JEDRENJE
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 30

Tema: JEDRENJE

Podrazumevano JEDRENJE

Proslog leta sam pocela da ucim jedrenje i skroz mi je SUPER ! Volela bih da nadjem neki dobar forum gde caskaju samo o tome... Ako neko zna neki, neka napise... HVALA !!!

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: JEDRENJE

Caos. Voleo bih da krenem sa jedrenjem ove godine. Kazi mi sta je potrebno za pocetak tj. da li treba lekarski kolko para kada pocinje da li postoji gornja starosna granica itd. Hvala ti

Moderator proka (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1123

posetite
    www.wind.co.yu

upravo se sprema grupa koja 01.06. krece na regatu od 1000 milja po grckim ostrvima sa jedrilicom oko 15 m duzine. posada se popunjava ubrzano i plan je da broji 10 clanova

pod jedrima ce provesti 14 dana po ceni od 600 eura po clanu plus brodska kasa /citaj hrana, raznorazne takse u lukama, gorivo, depoziti i sl/ cena je okvirna, ja je prenosim kao informaciju ali konacnu cenu odredjuje skiper u dogovoru sa clanovima posade
    Poslednji put ažurirao/la proka : 07.04.2006. u 08:27
    zivot je previse kratak da bi pio lose vino :)

Citat Original postavio Sangarepko
    Caos. Voleo bih da krenem sa jedrenjem ove godine. Kazi mi sta je potrebno za pocetak tj. da li treba lekarski kolko para kada pocinje da li postoji gornja starosna granica itd. Hvala ti
    Nema starosne granice. Ja sam se samo raspitala za casove jedrenja u BG-u, tata mi je nasao br. telefona, ja pozvala dogovorila se i otisla :-D ! Casove imam na mikrotoneru, jedrimo po dvoje, po osobi je cas 10 evra. Trebalo bi da pocne ponovo za koju nedelju, NADAM SE + JEDVA CEKAM . Ako si zainteresovan mogu preko privatne poruke da ti dam br. telefona, coveka koji drzi casove.

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

To bi bilo super. Bio bi ti zahvalan za broj telefona.

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Jedrenje je prelep sport .Da li bi neko od forumaša mogao da mi preporuči neki klub u Beogradu gde bih mogao da počnem da se bavim tim sportom.Takodje zanima me cena obuke kao i cena kasnijeg korišćenja klubskih jedrilica (ako ta opcija postoji).Eto toliko za početak

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

ha.ha...jedrenje je strava stvar.... samo je potrebno imati srece i skontati to na vreme... ja sam radio na water sportovima na Kipru i na Kritu ,sve zajedno 8 godina....najvise sam bio na LASER-u,i na HOBBYCAT-u,( katamaran ).... jednoga dana cu imati svoj jedrenjacic..negde u Grckoj....sto od srca zelim i vama ljudi!!!!

Obećava spartanac (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

E tek zahvaljujuci ovom forumu sam otkrio koliko je jedrilicarstvo ustvari zanimljivo, HVALA VAM :-) :-) :-)

Učlanjen
    12.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Tj zahvaljujuci forumu sam obratio paznju, pa poseti par sajtova i nova ljubav je rodjena ;-)
    Jedino sto treba ehtra kesha... :-/

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.04.2004.
    Reputaciona moć
    51

Thumbs up Re: JEDRENJE

pa,ako nadjes posao na water sportovima,na kipru ili u grckoj,ne treba ti kes,vec naprotiv budes placen za to.....kad se samo setim koliko sam sati bio na katamaranu i laseru...a da ne pricam o jet-bajkovima i gliserima,skijanju na vodi...mada ove zadnje 3 stvari ne spadaju u jedrenje,ali nema veze...bilo je strava...a od 2008-me,bice opet ...he,he,he..samo sto cu ovoga puta ja biti gazda,,,,

Učlanjen
    12.06.2005.
    Reputaciona moć
    46

Wink Re: JEDRENJE

Citat Original postavio boricio
    pa,ako nadjes posao na water sportovima,na kipru ili u grckoj,ne treba ti kes,vec naprotiv budes placen za to.....kad se samo setim koliko sam sati bio na katamaranu i laseru...a da ne pricam o jet-bajkovima i gliserima,skijanju na vodi...mada ove zadnje 3 stvari ne spadaju u jedrenje,ali nema veze...bilo je strava...a od 2008-me,bice opet ...he,he,he..samo sto cu ovoga puta ja biti gazda,,,,
    Jel? Pa ako onda budes imao upraznjeno radno mesto, eto mene, uskacem ;-)

Početnik
    Učlanjen
    23.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Da li neko mozda zna gde u Beogradu postoji (ako uopste i postoji) prodavnica u kojoj moze da se kupi oprema za jedrenje?
    Mislim na odecu, naravno...

Sta se desava ljudi jel ste poceli sa jedrenjem? Ja sam se pre neki dan cula sa mojim instruktorom i kaze da se jedri uveliko, bio je na regati... pobedio je !!! Sada samo cekam njegov poziv, cim bude dobar vetar na Dunavu, i ja odoh da jedrim... JEDVA CEKAM !!!!

NAJZAD !!!! Bila sam danas od 10h-13h na jedrenju... Sunce me je osamutilo nacisto i izgorela sam, ali vredelo je! Treba da pozovem jednu zenu da se raspitam za sedmodnevno jedrenje u CG. Od Bara do Kotora i nazad... Ako nije skupo i tamo idem!

Početnik
    Učlanjen
    04.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pogledajte sajt www.southsail.com[/url] . U pitanju je carter, ali skiper je odlican jedrilicar i mislim da moze da se dogovori krstarenje u vidu skole jedrenja. Baza je Tivat i sada van sezone sigurno moze da se dobije dobra cijena. Jedrilica je 10 metara sa tri dvokrevetne kabine i salonom i odlicno jedri. Drugo mjesto u klasi na ovogodisnjoj fasinadi ispred Perasta, kako je bilo mozete da vidite na www.nikasailing.com.
    Pozdrav!!

Obećava Porta Pia (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ja vec dugo skijam na vodi i spremam se da krenem da jedrim.
    Ne znam zasto smatrate da je jedrenje extremni sport?
    Ali svakako je odlican i zahteva izuzetnu kondiciju!

Početnik
    Učlanjen
    04.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sto se ekstremnosti tice i jeste i nije ekstremni sport. Ono sto sam ja dozivio nije ekstremno. Jedrilice namjenjene krstarenju i tako to. Ali ono sto su mi pricali ozbiljni ljudi kako izgleda kada se na brodu od 10 metara digne spinaker od 200 kvadrata na dobrom vjetru je to ekstremno brzo. Naravno u pitanju je jedrilica namjenjena samo za takmicenje, bez konfora. Primjeri takvih jedrilica su Nika ex Canon ixus i Aligator oba na crnogorskom primorju. Mene vise interesuje ova prva varijanta.

Lepo je i krstariti, ali meni je prava stvar, kad dune vetar, jedrilica se nakrivi i "leti" po vodi... tada je NAJBOLJE i u tom slucaju je definitvno ekstremni sport u pitanju :grin: !

Početnik
    Učlanjen
    04.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, kad pocne da zvizdi kolomba je sjajno. Ili kad plovis dan ili vise do neke nove obale. I ova nasa mi sasvim drukcija, ljepsa gledana s mora.

EXTRA Da je dan odjurila bih do Save, do kluba!!! Sutra, cu nadam se naci vremena... Bas sam se uzelela ...

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Vandjolina
    EXTRA Da je dan odjurila bih do Save, do kluba!!! Sutra, cu nadam se naci vremena... Bas sam se uzelela ...
    U kom si klubu, ako nije tajna?

Gemax, mada nisam tamo zvanicno... Ne takmicim se, sto ne znaci da necu :wink: .

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Meni se mnogo svidjaju napravljeni jedrenjaci od drveta, i od tkanine za jedra, oni su uradjeni do detalja a najlepsi su oni koji su dugacki pola metra, to su modeli jedrenjaka u umanjenoj velicini. Od svih ukrasa za enterijere impresioniraju me takvi jedrenjaci i mali vodopadi i fontanice, mali na stubovima i veliki do 2 ili 3 metra duzine.

Obećava
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio Vandjolina
    Gemax, mada nisam tamo zvanicno... Ne takmicim se, sto ne znaci da necu :wink: .
    To je onaj klub preko puta ade.
    Medjutim zanima me koliko to zadovoljstvo kosta (cuo sam da je to sport bogatih), kao i koliko cesto jedris i uopste kakvi su tvoji utisci o klubu i clanovima.

Citat Original postavio DRAKO
    To je onaj klub preko puta ade.
    Medjutim zanima me koliko to zadovoljstvo kosta (cuo sam da je to sport bogatih), kao i koliko cesto jedris i uopste kakvi su tvoji utisci o klubu i clanovima.
    Da to je taj klub.
    Ja nemam svoju jedrilicu josuvek, na zalost. Po jednom jedrenju je 20 evra, to moze da bude 2 sata ili ceo dan, kako kad. Trudim se da jedrim kad god ima vetra :-D. Covek koji mene uci je FENOMENALAN, jako je prijatan i doro objasnjava. Svidja mi se i to sto nije jedan od onih koji su teoreticari, odmah kreces prakticno. Posto on zivi blizu kluba, ako su uslovi dobri za jedrenje on pozove i ja se stvorim tamo. Ne dogovaramo se unapred, jer moze da ne bude vetra, onda je besmisleno. Na regatama u 90%, ako ne i vise pobedjuje :-D, sto opet govori o njemu ! Sto se tice ostalih ljudi koje sam ja upoznala za ovih godinu dana, ne mogu da kazem da je neko ostavio los utisak na mene.

Slične teme

1. jedrenje
    Autor virtualbg u forumu Putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.06.2005., 14:11
  2. jedrenje...
    Autor apexspirit u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.05.2005., 10:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor