M84AB1

Panzzers

Zainteresovan član
Poruka
104
Ljudi jel ima negde nekih slika ili nedaj Boze neki film o novoj 84-orci da se skine i uzgred kako vam se svidja novi tenk kakve su mu karakteristike i sa kojim modernim tenkom danasnjice moze da se meri?
 
Mislis na ovaj? Nisi dovoljno Googlao, ima ih...
 

Prilozi

  • tenak.jpg
    tenak.jpg
    12,1 KB · Pregleda: 50
Hvala vam na komentarima ako vas jos nesto interesuje samo pitajte, takodje komentare i misljenja slobodno izrazite na ovom forumu, ja uvek mogu da pricam o tenkovima.
 
Bilo jutros u Dozvolite... u Kuvajtu održana zvanična prezentacija M84AB1 spremnog za izvoz, kuvajtska vlada oduševljena sa tenkom i hoće da im modernizujemo sve M84A koje imaju (oko 150 komada). Snimci sa prezentacije obećavaju, uz njega i Noru biće keša, samo da ne završi po običaju u pogrešnom džepu!
 
Boba-No1:
Bilo jutros u Dozvolite... u Kuvajtu održana zvanična prezentacija M84AB1 spremnog za izvoz, kuvajtska vlada oduševljena sa tenkom i hoće da im modernizujemo sve M84A koje imaju (oko 150 komada). Snimci sa prezentacije obećavaju, uz njega i Noru biće keša, samo da ne završi po običaju u pogrešnom džepu!
Dobar je to tenk.Mislim da sam negde nasao da je tada kosta oko 1600000$.Ispravite me ako gresim.Ako neko zna cenu nek je stavi jer mi ovo zvuci malo
 
Ne znam koliko je koštao, danas moderni zapadni tenkovi koštaju između 5 i 8 milona $, a inače modernizacuja M84A će momke iz Kuvajta izaći između 1-1,5 milon $ po komadu.
 
Pa koliko sam ja iz ovoga shvatio, M-84 kosta oko 1,5 miliona dolara, a zapadni tenkovi 5-8 milion dolara. Ipak, ni M-84 nije neki krs. U redu, pogresio sam, M-84 nije ruski tenk, ali su nam ipak dali licencu za T-72 i mi smo ga modifikovali stvorici M-84. Kako M-84 moze da kosta 4 puta manje od Celendzera, Leoparda ili Abramsa? To mi nije jasno.
 
Ama čoveče, čitaj postove polako, protumači ih, shvati šta je ko napisao, pa onda ako ti nešta nije jasno-pitaj. Napisao sam lepo da će MODERNIZACIJA postojećih Kuvajtskih M84A koje smo im prodali ranije, koštati oko 1,5 milona!
 
za cenu od 1600000$ sam cuo od Miroslava Lazanskog on je to pricao sad sam se setio.Jeftiniji je jer je to davno bilo.Ne verujem da su ni ovi zapadni bili mnogo skuplji.ali su bili skuplji
 
Ima logike. Nasao sam na sajtu proizvodjaca, ruski dzip UAZ Patriot po eksterijeru i enterijeru potpuno moderan-11000 eura.Dobra cena za terenac, jel da.Izvinjavam se zbog poludigresije.
 
Sjajan tenk, sjajan ... šteta bi bila ne komercijalizovati ga, relativno jeftin, jeftino održavanje, velika ubojita moć, sjajan top, sjajan SUV (Sistem Upravljanja Vatrom), motor, pouzdan, ...odlične ocene u Kuvajtu.
 
pojma nemam ali cito sam da ce da se otarase 72ojki sto je po meni idiotluk, al uzdam se u to da vojne glavesine valjda bolje od mene znaju sta rade. mozda hoce tim parama da napravimo novih 84orki sto bi bio logican potez po meni.
smanjuju broj tenkova [bar zvanicno] skoro na pola od limita 1024 i kazu da gledaju da drze na polovini toga. ja ako se dobro secam, 2mil$ kosta da napravimo 84-orku i jos milion da on postane ab1 pa mu to dodje na ono sto je neko reko = 3mil$
 
Ova brojka od 1024 tenka se odnosila na SRJ i SCG.Kakva je sada situacija kada smo se razdvojili.Kako ce da naprave nove m84 kada nemaju para ni da osposobe remontnu liniju za mi8...mozemo da sanjamo
 

Back
Top