NAGRADNO TAKMICENJE....KOLIKO POZNAJETE FANTASTIKU ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ender71

Ističe se
Poruka
2.469
Pozdrav svim ljubiteljima fantastike.
Pozivam sve da se pridruze u nagradnom takmicenju koje cu sada zapoceti, da bi smo svi zajedno prosirili nase poznavanje sveta fantastike.

U narednim mesecima postavicu 104 pitanja iz oblasti SF-a, epske fantastike i horora (104 jer je toliko godina proslo od izdavanja prvog srpskog SF-a). Vecina pitanja ce biti iz knjizevnosti, a poneko i filmsko. Neka ce biti vrlo laka, ali ce najveci deo zahtevati manje ili vise istrazivanja.
Najbolji ucesnici bice nagradjeni elektronskim knjigama iz moje kolekcije.

Za sve koji su zainteresovani za ucesce slede pravila igre.

PRAVILA TAKMICENJA

1. Postavicu ukupno 100 pitanja, a 4 pitanja ce biti rezerva u slucaju neresenog rezultata.

2. Vreme postavljanja svakog pitanja ce biti najavljeno unapred, i nece biti manje od 24 casa od postavljanja prethodnog pitanja.

3. Pitanja cu postavljati u 10 kola po 10 pitanja.

4. Takmicari sa najvise ispravnih odgovora u svakom kolu ce biti nagradjeni sa po 3 elektronske knjige iz moje kolekcije.

5. Takmicari sa najvise ispravnih odgovora u toku cele igre ce biti nagradjeni sa:
Prvoplasirani - 20 elektronskih knjiga po svom izboru
Drugoplasirani - 10 knjiga
Trece plasirani - 5 knjiga

6. Ispravnim odgovorom ce se smatrati prvi tacan odgovor na postavljeno pitanje.

7. Da bi se odgovor smatrao ispravnim mora u poruci sadrzati citat pitanja ili referencu ~Odgovor na pitanje broj taj i taj~.

8. U slucaju neresenih rezultata tokom takmicenja bonus pitanja ce biti
postavljane privatnim porukama i objavljena kada se ispravno odgovore.

9. Svako kolo od po 10 pitanja se zavrsava 48 sati po postavljanju poslednjeg pitanja, a celo takmicenje 72 sata po postavljanju poslednjeg pitanja.

10. Neodgovorena pitanja iz prethodnih kola ostaju u igri do kraja takmicenja i kasniji odgovori na njih ulaze u zbir odgovora na kraju takmicenja.

PRVO PITANJE CU POSTAVITI SUTRA UJUTRU U 07:00 (bice vrlo lako za pocetak)
A to tada vas molim za komentare ove ideje.
 
Izvinjavam se zbog kasnjenja, kucne obaveze.
Oxi u pravu si sto se tice tezine pitanja, tako da cu malo promeniti pravila da bi islo dalje bez obzira da li je na neko pitanje odgovoreno.
A sto se nagrada tice to je vise simbolicno, malo motivacije, posto cu ja ionako poslati svaku knjigu ako nekoga interesuje.

Cilj je naravno da ljudi malo istrazuju, a ne da odmah znaju odgovor, ko zna svaka cast.

Hajde da probamo pa ako ima dovoljno interesovanja bice zanimljivo, a ako ne pa nema veze.

Naravno i ja cu rado odgovoriti na svako pitanje koje neko smatra da treba da mi postavi.

Dan, mora malo i epske i horora, inace ne bi bilo fer prema ljudima koji to citaju.
 
dan555:
1. knjiga se zove "Sanjaju li androidi električne ovce", Oxi je već rekao ko je pisac, a na našem jeziku izdao je Brkić, ako se dobro sećam, mrzi me da kopam po knjigama.
2. odgovoreno
3.malecka greška, Meri Volstounkreft još se nije bila udala za Šelija kada je napisala "Frankenštajn ili moderni Prometej".


Ovo su tacni odgovori na 1. i 3. pitanje. Odlicno Dan.


PS. Da sam napisao njeno devojacko prezime tek to bi bilo zbunjujuce.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top