Putovnica
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Putovnica

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Putovnica

Zanima me koje su prednosti putovnice nad scg pasosem i koje su sanse da se dobije ista ako ti je samo deda rodjen u lijepoj njihovoj i koliko traje ta procedura

Zainteresovan član mikob (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: Putovnica

Ne znam tačno da li imaš pravo na Putovnicu to moraš u Ambasadi ili konzulatu pitati , ali ako ispunjavaš sve uslove najmanje godinu i po se čeka na Domovnicu i tek onda posle još 6 nedelja se dobije putovnica.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ja sam iz HR. Prednosti su sto u vecinu evro zemalja putujes bez vize,a negde i samo s licnom kartom(osobnom iskaznicom). Ne znam da li mozes da dobijes,verovatno mozes,ali mislim da je procedura brza ako dodjes u HR,nego da ides preko konzulata/ambasade.

Zainteresovan član mikob (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Jelena , svaka čast tvojoj dobroj nameri , ali ne može podneti zahtev u HR ili bilo gde , nego u Državi gde mu je mesto boravka(prebivališta) , nekad se moglo bilo u kojoj državi , ali zbog zloupotrebljavanja , nema više .

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Reputaciona moć
    0

hvala.cuo sam jos da kao ako osobe starije (40-50 god) traze domovnicu,ladno iz odbiju kao sto niste trazili do sada,ali videcemo....

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio robinzon
    hvala.cuo sam jos da kao ako osobe starije (40-50 god) traze domovnicu,ladno iz odbiju kao sto niste trazili do sada,ali videcemo....
    Izvini,ali koliko ti imas godina? Izmedju 40 i 50 ili?

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio mikob
    Jelena , svaka čast tvojoj dobroj nameri , ali ne može podneti zahtev u HR ili bilo gde , nego u Državi gde mu je mesto boravka(prebivališta) , nekad se moglo bilo u kojoj državi , ali zbog zloupotrebljavanja , nema više .
    Da,da,mislim da si u pravu..jedino ako si recimo pre rata ziveo u HR,onda mozes traziti dokumente ovde,a ne u stranim drzavama..a mozda su i to ukinuli,ali znam da je pre bilo tako...

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio robinzon
    Zanima me koje su prednosti putovnice nad scg pasosem i koje su sanse da se dobije ista ako ti je samo deda rodjen u lijepoj njihovoj i koliko traje ta procedura
    prednosti su sto mozes u sve zemlje eu da putujes bez vize.
    ne znam da li mozes samo na osnovu dede da dobijes jer u poslednjih nekoliko godina su mnogo bezobrazni sa tim drzavljanistvima.
    moj cale je rodjen i ziveo tamo i podneo je zahtev jos pre nekoliko godina i jos ga drndaju.sada,on je podneo zahtev u mestu gde je rodjen (u puli),ali izgleda da ipak ide brze preko ambasade.
    takodje,posto si 81. godiste,ne znam da li daju punoletnima ili im je ogranicenje na 18.
    ja sam vec izgubila nadu da cu ikada dobiti putovnicu,but you never know...ipak je ovo balkan,sve je moguce
    you make me sick because i adore you so

Početnik
    Učlanjen
    09.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pozdrav , da i ja kazem neku rec
    ovako mislim da neces moci preko dede da dobijes domovnicu ali kao sto drugi rekose raspitaj se u ambasadi. ja licno pre par godina kad sam vadio hr papire sve sam obavio za mesec i po dana, a moglo je i za 3 nedelje da nisam cekao licnu kartu mesec dana. znaci situacija je ovakva. meni je otac rodjen u hr i on sam je izvadio hr papire a ja preko njega. naravno on ima tamo kucu i imanje i na osnovu toga i mesta rodjenja je dobio svoje papire, a ja sam ganjao i dobio po osnovu zakona iz stare sfrj koji kaze da sva deca rodjena do ne znam tacno kog meseca 1973 godine se upisuju u knjigu drzavljana po mestu ocevog rodjenja, tako da sam ja samo otisao u policiju odneo rodni list i uverenje odakle je drzavljastvo prosledjeno u hr (overeno apostile pecatom u sudu) i za 7 dana sam dobio domovnicu. kad imate domovnicu ostalo je lako, licna karta se dobija za mesec dana , a pasos za 3 nedelje. u hr konzulatima i ambasadama to traje mnogo mnogo duze i ako dobijete papire glase vam na adresu gde ste prijavljeni npr beograd.isto tako jos da kazem da recimo sestra od mog caleta moze da dobije hr papire ali njena deca ne mogu, ali to ne znam tacno zasto (pravne i zakonske zavrzlame). e da, jos jedna vazna stvar, a vezana za Banshee nick, ako ti otac i dobije papire a trebalo bi da dobije, ti kada budes ganjala hr papire morace otac da ide sa tobom i da te on prijavi na tu adresu stanovanja (u puli), da bi mogla da dobijes i ti papire
    sve u svemu ako ste 81 godiste jako male sanse su vam da dobijete hr papire
    pozdrav svima

Slične teme

1. NS table - CRO putovnica
    Autor gnjavatorix u forumu Putovanja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.04.2008., 11:25
  2. HITNO!!!!!POTREBNA PUTOVNICA
    Autor moonlight80 u forumu Evropa
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.07.2006., 07:07
  3. HITNO!!!!!POTREBNA PUTOVNICA