BETANIJA

E a tu je jos rec o poradjaju koji je prirodna stvar...
A zamisli situaciju da dodjes kod lekara - kaze ti imas rak, umires za 6 meseci...na listi cekanja se ceka 1 godinu (za neku terapiju na primer), ali ako das lovu...upad bez problema...
Sta onda radis? Dajes pare bez pogovora - samo da pozivis jos malo...
Posto imas smrtonosnu bolest - bice - 'doktotri su se trudili koliko su mogli' a ako se izlecis - bice- 'doktori te spasili' 'vazno da sam ziv'
Znaci za doktore je samo 'motka' - pa u glavu iz sve snage
 
@ petar pan shvati da je vecina doktora( ostavljam sebi za pravo da mozda postoji neki pocetnik- volonter) koji rade u Betaniji djubrad i olos ,kojima nije stalo ni do koga ,pa ni ako im se plati. U slucaju komplikacija pozivaju se na" visu silu" i " izvini" ali MITO ne vracaju.
Cak iako im se plati unapred, postoji mogucnost da bas u tom trenutku kada se mamica poradja oni nisu u smeni ( deca se ne radjau po naredjenju vec eto onako desilo se.) ili im je bas prosla smena ,pa je nedostupan .
Sada nastupa varianta da mamicu drugi poradja ,pa bez obzira sto si platio onom prvom i ovaj drugi isto staje u red ......PA DOKLE?????
A posebno mi je drago kada doktor nije prisutan,nedostupan, porodjaj krenuo, hvala bogu i zavrsio se kako treba ( da je na poljani i tada bi bilo sve u redu) a platili ,DALI MITO, i posle dolazi doca i kaze : Eto gospodjo,nije ni bilo tako strasno ,drago mi je da ste dobro.
Otac sam dvoje dece,ZNAM ,prosao sam sve to.
Jedino ti pomaze da poznajes licno,od ranije, neku sestricu koja ce da bar malo utice na doce da je paze i opa gde sam opet stigao ,NEKOG TREBA DA POZNAJES!!!!!!
Sta sa onima koji ne poznaju nikoga ???????????
Cak i one sestre sto "iznose " bebicu,traze nesto.
Vejhnovic se zaklinjao pre par godina na TV da nema korupcije,mita a znam da je upucivao pacijente u SVOJU ordinaciju na preglede.Tako da kamere i ta cuda ne igraju ulogu nikakvu jer pitanje je sledece: KO GLEDA TE SNIMKE???
Ako je opste poznato da ima svoju ordinaciju KOJIM pravom radi u drustvenoj?????
Ili je toloko nesposoban da zivi samo od privatne ordinacije ( ne radim u Betaniji> ne ucenjujem trudnice, na fazon imaces bolji tretman> malo ko dolazi u privatnu ordinaciju > ordinacija se zatvara.) a ako i nema svoju radi u necijoj gde bas u lalala vreme ima slobodan termin.
Drugo nacelo je "ruka ruku mije" danas cu ja obaviti privatan pregled u Betaniji a sutra ces ti! Svi zadovoljni!!! DALI???
 
E, ljudi danas sam čula još jednu gadnu priču:mad:
Kažu kad dođeš u Betaniju, recimo blizu termina, ili ako je termin prošao stave te u krevet i indukuju ti porođaj (BESPOTREBNO:!: ) zato da bi se porodila u toj (njihovoj) smeni, odnosno da bi njima utrapio srećni otac koji dinarčić . Možete li da verujete da namerno vade bebu ranije:shock:
Inače, porođaj koji protekne bez indukcije duže traje, ali je daleko manje bolan!

A kako tome stati na put?:? Žalosno je, ali nemam pojma. Onaj ko plati je očigledno uplašen i nema šanse da bi prijavio/svedočio. Ko ne plati, moli boga da sve prođe kako treba, i nema šta da prijavi. Skroz je zeznuta situacija, naravno da se svi boje odmazde i još u takvom trenutku...
Ja svoj doprinos dajem tako što sledim svoj princip; ali daleko od toga da osuđujem ostale koji su uplašeni i učinili bi sve da budu sigurniji.
 
zokky:
Tako da kamere i ta cuda ne igraju ulogu nikakvu jer pitanje je sledece: KO GLEDA TE SNIMKE???
Gledanje snimaka je predvidjeno u slucaju da se nesto desi i OBAVEZNO ce se pregledati. U slucaju da se nista ne desi nece se pregledati.

Moram napomenuti da kamere ne pokrivaju sve porodjajne boxove...

Tacna procedura za gledanje snimaka jos nije utvrdjena... ali eto mozete sami dati predloge za proceduru u tom slucaju. Da li je fer dopustiti roditeljima u tom slucaju da vide snimak?
 
Gledaće se i te kako ako se nešto desi. Pa SVAKO će snimke iskopavati ispod crne zemlje ako treba; odnosno ako za nešto posumnja da nije bilo u redu. Ako je sve ok, ni nema potrebe da se gledaju.

Ma, u Betaniji je svakako najveći problem korupcija, a kamere neće ništa doprineti otkrivanju iste. Svakako ne verujem da bi neko namerno uradio nešto loše ženi koja nije ništa platila.
Mislim da se u SAMOM TOKU POROĐAJA i ne primećuje velika razlika (plaćen-neplaćen porođaj); više u toku vođenja trudnoće i posle porođaja dok mama sa bebom ne ode kući.

Samo da vam kažem, sad sam došla sa CTG-a i imala sam kontrakcije:-D Ne znam da li su one lažne, ili ću večeraske da idem da vidim uživo tu novu Betaniju:razz:
 
Na Klinici za ginekologiju i akušerstvo u Novom Sadu od januara ove godine opet se radi vantelesna oplodnja i već danas izvestan broj žena čeka bebe. U ovoj ustanovi vantelesna oplodnja se radila desetak godina u kontinuitetu i, zahvaljujući tome, samo u ovoj ustanovi rođeno je 170 zdravih beba. Ovom broju valja dodati i one pacijentkinje koje su uz pomoć vantelesne oplodnje zatrudnele na Klinici, a porodile su se u drugim porodilištima u zemlji. Međutim, zbog dotrajalih i loših aparata vantelesna oplodnja na Klinici je prestala.
- Zahvaljujući Pokrajinskom sekretarijatu za zdravstvo i socijalnu zaštitu i Kliničkom centru “Novi Sad”, dobili smo novu i kompletnu opremu za vantelesnu oplodnju, i to za klasičnu, kao i za one slučajeve kada su nalazi supruga pacijentkinje loši - kaže načelnica Odeljenja bračne neplodnosti na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra “Novi Sad” docentkinja dr Vesna Kopitović. - Stigla je i oprema za zamrzavanje embriona i predstoji da se instalira aparatura.
Ovih dana dobili smo i novo odeljenje za vantelesnu oplodnju koje pacijentkinjama pruža lepe uslove boravka, a u sklopu njega radi i laboratorija, pa je odeljenje u mogućnosti da pruži svu dijagnostiku i terapiju neophodne za postupak vantelesne oplodnje. Pod ovim podrazumevamo i histeroskopske i laparoskopske operacije, kada se instrumentima ulazi u matericu odnosno u stomak.
Ponovno uvođenje vantelesne oplodnje u redovan rad Klinike omogućilo je bračnim parovima koji godinama priželjkuju bebu da pokušaju konačno da ostvare svoj san bez putovanja u Beograd ili u Maribor. Istina, lista čekanja postoji, pa tako oni bračni parovi koji se sada prijave, na pripremu dolaze u julu i avgustu, a na program vantelesne oplodnje stižu u septembru.
Cena vantelesne oplodnje s lekovima je 51.000 dinara, što je u odnosu na iste usluge u privatnim ustanovama daleko jeftinije.
- U toku je rad komisije pri Ministarstvu zdravlja, koje bi uskoro trebalo da, u okviru zakonskih mogućnosti, odobri za 1.000 pacijenata besplatnu vantelesnu oplodnju. Iako još ništa zvanično nismo dobili, očekujemo da će se ovo rešiti vrlo brzo. Ovo je svakako divna vest, jer do uvođenja vantelesne oplodnje više od polovine naših pacijenata nije ni razmišljalo o tome da može da ima bebu, a sada najveći broj njih dobije dete - kaže dr Kopitović.
 
Nenose, čoveče, ti kako si STUDIOZNO i znalački zapeo sa tom Betanijom, pre ćeš se PORODITI nego ova " mačkica NS ", i to PREVREMENO ( sudeći po izgledu ! ) !!! :lol:
 
Petar_Pan:
Ova recenica se danas cula hodnicima Betanije: Cestitamo i srecan rad.

Pa drage Novosadjanke uslovno receno muskarci su odradili njihov deo posla, sad je red na Vas. Sto bi se reklo bude nam lepe i "debele" pa da se vidimo u zdravlju i veselju. :wink:


Petar_Pan:
Dobro bi bilo pitanje: Da li je Betanija stvarno gotova?
Sto se tice funkcionalnosti, spremnosti za prodjaje i brigu za majke i decu sve je spremno, ali jos ima par sistema koji jos ne funkcionisu u potpunosti i koji ce zahtevati jos mnogo sredstava. Npr racunarski sistem ce biti u celosti postavljen do utorka ali bez propratnog softvera on ne vredi mnogo (tender za pravljenje softvera nije jos ni poceo) pa ce se ordinacijama i pultovima jos uvek cuti zvuk pisace masine. Takodje sistem bezicne telefonije kroz objekat koji je predvidjen i u koji su ulozena pocetna sredstva ne moze biti zavrsen bez dodatnih ulaganja. Multimedijalni i TV sistem se radi i bice uskoro zavrsen. Gas u kotlarnicu je predvidjen da se uvede i i isto zahteva finansije za finalizaciju. Takodje je predvidjeno i rusenje dela najstarijeg objekta i povezivanje 2 ulice. Betanija ce pojesti jos miliona dok ne bude 100% doterana i nasminkana. Da nam se finansijeri ne opuste i ne zaborave svoje obaveze.

PS Politicka previranja i tracarenja su brojna oko Betanije. Otprilike ima 2 vodeca finansijera APV i ZIG rukovodjeni suprotstavljenim politickim partijama i sve sto smo do sad slusali na radiju i citali u novinama su samo politicka prepucavanja izmedju ove dve frakcije. Nadamo se da ce svi smoci snage i mudrosti da ostave politicke razmirice na stranu i zavrse ovaj sveti posao do kraja.
Ala su ga odradili, svaka im cast.
 
nesons:
Smanji pivu krvavi , poceo si da mutiras ....ovaj metastaziras ......poDrkao si me sa Perom !:lol:
Alo bre vas dvojica... vase licno prepucavanje obavljajte vas 2 licno, bez mene u vasim ustima... i ne na ovoj temi....

PS A admin bi mogao "suvisne" postove da obrise... da ne skrnave temu...
 
Mackice, interesuje me da li si imala neku "vezu" u betaniji...
Pitam te, jer me svi bombraduju da moram da nadjem vezu... Meni je to van svake pameti!
Ok, ako budem morala, naravno da cu da jurim vezu, ali mi nije jasno sta se desava sa zenama koje ne mogu da nadju vezu, a sigurna sam da ih ima?! Ja verovatno mogu, ali mi je muka od tog stalnog ganjanja nekih veza. Zar ce me drugacije gledati, manje paziti i sta vec, ako ne budem imala neku vezu?
 
Evo konačno da održim obećanje da ispričam svoje impresije iz Betanije:-)
Prvu noć sam provela u starom delu na patologiji; ono je blago rečeno užas:shock: Divim se ženama koje su se TAMO porađale:-? Od 6 ujutro kad je ustajanje sam čekala prvo preglede, kod doktorke, pa ctg, pa ultrazvuk... Sve satima:roll: Doktorka me pregledala u pola 9, rekla da idem u ordinaciju sa ultrazvukom i tamo je sačekam, obavimo to i odmah u porođajnu salu. Sama u ordinaciji sma je čekala do 11:shock: U porođajnoj sali sam bila tek u podne. Svo to vreme sa kontrakcijama:shock:

Ali zato u novom krilu:-D Sve lepo, čisto, novo; svi ljubazni, fini... I svi ljudi koji rade neverovatno koliko su raspoloženiji u novom okruženju.
Nisam imala vezu, i iskreno moje mišljenje je da veza stvarno ne treba. Onaj porođaj boli užasno; ja sam od 12 bila na indukciji u pola sedam sam se porodila; ali niko tamo ne može da ti pomogne ni da imaš ni da nemaš vezu. Doktor me do porođaja svega dva ili tri puta obišao i rekao prvi i drugi put da neće doći par sati, jer jednostavno nema šta da radi dok ja ne budem spremna. I ja sam bila OK, mislim da je to važno; disala sam kako sam naučila, nisam vrištala niti sam ih zivkala da dođu. Bila je jedna devojkapored mene koja je toliko zapomagala, i stalno nekog dozivala, da joj pomognu, da je boli, na kraju je udarila babicu i ova je baš poludela. Možda će ona pričati drugačiju priči - da sam imala vezu... blabla...
Realno, porođaj mi jeste bio baš baš težak, i jako, užano bolan ali to je tako; niko tu meni nije mogao da pomogne. Čak mi je i više odgovaralo da me ostave samu dok se mučim nego da mi neko sedi nad glavom i da me gleda bez izgleda da mi pomogne. Dovoljno što su bili ljubazni, što mi je babica govorila dušo i zlato, i što me ohrabrivala da izdržim:razz: Kad sam bila spremna, samo su me premestili na ''tvrdi sto'' i posle dva napinjanja izašao moj sinčina:-D 8-) najvažnije je slušati ih šta govore; inače namučiš i sebe više nego što moraš i bebu i iznerviraš njih. Mislim da nikad neću zaboraviti kad su me prebacili na porođajni sto i kad su rekli kad krene kontrakcija, napni se iz sve snage; a ja nemam snage da progovorim:shock: Al' kad se mora, mora se:wink:

Sobe su isto super, ja bila u dvokrevetnoj, WC sa tušem u sobi, iznad glave da zoveš sestru ako ti treba; redovno sestre obilaze i dolaze šta god da treba. I sestre za bebe i za mame. Ma, bez zamerke sam:-)

I muzika u hodnicima je ok:lol: :razz:

Isto nikad neću zaboraviti: u trenutku dok sam se porađala išla je pesma od Tijane Dapčević - Ovo je zemlja mojih snova:razz: Znam da sam se na to skoncentrisala i samo mi je odzvanjala u glavi. Sad mi krenu suze kad god čujem tu pesmu:lol:

Da, doktor mi je bio baš mlad i baš, baš zgodan; znam da sam i tome razmišljala - eh, da smo se sreli u drugoj prilici8-) :lol:
 

Back
Top