Racionalizovanje u partnerskim odnosima

Gost118

Elita
Poruka
22.445
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!

Ratio se ukida kad se zaljubis pa se posle polako vrati.
Inace, sklon je da zakaze, bar u mom slucaju. A posle (kad je steta ucinjena) probudjeni ratio se ljuti, svadja, prekoreva...
A tek borba...razum kaze jedno, zelja drugo. Zajebano. I nikad ne znas ko/sta je u pravu, to se otkrije tek posle.
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!
davno to beshe kada smo se bacali u nove avanture otvorena srca i prilichno zatvorenih ochiju...vremena se menjaju, a i mi (ili samo mi)?
 
Ranije sam se jednom slobodno oslonila samo na emocije(jer pre tiga nisam bila povredjena) i veoma sam se zayebala tako da sam posle toga shvatila da racionalnost igra veliku ulogu u svemu tome... Onda sam takodje shvatila da i u tome moze da se pretera..
Ja i dalje uprkos svega vise volim prvu varijantu, zato sto se tada osecam tako oslobodjeno, bez straha da rizikujem... Ali jbg- ipak mi je sada nezaobilazno da uzmem i razum u celu tu pricu... Ali u svemu tome uvek postoji veca doza emocija pa sta bude-bice... Ne bih zelela da razum potpuno prevlada, ja moram da imam veru u svoje srce.
 
Па кад улазиш у везу...све је тако фино и опуштено...ту нема разума (бар кад сам ја у питању), једноставно уживам у свему, без оптерећења да ли ће то бити кратко задовољство или ће се чак изродити нешто веће. Али кад то већ почне да се развија...траје...постаје озбиљније, мислим да само глуп човек (или слеп због околности) може да не постави себи питање Шта и како даље? Јер свако има милион мана које ти у почетку нису битне, а које мораш да узмеш у обзир ако планираш заједнички живот.
 
posto sam prilicno emotivna, trudim se da sto vise koristim razum u svim vrstama odnosa.
mnogo zavisi i od partnera i kako se on ponasa...ako je sav leprsav onda sam ja stabilna, a ako je neki totalno racionalan tip, pa do sada me nisu privlacili totalno racionalni...
ipak, nekako najvise verujem svojoj intuiciji, osecaju u stomaku,
a razum ukljucujem sto je vise moguce kada je rec o nekim ozbiljnim zivotnim stvarima...
vladanje sopstvenim emocijama na pravi nacin- mislim da je to jedna od najvaznijih ziv lekcija koje moramo da naucimo..
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!

konstruktivna...a destruktivna?...
aaaj ejnt gat no...zhivotni partner
da razum...pa ne znam koristim ga...nisam poduzhe bio zaljubljen tako da nem pojma shta i kako...znam da kad sam zaljubljen nemam problema...al uvek koristim razum ne dozvoljavam da kao uradim neshto pa da zhalim shto sam to uradio...pomalo mi krivo...mada mozhda i serem mozhda jednostavno nije bilo prilike...ako ne koristish razum ne mozhesh se ni zaljubiti?..mozhda...al to je sve o i u zaljubljenossti il chemu vetj...yebeno je kad chovek ne pravi balans razumom...mozhe bash svashta da napravi sebi...naravno ne treba uvek biti u nekakvom shablonu i sve gledati chetvrstato...u sushtini balans je bitan...
 
Gazdarica:
Dragi moji & moje,
koliko razum koristite u odnosu sa ljubavnim partnerom?
Gdje je uopste njegovo mjesto? Zvijezda vodilja, pomocno sredstvo, ili nesto trece?
Kada se zaljubite, da li se prepustate strasti da vas vodi, ne obaziruci se na ono sto vam racio govori? Ili vam uopste nista ne govori?
Da li pri donosenju odluka, barem onih bitnih, hocete i umijete da vazete (vagate) u skladu sa onim sto vam razum nalaze, ili se oslanjate samo na unutrasnji osjecaj i emocije, zelju?
Koliku vaznost je razum imao pri odabiru vaseg zivotnog partnera?
Kako uopste pronaci mjeru izmedju strasti i razuma?!


P.S. Molim chatere i masturbante da se suzdrze... Tema ce, ili biti konstruktivna, ili je nece biti!

:-?
frrr, al me ubode..ja sam inace najracionalnija osoba na svetu..al kad se zaljubim, zbogom pameti...misim, ne da ne slusam razum koji mi govori nesto drugo..imam utisak da mi spomenuti ni ne radi..sestro, hormoni preuzimaju totalno...:wink:
ali, taj deo je ipak vezan samo za sex..koji naravno jeste najlaksi i najbolji nacin da se iskaze ljubav i neznost i strast, i svasta..ali, neki bitni ljudski kvaliteti moraju se sagledavati samo pomocu razuma...ako iskljucimo razum, znaci da idealizujemo partnera, i da je razocarenje neminovno...znaci, iskljucis hormone, i sednes sam sa sobom..i postavis jednostavna pitanja tipa-da li bi sa doticnom osobom bio prijatelj da nisam ljubavnik?da li mu verujem?da li vidim sebe kako razgovaramo o ozbiljnim zivotnim problemima?to su sve veoma racionalne stvari..ako je odgovor pozitivan, sve ok..ako je negativan, e jbg...:roll: onda nije dobro..
covek mora voditi racuna o sebi, i nije to umanjenje sopstvene sposobnosti da volis..ne..cak naprotiv, mislim da volis nekog samo ako ga i racionalno postujes i procenjujes ga kao ok licnost...
hormoni znaju biti zestoki, strast je opaka:wink: i u principu, ako se javi tako jaka, ja joj ne okrecem ledja..ali, ipak...zaljubljenost je jedno, a zivot drugo...:)
 
Razum je sve. :D
I ne znam što se insistira na tome da je on suprotan osećanjima.
Jer nije nikada suprotan stvarnom osećanju ljubavi.
Strast?
Ako je zasnovana na iluziji o nekome, kod mene se ugasi u roku od pet minuta.
Ako je zasnovana na razumnom, objektivnom viđenju nekoga, ona se samo razgoreva i traje, traje, traje.
 
CaLiMeRo:
Razum je sve. :D
I ne znam što se insistira na tome da je on suprotan osećanjima.
Jer nije nikada suprotan stvarnom osećanju ljubavi.
Strast?
Ako je zasnovana na iluziji o nekome, kod mene se ugasi u roku od pet minuta.
Ako je zasnovana na razumnom, objektivnom viđenju nekoga, ona se samo razgoreva i traje, traje, traje.

jeste:D

o, kako je to tacno ..kad sam ja u pitanju..ako je covek ok, sto ga vise upoznajem, to ga vise zelim..hm, nikad mi nije bila jasna koncepcija-strasti koja prodje:-?
 
Ja sebe smatram vrlo razumnom osobom, ali kad se setim svojih dana zaljubljenosti, s ove distance shvatim da sam sve radila totalno impulsivno i izgubljeno, bez ikakvog razmisljanja i vaganja. Samo se prepustim osecanjima, pa kud me odvedu, odvedu. Tako je i sa strascu. Nepromisljeno. :roll:
Ali kad volim, volim razumno. :lol:
Ne, stvarno sam skroz racionalna, i prema sebi i svom muzu, i nasem odnosu, braku.
 

Back
Top