozorištu- upis na Akademiju je mala beba za to kako veza radi kasnije i gde sve radi!
 
apollo21:
pa ako je bilo kao sto kazes onda je interesovanje za fdu malo opalo. ali opet trebam da se izborim sa ovih trista i kusur.

Pa, dobro, varira to iz godine u godinu, tebi ide u prilog ako se generalno smanjilo mada, tradicionalno, Vladini prijemni drže rekord po broju kandidata!
 
nemoj da pricas! dakle svi bi kod Vlade. Nesto sam se pitao. Kako stojis sa vremenom, posto bi mi mnogo znacilo ako bi ja i ti nekako mogli da se vidimo, da pogledas ovo sto spremam, a posto ja sam sebe ne mogu najbolje da ocenim, cisto da mi kazes tvoje misljenje i da mi das neke smernice. Da bih mogao sto bolje da spremim prijemni. Naravno sve ovo u koliko si voljna i slobodna tj. nemas mnogo obaveza. A u kolliko si zauzeta onda nema ni govora posto ne zelim da ti oduzimam vreme.
 
apollo21:
nemoj da pricas! dakle svi bi kod Vlade. Nesto sam se pitao. Kako stojis sa vremenom, posto bi mi mnogo znacilo ako bi ja i ti nekako mogli da se vidimo, da pogledas ovo sto spremam, a posto ja sam sebe ne mogu najbolje da ocenim, cisto da mi kazes tvoje misljenje i da mi das neke smernice. Da bih mogao sto bolje da spremim prijemni. Naravno sve ovo u koliko si voljna i slobodna tj. nemas mnogo obaveza. A u kolliko si zauzeta onda nema ni govora posto ne zelim da ti oduzimam vreme.


Ajde, dogovorićemo se u hodu, ja čekam ovih dana neka "rešenja" koliko ću biti u beogradu do jula, ako budem ovde, naći ćemo vremena! Javiću ja, što bi rekli na RTS-u, blagovremeno! ;)
Nego, ne reče šta si izabrao uopšte od tekstova?!
 
ovako: za dramu sam uzeo Ibzena tacnije Lutkin dom,a lik advokat Helmer. Sto se tice komedije odabrao sam Nusicevu protekciju, a lik je Manojlo, acimov brat, to znas. Sad mi je samo ostalo jos da odaberem pesmu. Ali to cu u ponedeljak kad budem stigao u bgd. za svaki slucaj ostavicu ti broj telefona ako ne budem mogao da posetim krstaricu, posto u bgd-u nemam internet. telefon cu ostaviti na private-u pa se cujemo.
 
apollo21:
ovako: za dramu sam uzeo Ibzena tacnije Lutkin dom,a lik advokat Helmer. Sto se tice komedije odabrao sam Nusicevu protekciju, a lik je Manojlo, acimov brat, to znas. Sad mi je samo ostalo jos da odaberem pesmu. Ali to cu u ponedeljak kad budem stigao u bgd. za svaki slucaj ostavicu ti broj telefona ako ne budem mogao da posetim krstaricu, posto u bgd-u nemam internet. telefon cu ostaviti na private-u pa se cujemo.

Da, treba da vidim kako izgledaju njegovi monolozi, ne znam ovako, mada, bilo bi bolje da nije skandinavski autor!
 
ono sto si pomenula da skandinavski monolozi nisu emotivni, moguce je, ali ovaj mi zvuci kao emotivan, bar ga ja tako vidim i radim. nadam se da ces i ti videti :)
 
apollo21:
ono sto si pomenula da skandinavski monolozi nisu emotivni, moguce je, ali ovaj mi zvuci kao emotivan, bar ga ja tako vidim i radim. nadam se da ces i ti videti :)
:) Dobro, samo, sem emocije, mora da ima i dramatiku, nadam se da i to štima. Uvek je dobro imati bar dva dramska monologa, ako uzimaš drugi, traži po Rusima! MONOLOG NE MORA BITI IZ DRAMSKOG DELA!!!
 
apollo21:
da, upoznat sam sa tim, samo sto kod romana ima vise posla nego kod dramskih tekstova.
hehe, pa nema više posla, možda je više teksta za čitanje "oko" monologa! Za izdvojeni monolog prozni tekstovi su često i mnogo bolji jer u njima postoji mnogo više zadatih okolnosti i elemenata za gradnju lika!
 
e vidis sa te strane nisam razmisljao, to je verovatno zato sto nisam razmisljao ni da pogledam prozne tekstove. nista moracu sad u ponedeeljak cim budem stigao da se malo pozabavim time. :)
 
apollo21:
e vidis sa te strane nisam razmisljao, to je verovatno zato sto nisam razmisljao ni da pogledam prozne tekstove. nista moracu sad u ponedeeljak cim budem stigao da se malo pozabavim time. :)

Listaj ali nemoj da upadneš u vatru- ako ti padne na pamet nešto što si već čitao, neki lik koji ti se dopao, traži opet to, tako najlakše iskrsnu stvari! Samo obavezno poštuj datosti teksta, nemoj, kao jedan moj kolega, da uzmeš lik zavodnika (iz teksta koji bez greške ukazuje na 300 i nešto strana da je čovek saleteo svaku ženu koja mu se našla na putu) i utvrdiš da je on ustvari homoseksualac! :lol: Datosti iz teksta uzmi kao elemnte jednačine- samo treba da ispoštuješ svaki! Možda zvuči konfuzno ali to je, ustvari, vrlo jednostavan princip!
 
mislis da radim tekst kakav jeste i da ne obracam paznju na sve izvan njega, ili da se skoncentrtisem na tekst ali pod uticajem predjasnjjih i desavanja posle njega?
 
apollo21:
mislis da radim tekst kakav jeste i da ne obracam paznju na sve izvan njega, ili da se skoncentrtisem na tekst ali pod uticajem predjasnjjih i desavanja posle njega?
Apsolutno je važno sve ostalo, pa, tekst i ne postoji osim ako nije bilo razloga da se izgovori (sve što je pre monologa) i ako ne postoji cilj koji želi da postigne (sve što je nakon monologa a monolog se radi kao da se ne zna šta će se dogoditi jer, kad bi se znhao kraj, čemu išta pričati)! A prozno delo će ti dati priličnu jasnu situaciju, okolnosti, motivaciju lika....daće ti priču a, što više elemenata priče imaš, to je manje nepoznatih u jednačini i posao je lakši!
 
da, tako je. ja se u sustini tako i upravljam. prema onome sto je bilo pre mog dela, jer mi to olaksava da spoznam kakav lik trebam da stvorim.
 
Hej Mae pa ti si jos aktuelna za savete.....nismo davno pisale:)Jel prijemni 26 juna?Drug mi se sprema za reziju...a ja nesto planirala,pa ne mogu da stignem zbog skole...a probala bih.Cisto da vidim sta bih uradila,3.sam godina...pa mogu opusteno,kuliram....Joj sva sam izgubljena.Apollo drzim ti i ja palceve,samo hrabro....veruj!!!Ljubim vas...kiss:)
 
:)

Pa, tu sam ja, kad zatreba! ;)

Ne znam, iskreno, za tačan datum prijemnih, načuh na TV-u da je tako negde krajem juna, to beogradski univerzitet određuje za sve fakultete po tri dana prijemnih a, kako se na glumi uglavnom prijemi i održava sva ta tri dana (širi krug), pretpostavljam da startuje već prvog daba prijemnih! Uži krug se nastavlja nakon ta tri dana! ;)
 
Ja sam u recitatorskoj sekciji u srednjoj...recitovala sam Vasko Popa-Vrati mi moje krpice...ali od dela "Bezi cudo....i tragovi nam se ujedaju"...A najveca fora sto svi tripuju da je pesma za nizi uzrast...a nije...I onako,extra je i neobicna....a tek kad je ja izvodim.....:)..tako da ako za prijemni zatreba recitacija....sta kazes,moze li????Ili mozda Adrijan-Zak Prever???(Ako su ti poznate pesme)
A komediju i dramu nemam pojma sta cu....Sta li je Apollo uradio,i sta li je on uzeo za prijemni?Mae kissic:)
 
hehhe, Vrati mi moje krpice! :) to je slatko!
sad sam nešto razmišljala koju sam ja pesmu uzela za prijemni i jedva se setih- imala sam baš dečiju pesmu, neku od Ršuma, trebalo bi d apotražim kojju, mada nije ni bitno!
ma, kažem vam, pesme su najsporedniji deo! sem ako su efektne (a dečije često daju jako puno prostora) pa uspeju i da pojačaju sveukupni utisak ali nemojte se njima zamarati! e, bez monologa već ne može! ;)
 

Back
Top