О бесмислу пацифизма

Witch-king of Angmar

Zainteresovan član
Poruka
402
Немам намеру да доказујем било коме да не желим рат, поготово не глобалистима и мултикултуралистима у Србији којима је све осим потпуног пристанка на уништења српског народа позив на рат. О томе шта је рат заиста одавно је, без имало увијања,
дефиницију дао човек који је о томе знао много више од мене и њих заједно.( http://www.military-quotes.com/william-sherman.htm)

Један од манира мондијалиста из Србије је да, уз сво залагање на речима за толеранцију и поштовање другачијег мишљења, сами себи дају монопол на демократичност и жељу за миром. Њихова омиљена парола је да "мир нема алтернативу". Друга битна карактеристика горепоменуте политичке групације је идолопоклонство према свему што долази из САД и земаља Европске Уније. Имајући то у виду погледајмо шта о онима који траже мир по сваку цену кажу неки од квинтесенцијалних личности из тог поднебља:

Винстон Черчил:
"Ако нећете да се борите за оно што је праведно када можете лако победити без крвопролића,
ако нећете да се борите када је победа осигурана без много напора,
доћи ћете до тачке када ћете морати да се борите када су сви изгледи против вас а шансе за преживљавање мале.
Може бити и још горе: можда ћете морати да се борите када нема никаве наде за победу,
јел ће бити боље нестати него живети у ропству."

Џорџ Вашингтон:
"Ако желимо да осигурамо мир, најмоћнији инструмент нашег просперитета, сви морају знати да смо у сваком тренутку спремни за рат."

Бенџамин Франклин:
"Друштво које је спремно да се одрекне дела своје слободе да би добило нешто сигурности не заслужује ниједно, а на крају ће изгубити обоје."

Винстон Черчил, коментаришући минхенски споразум:
"Изабрали сте срамоту да бисте избегли рат. Добили сте срамоту, а имаћете и рат."

Џон Стјуарт Мил:
"Рат је ужасна ствар али не и најужаснија од свих ствари. Декадентно и деградирано стање моралног и патриотског осећања које мисли да ништа није вредно рата је много горе. Особа за коју не постоји ништа за шта је вредно борити се и ништа што је важније од личне безбедности је бедно биће и нема шансе да буде слободно осим ако га таквим не чине напори бољих људи од њега."

Сун Цу је још пре три хиљаде година написао да је рат питање живота и смрти једне државе и до данас се ништа није променило. Државе и народи неспремни за борбу, који користе сваки изговор да је избегну, у основи су се одрекли свог права на постојање. Колико год да то звучи сурово, то је реалност и то је до данас показала историја. Али, као и обично, међу нама су се нашли неки паметњаковићи да нам продају утопије које могу значити смртну пресуду за Србе.
 
Witch-king of Angmar:
Сун Цу је још пре три хиљаде година написао да је рат питање живота и смрти једне државе и до данас се ништа није променило. Државе и народи неспремни за борбу, који користе сваки изговор да је избегну, у основи су се одрекли свог права на постојање. Колико год да то звучи сурово, то је реалност и то је до данас показала историја. Али, као и обично, међу нама су се нашли неки паметњаковићи да нам продају утопије које могу значити смртну пресуду за Србе.

Сун Цу је рекао и да је најбољи начин да се битка добије њено избегавање. Такође, кад до битке дође давао је предност обмањивању непријатеља и лукавству, над бруталном силом.

Иначе, лапо је што си цитираоп Оснивача који је рекао: To secure peace prepare for war - Metallica то кристи у једној својој песми.

Ратови, борба, нису само војни, мада се пре или касније све сведе на то. Борба је и економска, културна...
 
Stara bljuvotina,
stoji da se kod nas mesaju pacifizam i defetizam.
naravno, pitajmo nase oceve i dedove akko su se ponasali defetisti iz 1948 godine.

"sta mi mali mozemo protiv sovjetskog saveza?!"

"Ma zgromice nas Rusi jednim udarcem"

"Ce svet se okrenuo Rusima, a mi hocemo da budemo nezavisno!"

nesto zvuci kao danas...
 
Samo, sto su onda, iza nas malih stajali veliki Francuzi, Britanci ,Amerikanci i jos neka boranija...

Samo zato nas Rusi i nisu zgromili, jednim udarcem.....ili su se uplasili herojske partizanske armije, pod briljantnim rukovodstvom Tita????

Nesto, bas ne zvuci kao danas...........drasticne razlike!!!
 
Alekasandar2:
Eee.....
nije stajao bas niko.
Kao ni iza Madjara 1956 i Ceha 1968.

bas niko.

te 1948 godine, SAD su bile friendly sa SSSR, oni su se muvali oko Koreje, ali ni glasa o sukobu.
Ja samo uporedjujem tadasnje Staljiniste sa sadasnjim Otporasima i Chedistiam.... ista sorta.
234t7eu.jpg
 
Dimitrijr Ljotic???
Veliki Jugosloven.......prijatelja svih hrvata i slovenaca
Na sastanku u Zagrebu, 4.12.1934. godine, vodeću ulogu u pokretu dobila je grupa oko Mite Ljotića. Sam pokret zvanično je bio stvoren 6.01.1935. godine u stanu dr. Vinka Zorca u Ljubljani. Njegovo ime bilo je Jugoslovenski narodni pokret ZBOR (JNP ZBOR). Predsednik pokreta postao je Dimitrije Ljotić, prvi potpredsednik dr. Juraj Korenić, lekar iz Zagreba, drugi potpredsednik dr. Frank Kondore, advokat iz Ljubljane i generalni sekretar Velibor Jonić, profesor iz Beograda.

Osnovna načela JNP ZBOR bila su:

1) Srbi, Hrvati i Slovenci čine Jugoslovensku narodnu, društvenu i duhovnu zajednicu koju vezuje krvno srodstvo i osećanje iste sudbine. Jugoslovenskom narodu kao celini podređuju se svi posebni interesi.

2) Vere koje su vezane za dušu naroda i izražavaju njegov pogled na svet i pouzdanje u Boga jesu bitne duhovne rednosti.

3) Samosvojnu jugoslovensku kulturu u duhu svojih tradicija i na osnovama čovečnosti izgrađuje narod slobodnim stvaralaštvom. Zaštitnik ovog stvaralačkog stremljenja je jugoslovenska država. Osobenim duhovnim vrednostima (jezik, običaji itd.) koje pojedini delovi naroda unose u zajednicu omogućuje se nesmetan razvitak.

4) Jugoslovesnka narodna zajednica mora imati u društvenom pogledu svoj osobni sklop koji odgovara njenom duhu i njenim potrebama.

Jak Srbin, ako si na to mislio :D :D :D
 
Witch-king of Angmar"Безусловни пацифизам" је плеоназам.

[
LEFT]Vjerovatno si mislio napisati "paradoks", a ne "pleonazam", jer stvarno ne znam kako "bezuslovnost" i"pacifizam" mogu biti gomilanje istoznačnih riječi.
A kada sam već kod paradoksa, diskutabilnost naziva tvoje teme je upravo u paradoksalnom kategoričkom odricanju bili kakvog smisla pacifizma, kao težnje ka rješavanju sporova mirnim putem.
Iz naslova proizilazi da Ti pacifizam shvataš kao krajnost koju kategorički odbacuješ, a on po onoj definiciji zapravo zahvata cijeli spektar političkog djelovanja, osim rata, naravno.
U samom tekstu Ti zapravo govoriš o pacifizmu koji ima svoje granice, a sa tom tezom se apsolutno slažem.​
[/LEFT​
]
 
"Другови! Косово! Косово!"
Војници су стајали и зурили у њега. Онда су видели како сјахује, скида шапку, ставља је на груди и преко ње укршта руке као када се човек моли. Није ништа говорио, само је повио главу. А онда војници, један за другим, поскидаше своје капе, свише главе и остадоше као и пуковник у молитви.
Видело се како се пушке са блиставим бајонетима спуштају и хиљаде људи како се свијају и љубе свету земљу.

Хенрик Аугуст Ангел (Норвешка), 1913.


ЗБОГ СВЕТОГ КОСОВА И МЕТОХИЈЕ НЕМА ПАЦИФИЗМА, КАДА НАПРАВИМО ДРЖАВУ СРБА ОНДА ЋУ ДА ************ О МИРУ ДО МИЛЕ ВОЉЕ
 
svi likovi koje je postavljach teme citirao pripadaju proslim vremenima i nachinu razmisljanja...
besmislene postavke..van kontexta
chak je taj pravac-realisticki odbachen i u studijama bezbednosti,josh zavrsetkom hladnog rata..
p.s.ne mogu da ne primetim da su mihajlovi avatari sve bolji..loodilo:o :o
 
Petar_FPN:
svi likovi koje je postavljach teme citirao pripadaju proslim vremenima i nachinu razmisljanja...
besmislene postavke..van kontexta
chak je taj pravac-realisticki odbachen i u studijama bezbednosti,josh zavrsetkom hladnog rata..
p.s.ne mogu da ne primetim da su mihajlovi avatari sve bolji..loodilo:o :o

Тезу о "крају историје" која се заступала после хладног рата, реалност је одавно демантовала. Остало су агитпроповске пароле.

ПС Поздрав Александру! ;-)
 
krauterbox:
Witch-king of Angmar"Безусловни пацифизам" је плеоназам.

[
LEFT]Vjerovatno si mislio napisati "paradoks", a ne "pleonazam", jer stvarno ne znam kako "bezuslovnost" i"pacifizam" mogu biti gomilanje istoznačnih riječi.
A kada sam već kod paradoksa, diskutabilnost naziva tvoje teme je upravo u paradoksalnom kategoričkom odricanju bili kakvog smisla pacifizma, kao težnje ka rješavanju sporova mirnim putem.
Iz naslova proizilazi da Ti pacifizam shvataš kao krajnost koju kategorički odbacuješ, a on po onoj definiciji zapravo zahvata cijeli spektar političkog djelovanja, osim rata, naravno.
U samom tekstu Ti zapravo govoriš o pacifizmu koji ima svoje granice, a sa tom tezom se apsolutno slažem.​
[/LEFT​
]

Пацифизам подразумева апсолутну категорију односно апсолутно одбацивање рата, чак и као најнужнијег и крајњег средства националне одбране. Зато је "безусловни пацифизам" плеоназам.
 
Witch-king of Angmar:"Пацифизам подразумева апсолутну категорију односно апсолутно одбацивање рата, ..."

prvo - To što govoriš je čisti nonsens. Ja sam bio pacifista prije sranja koje se desilo 90-tih, učestvovao sam (dobrovoljno) u ratu i sada sam opet pacifista.
drugo - Imaš problema sa terminologijom, probaj konsultovati neki rječnik.
treće - Apsolutnost se veže za metafizičke pojmove, a u politici, koja je vještina mogućeg, takvog nečega nema (hvala Bogu). U njoj i dalje važi ono čuveno:"Nikad ne reci nikad" .., a takođe i sve, uvijek i ništa.
 

Back
Top