Putovnica

Ne znam tačno da li imaš pravo na Putovnicu to moraš u Ambasadi ili konzulatu pitati , ali ako ispunjavaš sve uslove najmanje godinu i po se čeka na Domovnicu i tek onda posle još 6 nedelja se dobije putovnica.
 
Ja sam iz HR. Prednosti su sto u vecinu evro zemalja putujes bez vize,a negde i samo s licnom kartom(osobnom iskaznicom). Ne znam da li mozes da dobijes,verovatno mozes,ali mislim da je procedura brza ako dodjes u HR,nego da ides preko konzulata/ambasade.
 
Jelena , svaka čast tvojoj dobroj nameri , ali ne može podneti zahtev u HR ili bilo gde , nego u Državi gde mu je mesto boravka(prebivališta) , nekad se moglo bilo u kojoj državi , ali zbog zloupotrebljavanja , nema više .
 
mikob:
Jelena , svaka čast tvojoj dobroj nameri , ali ne može podneti zahtev u HR ili bilo gde , nego u Državi gde mu je mesto boravka(prebivališta) , nekad se moglo bilo u kojoj državi , ali zbog zloupotrebljavanja , nema više .
Da,da,mislim da si u pravu..jedino ako si recimo pre rata ziveo u HR,onda mozes traziti dokumente ovde,a ne u stranim drzavama..a mozda su i to ukinuli,ali znam da je pre bilo tako...
 
robinzon:
Zanima me koje su prednosti putovnice nad scg pasosem i koje su sanse da se dobije ista ako ti je samo deda rodjen u lijepoj njihovoj i koliko traje ta procedura
prednosti su sto mozes u sve zemlje eu da putujes bez vize.
ne znam da li mozes samo na osnovu dede da dobijes jer u poslednjih nekoliko godina su mnogo bezobrazni sa tim drzavljanistvima.
moj cale je rodjen i ziveo tamo i podneo je zahtev jos pre nekoliko godina i jos ga drndaju.sada,on je podneo zahtev u mestu gde je rodjen (u puli),ali izgleda da ipak ide brze preko ambasade.
takodje,posto si 81. godiste,ne znam da li daju punoletnima ili im je ogranicenje na 18.
ja sam vec izgubila nadu da cu ikada dobiti putovnicu,but you never know...ipak je ovo balkan,sve je moguce :roll:
 
pozdrav , da i ja kazem neku rec
ovako mislim da neces moci preko dede da dobijes domovnicu ali kao sto drugi rekose raspitaj se u ambasadi. ja licno pre par godina kad sam vadio hr papire sve sam obavio za mesec i po dana, a moglo je i za 3 nedelje da nisam cekao licnu kartu mesec dana. znaci situacija je ovakva. meni je otac rodjen u hr i on sam je izvadio hr papire a ja preko njega. naravno on ima tamo kucu i imanje i na osnovu toga i mesta rodjenja je dobio svoje papire, a ja sam ganjao i dobio po osnovu zakona iz stare sfrj koji kaze da sva deca rodjena do ne znam tacno kog meseca 1973 godine se upisuju u knjigu drzavljana po mestu ocevog rodjenja, tako da sam ja samo otisao u policiju odneo rodni list i uverenje odakle je drzavljastvo prosledjeno u hr (overeno apostile pecatom u sudu) i za 7 dana sam dobio domovnicu. kad imate domovnicu ostalo je lako, licna karta se dobija za mesec dana , a pasos za 3 nedelje. u hr konzulatima i ambasadama to traje mnogo mnogo duze i ako dobijete papire glase vam na adresu gde ste prijavljeni npr beograd.isto tako jos da kazem da recimo sestra od mog caleta moze da dobije hr papire ali njena deca ne mogu, ali to ne znam tacno zasto (pravne i zakonske zavrzlame). e da, jos jedna vazna stvar, a vezana za Banshee nick, ako ti otac i dobije papire a trebalo bi da dobije, ti kada budes ganjala hr papire morace otac da ide sa tobom i da te on prijavi na tu adresu stanovanja (u puli), da bi mogla da dobijes i ti papire
sve u svemu ako ste 81 godiste jako male sanse su vam da dobijete hr papire
pozdrav svima
 

Back
Top