Da li je rano za brak?

strelica00

Početnik
Poruka
18
Dakle ovako, mi u vezi 3 meseca, oboje imamo svoj stan, posao, auto,... znači puno slobode... sve nam super, dosta vremena provodimo zajedno mada i dalje imamo 'svoje' živote, vidjanja sa svojim prijateljima, bavljenje sportom,... E, sada da li je suviše rano za brak? On to zeli, ja razmisljam... Ja nisam nikada zivela sa nekim, on jeste nekoliko godina ali vec dve godine zivi sam, sve mi sada izgleda super i idilicno, ali da nije suvise rano, ono sto mi se sada medju nama cini savrsenim, mozda mi sutra bude u nekom smislu negativno? Koliko vremena je potrebno da se proceni da li je veza ona 'prava' ili je samo zanesenost? Dakle li je pametno udati se posle tri meseca veze ili je to ludost koja obicno skupo kosta?
 
Пробајте прво са заједничким животом на "одређено време", па ако фукционише, онда нема дилеме. У принципу, јесте рано. Јесте да проводите доста времена заједно, али то не даје могућност да упознате једно друго толико да будете сигурни за брак.
 
Mislim da tu nema pravila. Tri meseca jeste malo vremena, ali ima uspesnih brakova nakon kratkih poznanstava, a ima i nesupesnih nakon godina i godina zabavljanja. Istina je da za tri meseca ne mozes toliko da upoznas jednu osobu da znas da li ce ti odgovarati, ali ja bih sledila neki svoj instinkt.
 
Da si ti sigurna da je to - to ne bi nas nista ni pitala - mislim, sama bi znala.....
A ako nisi sigurna....sacekaj malo...nece pobjeci.
Jedino ako niste u "cvijetu mladosti" pa bioloski satici otkucavaju...
 
goldfish:
pa cim kazes da razmisljas jos uvek znaci da nisi.....
...jednog dana jednostavno ces osetiti da je dosao taj trenutak........tako bi bar trebalo da bude ;)
Ma ja bi odma' sutra pocela da zivim sa njim u braku ili samo ovako, sve jedno, ali bre ipak ovo malo razuma mi govori da priladim malo! Inace bila i ja u vezi 7 god. pa kad je doslo do pitanja braka, ja pobegla, mislim da je tada vec bio prosao trenutak, nekako smo tada vise bili u silaznoj putanji.
 
Sto se tice vremena, to ne znaci tako mnogo kao sto deluje, nekada mozes coveka da upoznas skroz tek posle nekoliko godina a nekada posle tek par meseci mozete da se razumete. Ali bez obzira, cemu zudba? Ako vec nisi skroz sigurna, sacekaj jos malo, bolje nego da se zeznes.
A jos da znam zasto je to tako... Gomila ljudi koji su izasli iz duge veze, nadju nekoga i vencaju se za cas posla... Znam gomilu primera.
 
sensual:
Sto se tice vremena, to ne znaci tako mnogo kao sto deluje, nekada mozes coveka da upoznas skroz tek posle nekoliko godina a nekada posle tek par meseci mozete da se razumete. Ali bez obzira, cemu zudba? Ako vec nisi skroz sigurna, sacekaj jos malo, bolje nego da se zeznes.
A jos da znam zasto je to tako... Gomila ljudi koji su izasli iz duge veze, nadju nekoga i vencaju se za cas posla... Znam gomilu primera.
Ma završila se ta moja veza od 7 god. pre par godina, posle bila ja u nekoj drugoj..., nije to 'uletanje u novu vezu'.
 
Ja mislim da je rano, lepo ti njemu objasni da zajednicki zivot moze malo da popriceka, uzivajte u svojoj zaljubljenosti jer ipak svi poceci su najlepsi , al uvece svako nek ode svojoj kuci ...za sad... (yvucim ko neka keva ebote :roll: )
 
strelica00:
Dakle ovako, mi u vezi 3 meseca, oboje imamo svoj stan, posao, auto,... znači puno slobode... sve nam super, dosta vremena provodimo zajedno mada i dalje imamo 'svoje' živote, vidjanja sa svojim prijateljima, bavljenje sportom,... E, sada da li je suviše rano za brak? On to zeli, ja razmisljam... Ja nisam nikada zivela sa nekim, on jeste nekoliko godina ali vec dve godine zivi sam, sve mi sada izgleda super i idilicno, ali da nije suvise rano, ono sto mi se sada medju nama cini savrsenim, mozda mi sutra bude u nekom smislu negativno? Koliko vremena je potrebno da se proceni da li je veza ona 'prava' ili je samo zanesenost? Dakle li je pametno udati se posle tri meseca veze ili je to ludost koja obicno skupo kosta?
Sad il` nikad...
 
Ia parova koji su godinama zajedno pa se sve raspadne i do braka ne dodje, a ima i onih koji su se posle svega par nedelja vencali i sve super funkcionise. dakle, nema pravila.
I ja bih ti posavetovala da za pocetak probate da zivite zajedno, tada cete tek videti jedno drugo u pravom svetlu. Mislim da sa brakom ne treba zuriti, to je samo slovo na papiru.
 
Moji su bila 3-4 meseca u vezi pre nego sto su se uzeli, a zaista imaju divan brak. Moja teteka je sa tecom bila 4-5 godina u vezi pre nego sto su se uzeli a brak im je nikakav. Mada ne mora nista da znaci, ima raznih primera. Uradi onako kako mislis da je najbolje i kako osecas, niko te ne moze posavetovati jer to je ipak krupna odluka i na tebi je da je doneses.
 
i ja glasam za onu "nema pravila". Ako ti osecas da hoces, i da je to to - go for it!

Ono sto jednom coveko odgovara, drugom ne odgovara... Meni su licno cudnije one veze od sto godina sto nikako da se pretvore u brak, nego kad neko brzo skapira da zeli da se uda ili ozeni. Ali svakom svoje.

Ne mora uvek sve u ljubavi da ide "po redu" i "kako treba". Neki put moras i da odstupis od pravila.

Cak znam za extreman primer dvoje ljudi koji su se posle 7 dana uzeli. I lepo proziveli 20 i kusur godina.
 
strelica00:
Dakle ovako, mi u vezi 3 meseca, oboje imamo svoj stan, posao, auto,... znači puno slobode... sve nam super, dosta vremena provodimo zajedno mada i dalje imamo 'svoje' živote, vidjanja sa svojim prijateljima, bavljenje sportom,... E, sada da li je suviše rano za brak? On to zeli, ja razmisljam... Ja nisam nikada zivela sa nekim, on jeste nekoliko godina ali vec dve godine zivi sam, sve mi sada izgleda super i idilicno, ali da nije suvise rano, ono sto mi se sada medju nama cini savrsenim, mozda mi sutra bude u nekom smislu negativno? Koliko vremena je potrebno da se proceni da li je veza ona 'prava' ili je samo zanesenost? Dakle li je pametno udati se posle tri meseca veze ili je to ludost koja obicno skupo kosta?
Draga, sama znash da opsteg pravila nema... Npr ja sam posle tri meseca s deckom bila u oblacima, a evo, posle dve godine sam dozivela toliko iznenadjenja da vec dva meseca pokusavam da raskinem. To ne mora da bude tvoje iskustvo, ali recimo da je sve moguce. Mozda bash tvoja prica bude ona iz bajke...
istini za volju, ti i onako ne mozes potpuno upoznati nekog. Ljudi se sokiraju jedni drugima i posle 20 godina braka. Eto, ima puno razloga i za i protiv.
 

Back
Top