VEZBE ZA TEHNIKU (tema za gitariste)

Trcanje i rtbusnjaci, kao osnov za sve... Za brze brste, ona fora sa nozem... Znas kako to ide, spustis rasirene prste na sto i ondaK bockas nozem izmedju. To je dobro, pali a i razvija dobre reflekse. Bas sam skoro slusao Satrijanija na TV-u, kaze da on to stalno radi i da mu to pomaze da sacuva prste u vrhunskoj formi, svaki put kada promasi.
 
Ma u redu je momci........................... :)

Ali nije na odmet da neko preporuci nesto sto je kod njega vec "upalilo" . Mnogo je bitno kada znas sta vezbas i koliko, i sta hoces time da postignes........ Bolje je da vezbas sat vremena sa odredjenim ciljem a pritom i znas sta ces postici, nego da uzmes gitaru 4-5 sati i sviras sta ti padne na pamet!!! Zar ne?
 
Bravo! Hvalim te boze da je neko pomenuo njegovu skolu.
Jel to kada svira onog sarenog Ibaneza? Tu ima najbolje vezbe i za levu i desnu ruku.
Ali pre svake vezbe, uzmes izmasiras dobro ruke, rame, prste razgubas i sednes i samo zagrevanje( koje on pokazuje) , posle 1 sat kada si razgiban onda setas skale pickingom pa onda legatom... To ti je u glavnom za solo...
 
E, kupujem novu gitaru, pa me zanimaju neke stvari:
Sta je u stvari kada kaze NECK-THRU-BODY ili BOLT-ON i sta je bolje od toga???
Da li je bolje telo od javora ili mahagonije?
I da li valjaju Duncan Desinged magneti ( koje staljaju na Jackson-a koga hocu da kupim)???
 
Ja sam probao foru sa gumicama za tegle. Stavis izmedju svaka dva susedna prsta, na levoj ruci, po jednu ili vise (zavisi kolike su i koliko ih puta savijes), i sviras koliko mozes brzo, a da bude tacno i posle sa do dva toga, kad ih skines... Doduse ja sviram bas, ali tenutno nema neke veze.
 
Ja se oko tih čisto tehničkih stvari (drvo, elektronika...) ništa ne razumem... Jedino što sam morao da naučim da naštelujem floyd rose.
...
Gledao sam "kao" video školu gde Ingvi pokazuje njegove fore sa arpeđima... Tip je žešće iskompleksiran, jedini cilj mu je bio da pokaže kako "prži". Sa Petrućijem je sasvim druga priča, pokazuje i kako treba opustiti mišiće i tetive ruku, pokaže polako, objasni šta pokazuje i čemu služi,... Zna da je dobar i nema potrebe da se ku.rči...
Preporučujem svakome, ko hoće malo da unapredi tehniku, da nabavi "John Petrucci Rock discipline" ;)
 
Ko prepozna film... deset bambija...
Kada budete uhvatili priliku pogledajte ga, ako nista, ali sirom otvorenih ociju. Obzirom da se sve, sto se rocka tice, vrti oko blues-a... imacete mnogo toga da cujete i vidite.

Stratocaster i slajd... kakav zvuk... aaaaa?

captured0005fu.jpg
 
Oooo...da krasan mladic, a sto svira... ma cudo jedno. ;)

Usput to su frejmovi iz filma koji sam pre koji dan skinuo sa neta, pa sada cesto pustam neke delove tog filma... ima tu odlicne muzike. Cela ideja sa tim frejmovima bila je da se mladi gitaristi u svojim istrazivanjima okrenu onima od kojih je sve to i pocelo. Dakle, crnoj barci iz Delte. ;)
 

Back
Top