Abu Dhabi... Dubai

Blue flower, stvarno? Pa, meni neko rece da ne primaju nase profesore. Imam prijeteljicu koja je dr nauka knjizevnosti i ona tvrdi da nema posla da nasu struku.
Imas li ti neki pricu za to vezanu?
Inace, meni je veoma vazno to i zbog prijateljice koja je prevodilac i koja ne voli blogove, a zeli da zna nesto vise, pa ako imate sta da mi kazete, cekam. :) :lol:
 
Pozdrav svima

Imam par pitanja, vezano za Dubai:

1. ja sam student masinstva, ostalo mi je jos par ispita do kraja.Kontaktirao sam firmu iz Dubai-a vezano za strucnu praksu.Dobio sam odgovor da mogu da im se javim kad zavrsim fakultet jer im se ne isplati da tamo vrsim praksu vec im treba radna snaga.Interesuje me sledece: Da li je neko uspeo da ode u Dubai samo preko telefonskog intervjua? Kolike su plate za inzenjere masinstva (moj fah su kranovi, dizalice,gradjevinske masine, znaci, vezan sam za gradjevinarstvo) - moze na pp.

2. kada me zaposle, koliko treba da cekam da nekome posaljem residence vizu?Poslao bih prijatelju i devojci. Da li trebam da se ozenim :) sa devojkom.Ovo pisem jer sam cuo price da su rigorozni po tom pitanju (nema drzanja za ruke itd. sve dok se ne ozenis :) )
 
resident vizu mozes da vadis kad ti imas istu. mozes da je izvadis za zenu ili za roditelje. djevojku i prijatelje ne mozes dovesti na reisident, nego na visit vizu. ali i to nekad znaju odbiti, pa moras ici preko turisticke agencije.
 
Pozdrav svima

Imam par pitanja, vezano za Dubai:

1. ja sam student masinstva, ostalo mi je jos par ispita do kraja.Kontaktirao sam firmu iz Dubai-a vezano za strucnu praksu.Dobio sam odgovor da mogu da im se javim kad zavrsim fakultet jer im se ne isplati da tamo vrsim praksu vec im treba radna snaga.Interesuje me sledece: Da li je neko uspeo da ode u Dubai samo preko telefonskog intervjua? Kolike su plate za inzenjere masinstva (moj fah su kranovi, dizalice,gradjevinske masine, znaci, vezan sam za gradjevinarstvo) - moze na pp.

2. kada me zaposle, koliko treba da cekam da nekome posaljem residence vizu?
Ne mozes ti nikome da saljes residence vizu druze. To samo firma moze. Ti samo mozes da im budes sponzor ali za visit ili tourist vizu.
Poslao bih prijatelju i devojci. Da li trebam da se ozenim :) sa devojkom.Ovo pisem jer sam cuo price da su rigorozni po tom pitanju (nema drzanja za ruke itd. sve dok se ne ozenis :) )
Pa ne moras da se zenis brate. Ako ces da dolazis u Dubai, ovde nije bas tako rigorozno kao u ostalim gradovima. Mada si u pravi sto se tice cak i drzanja za ruke. Ali ja sam moju i grlio pa nista. Valjda me nisu videli ili su mislili da mi je zena :P
Ali sto se tice zivljenja zajedno u istom stanu, suprotni polovi a niste rodbina a niste ni bracni par. To je vec ozbiljnije ako te navataju. Mada i to sam radio par meseci...


_________________
 
>Ne mozes ti nikome da saljes residence vizu druze. To samo firma moze. Ti samo- >mozes da im budes sponzor ali za visit ili tourist vizu.

Ovo nije tacno. Ja sam sponsor svojoj supruzi i cerci. Mozes cak biti sponzor za rezidens vizu i majci, ocu, tastu, tasti, svekru, svekrvi. Naravno, sa tom vizom ne moze da se radi, potrebno je pronaci sponzora za radnu dozvolu i novu vizu. Za sve ostale , naravno mora vizit viza.
 
@jozefk

hvala puno, mnogo mi znace ove informacije.

Sta mogu da ocekujem od posla,znaci, inzenjer masinstva, montaza i demontaza kranova.Moram da napomenem da nisam bas totalni pocetnik.Interesuje me velicina plate i da li moze da se nadje posao preko interneta, tj. telefonskog intervjua?Moze i na p.p.

Hvala puno

Pozdrav.
 

Back
Top