BETANIJA

ja cekam danas sutra svoje OSMO kumce :):):):)

mackice, slobodno preteruj sa slikicama :) uostalom, isto ti se pise...........jer kad te nadjemo na nasoj gradskoj plazi, prvo cemo da ti ispraznimo novcanik pa cemo da ti ugnjavimo sina.............i naravno, da mu poklonimo sezonsku propusnicu :):)
 
heheheh, u prevodu, cetiri puta sam kumovao do sad / a i jos bi koji put samo da je prilike :)/
i bas sada svi ce imati po dvoje dece............:):):)
imam inace petoro sinova i jednu cerku !!!!
a i 6 kumica i 2 kumceta/devojcice/

znaci ukupno 14 - toro dece!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ajd sad da vas cujem :):):)
 
proka1:
heheheh, u prevodu, cetiri puta sam kumovao do sad / a i jos bi koji put samo da je prilike :)/
i bas sada svi ce imati po dvoje dece............:):):)
imam inace petoro sinova i jednu cerku !!!!
a i 6 kumica i 2 kumceta/devojcice/
znaci ukupno 14 - toro dece!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ajd sad da vas cujem :):):)
Pa kako ti nije žao te jadne, sopstvene žene, koju hoćeš, posle svega, još i da bukvalno ugradiš u temelj kuće ( mis' : putem BETONIRANJA ! ) ?!? :shock:
 
nesons:
Pero kad je tvoj termin ? :lol:
Neki izgleda da su se tek ispileli... :lol: Infantilnost je smesna pojedinima... Pogotovo kad se pogledaju u ogledalo... vise od toga im nije potrebno...

Mora svaka tema da se upropasti likovima kao nesons i Krvolok.... A ja moje vreme cenim prilicno visoko da bi gubio na ovakve prepiske i likove....

PS Pozdrav za admine... koji rade svoj posao...
 
Inace danas i sutra je u toku simpozijum u kojem ucestvuju najeminentniji ginekolozi iz celog sveta. Sirokim programom je obuhvaceno vise direktnih prenosa operacija najvecih svetskih strucnjaka u ovoj oblasti kao i nekih kod nas novih operacija, tj metoda i uredjaja. Sveobuhvatna visecasovna predavanja u "nasoj" Betaniji su u toku, kao i propratne zakuskice i cascenja...
 
proka1:
heheheh, u prevodu, cetiri puta sam kumovao do sad / a i jos bi koji put samo da je prilike :)/
i bas sada svi ce imati po dvoje dece............:):):)
imam inace petoro sinova i jednu cerku !!!!
a i 6 kumica i 2 kumceta/devojcice/

znaci ukupno 14 - toro dece!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ajd sad da vas cujem :):):)

.......pustite me zvacu decu !.......DECOOO OOOO DECOOOO .........:lol:
( svaka cast Proko, imas orden ! )
 
Danas je odrzan kongres "DKMT" grupe u nasoj Betaniji. Naime radi se o udruzenju madjarskih, rumunskih i sprskih ginekologa koji su se ujedinili u ideji da regionalno nadgledaju, prate i sprecavaju polno prenosive bolesti(PPB) i resavaju probleme fetalnih poremecaja i njihovih uzroka u regionu, kao i zdravlja reprodukcionih organa. Meni se posebno svidela ideja da ce svaki podatak o PPB i fetalnim poremecajima biti pracen i belezen u jedinstvenoj bazi podataka. Ovo je u neku ruku bio osnivacki kongres gde su se dogovarali o radu, daljim sastancima i kongresima kao i konkretnom nacinu pracenja i razmene podataka. Takodje je dogovoreno da se daju posebne nagrade najzasluznijim pojedincima, kao i neizostavno trazenje materijalne pomoci od EU, kao i planiranje integracije sa vecim svetskim organizacijama tog tipa koje na zapadu vec postoje. Najneorganizovanije i najnezainteresovanije je delovala Rumunska delegacija koja je javno priznala da nisu sigurni da ce moci sve sprovesti u delo zbog jako neorganizovane situacije u njihovoj zemlji kao i nedostatka novaca za opremu za vrsenje adekvatnih ispitivanja u svim ustanovama. No dogovorena je "pilot" faza do kraja godine kao i razmena celokupnih(nekompletnih) podataka posedovanih do danas. Rezultati studija su planirani da se objavljuju u javnost radi bolje upucenosti i savesnosti populacije.

Drago mi je da vidim da se radi nesto pozitivno i konstruktivno za narod.... u nasoj Betaniji.

image029oi.jpg
 
Pozdrav svima!
Samo sam htela da i ja kazem koju rec na temu. Ako je za utehu i ohrabrenje buducoj porodilji, nije sve bas tako crno. Ili sam ja imala samo puuuno srece (pa tako dva puta). Oba puta sam se poradjala u staroj Betaniji i ni jednom nisam imala nikakvu vezu tamo. Prvi put sam otisla u 5 po podne zbog temperature koju sam taj dan dobila. Kad tamo, kazu ostajes - porodjaj je poceo. Indukcija .... i zdravo musko dete posle samo 2.5 sata (btw. cim se rodio popiskio je babicu). Drugi put sam otisla u 3.30 nocu, nakon sto mi je pukao vodenjak. Nepunih sat vremena kasnije na svet je dosla moja prelepa gospodjica. Oba puta svi (i babice i lekar) su bili jako ljubazni i pazljivi, a ja im ni imena ne znam. Od svega mi je najvise smetalo zajednicko kupatilo na spratu i (ne)higijenski uslovi ali, na srecu, nisam morala dugo tamo da ostanem. Ako si prosla pripremu (tzv. skolicu za trudnice) znas sta te ceka i takoreci u svakom trenutku sta ti se desava.
Od sveg "mita i korupcije" od nas su dobili bombonjeru na odlasku.

Zauzetoj puno srece (ako se do sada nije vec porodila) kao i svim buducim majkama! :)
 
Pozdrav svima,
Nalazim se u sedmom mesecu trudnoce. Moje trenutno prebivaliste je Subotica. Suprug je dobio posao u Novom Sadu i u avgustu treba da se preselimo. Promenucu prebivaliste. Trudnocu mi je vodila doktorka u Subotici. Zanima me koja su moja prava sto se porodjaja u Novom Sadu tice? Gde bih trebala da idem kod lekara da bi se nastavilo vodjenje trudnoce? Da li mi mozete preporuciti neku dobru doktorku ili nekog doktora? Da li je kasno za skolu za trudnice?

Hvala mnogo,
 
Za skolicu cenim da nije kasno. Ako se ne varam, u nju se i krece tu negde u sedmom mesecu. Za neke druge detalje ipak su relevantnije 'friskije' porodilje. Ja sam to zadnji put obavila pre skoro 4 godine. :)
 
novo_sadjanka:
Pozdrav svima!
Samo sam htela da i ja kazem koju rec na temu. Ako je za utehu i ohrabrenje buducoj porodilji, nije sve bas tako crno. Ili sam ja imala samo puuuno srece (pa tako dva puta). Oba puta sam se poradjala u staroj Betaniji i ni jednom nisam imala nikakvu vezu tamo. Prvi put sam otisla u 5 po podne zbog temperature koju sam taj dan dobila. Kad tamo, kazu ostajes - porodjaj je poceo. Indukcija .... i zdravo musko dete posle samo 2.5 sata (btw. cim se rodio popiskio je babicu). Drugi put sam otisla u 3.30 nocu, nakon sto mi je pukao vodenjak. Nepunih sat vremena kasnije na svet je dosla moja prelepa gospodjica. Oba puta svi (i babice i lekar) su bili jako ljubazni i pazljivi, a ja im ni imena ne znam. Od svega mi je najvise smetalo zajednicko kupatilo na spratu i (ne)higijenski uslovi ali, na srecu, nisam morala dugo tamo da ostanem. Ako si prosla pripremu (tzv. skolicu za trudnice) znas sta te ceka i takoreci u svakom trenutku sta ti se desava.
Od sveg "mita i korupcije" od nas su dobili bombonjeru na odlasku.

Zauzetoj puno srece (ako se do sada nije vec porodila) kao i svim buducim majkama! :)


Hvala!
Nisam se jos porodila, imam ja jos poprilicno, termin je 23.11.
Nisam ja u startu imala taj stav - mito, korupcija, ali kad sam bila tamo na UZ, prestravila sam. Sto se veze tice cula sam razna iskustva, lepa kao tvoje, i neka ruzna i stvarno nisam pametna sta da radim.
Kako imam jos vremena, nadam se da ce se to vec nekako resiti, samo od sebe... Ah, nadam se!
Generalno, uopste nisam u fazonu da privatnu praksu stavljam ispred drzavne, naprotiv, trudnocu mi vodi dr u drzavnoj ustanovi i prezadovoljna sam. Privatnu praksu ne mogu da stavim ispred drzavne cisto iz razloga sto sam sama imala bas lose iskustvo - umesto za te pare koji im covek ostavi da daju sve od sebe da bi, ne daj boze ukoliko bude potrebe, covek dosao opet bas kod njih, ti sa kojima sam ja imala posla su zesce otaljali posao i dobro me zveknuli po novcaniku, tako da nemam nameru da se ponovo pojavljujem kod istih. A ljudsku stranu cele price i da ne spominjem...
 

Back
Top