Da li je rano za brak?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Da li je rano za brak?

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je rano za brak?

Dakle ovako, mi u vezi 3 meseca, oboje imamo svoj stan, posao, auto,... znači puno slobode... sve nam super, dosta vremena provodimo zajedno mada i dalje imamo 'svoje' živote, vidjanja sa svojim prijateljima, bavljenje sportom,... E, sada da li je suviše rano za brak? On to zeli, ja razmisljam... Ja nisam nikada zivela sa nekim, on jeste nekoliko godina ali vec dve godine zivi sam, sve mi sada izgleda super i idilicno, ali da nije suvise rano, ono sto mi se sada medju nama cini savrsenim, mozda mi sutra bude u nekom smislu negativno? Koliko vremena je potrebno da se proceni da li je veza ona 'prava' ili je samo zanesenost? Dakle li je pametno udati se posle tri meseca veze ili je to ludost koja obicno skupo kosta?

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: Da li je rano za brak?

U principu ne postoji vreme koje treba da prodje da bi se ljudi uzeli ... za moj pojam je to malo vremena ... tačnije, nedovoljno vremena da se upoznate sa svim vrlinama i manama ... koje u braku jako dolaze do izražaja.

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Ja bih pitala pajamacu da sam na tvom mestu
    Što čitaš kad ti škodi?

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ne znam......ako vi tako osecate da je to TO onda OK...samo nemoj da vam brak traje manje nego veza....Navike su cudo!

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Пробајте прво са заједничким животом на "одређено време", па ако фукционише, онда нема дилеме. У принципу, јесте рано. Јесте да проводите доста времена заједно, али то не даје могућност да упознате једно друго толико да будете сигурни за брак.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Reputaciona moć
    52

Mislim da tu nema pravila. Tri meseca jeste malo vremena, ali ima uspesnih brakova nakon kratkih poznanstava, a ima i nesupesnih nakon godina i godina zabavljanja. Istina je da za tri meseca ne mozes toliko da upoznas jednu osobu da znas da li ce ti odgovarati, ali ja bih sledila neki svoj instinkt.

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

pa cim kazes da razmisljas jos uvek znaci da nisi.....
    ...jednog dana jednostavno ces osetiti da je dosao taj trenutak........tako bi bar trebalo da bude

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Za pocetak, mozete da zivite zajedno i da vidite kako ce to da ide...

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Da si ti sigurna da je to - to ne bi nas nista ni pitala - mislim, sama bi znala.....
    A ako nisi sigurna....sacekaj malo...nece pobjeci.
    Jedino ako niste u "cvijetu mladosti" pa bioloski satici otkucavaju...
    Therapy has taught me that nothing is my fault

Aphroditi
    Guest

Dok ne pojedete dzak soli - nista.:-P

hanibaI77
    Guest

Citat Original postavio Aphroditi
    Dok ne pojedete dzak soli - nista.:-P
    znam recept za usoljenu ribu,tako ces dobiti na vremenu

chika_doktor
    Guest

Za brak je uvijek rano....za zajednicki zivot nije...

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goldfish
    pa cim kazes da razmisljas jos uvek znaci da nisi.....
    ...jednog dana jednostavno ces osetiti da je dosao taj trenutak........tako bi bar trebalo da bude
    Ma ja bi odma' sutra pocela da zivim sa njim u braku ili samo ovako, sve jedno, ali bre ipak ovo malo razuma mi govori da priladim malo! Inace bila i ja u vezi 7 god. pa kad je doslo do pitanja braka, ja pobegla, mislim da je tada vec bio prosao trenutak, nekako smo tada vise bili u silaznoj putanji.

Zainteresovan član sensual (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Sto se tice vremena, to ne znaci tako mnogo kao sto deluje, nekada mozes coveka da upoznas skroz tek posle nekoliko godina a nekada posle tek par meseci mozete da se razumete. Ali bez obzira, cemu zudba? Ako vec nisi skroz sigurna, sacekaj jos malo, bolje nego da se zeznes.
    A jos da znam zasto je to tako... Gomila ljudi koji su izasli iz duge veze, nadju nekoga i vencaju se za cas posla... Znam gomilu primera.

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sensual
    Sto se tice vremena, to ne znaci tako mnogo kao sto deluje, nekada mozes coveka da upoznas skroz tek posle nekoliko godina a nekada posle tek par meseci mozete da se razumete. Ali bez obzira, cemu zudba? Ako vec nisi skroz sigurna, sacekaj jos malo, bolje nego da se zeznes.
    A jos da znam zasto je to tako... Gomila ljudi koji su izasli iz duge veze, nadju nekoga i vencaju se za cas posla... Znam gomilu primera.
    Ma završila se ta moja veza od 7 god. pre par godina, posle bila ja u nekoj drugoj..., nije to 'uletanje u novu vezu'.
    Poslednji put ažurirao/la strelica00 : 05.04.2006. u 15:01

Zainteresovan član sensual (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

tako je vec bolje...
    P.S. Najbolje je da sada provedete sto vise vremena zajedno, bice ti mnogo lakse da se odlucis!

Aktivan član
    Učlanjen
    14.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Ja mislim da je rano, lepo ti njemu objasni da zajednicki zivot moze malo da popriceka, uzivajte u svojoj zaljubljenosti jer ipak svi poceci su najlepsi , al uvece svako nek ode svojoj kuci ...za sad... (yvucim ko neka keva ebote )

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio strelica00
    Dakle ovako, mi u vezi 3 meseca, oboje imamo svoj stan, posao, auto,... znači puno slobode... sve nam super, dosta vremena provodimo zajedno mada i dalje imamo 'svoje' živote, vidjanja sa svojim prijateljima, bavljenje sportom,... E, sada da li je suviše rano za brak? On to zeli, ja razmisljam... Ja nisam nikada zivela sa nekim, on jeste nekoliko godina ali vec dve godine zivi sam, sve mi sada izgleda super i idilicno, ali da nije suvise rano, ono sto mi se sada medju nama cini savrsenim, mozda mi sutra bude u nekom smislu negativno? Koliko vremena je potrebno da se proceni da li je veza ona 'prava' ili je samo zanesenost? Dakle li je pametno udati se posle tri meseca veze ili je to ludost koja obicno skupo kosta?
    Sad il` nikad...

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]I ja glasam prvo za zajednički život i džak soli; pa posle toga ''u dobru i zlu dok vas smrt ne rastavi'':wink:[/font]

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1471

ma gde rano...udaj se ti, lako ces se posle razvesti
    gde te stignem, tu ti noge dignem

Primećen član Ava G. (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Reputaciona moć
    49

to ti je kao u onoj prici : "Ko uzme kajace se,ko ne uzme kajace se........" as you like it

Aktivan član alexandrra (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Ia parova koji su godinama zajedno pa se sve raspadne i do braka ne dodje, a ima i onih koji su se posle svega par nedelja vencali i sve super funkcionise. dakle, nema pravila.
    I ja bih ti posavetovala da za pocetak probate da zivite zajedno, tada cete tek videti jedno drugo u pravom svetlu. Mislim da sa brakom ne treba zuriti, to je samo slovo na papiru.

Zainteresovan član Limette (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Moji su bila 3-4 meseca u vezi pre nego sto su se uzeli, a zaista imaju divan brak. Moja teteka je sa tecom bila 4-5 godina u vezi pre nego sto su se uzeli a brak im je nikakav. Mada ne mora nista da znaci, ima raznih primera. Uradi onako kako mislis da je najbolje i kako osecas, niko te ne moze posavetovati jer to je ipak krupna odluka i na tebi je da je doneses.

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

i ja glasam za onu "nema pravila". Ako ti osecas da hoces, i da je to to - go for it!

Ono sto jednom coveko odgovara, drugom ne odgovara... Meni su licno cudnije one veze od sto godina sto nikako da se pretvore u brak, nego kad neko brzo skapira da zeli da se uda ili ozeni. Ali svakom svoje.

Ne mora uvek sve u ljubavi da ide "po redu" i "kako treba". Neki put moras i da odstupis od pravila.

Cak znam za extreman primer dvoje ljudi koji su se posle 7 dana uzeli. I lepo proziveli 20 i kusur godina.
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio strelica00
    Draga, sama znash da opsteg pravila nema... Npr ja sam posle tri meseca s deckom bila u oblacima, a evo, posle dve godine sam dozivela toliko iznenadjenja da vec dva meseca pokusavam da raskinem. To ne mora da bude tvoje iskustvo, ali recimo da je sve moguce. Mozda bash tvoja prica bude ona iz bajke...
    istini za volju, ti i onako ne mozes potpuno upoznati nekog. Ljudi se sokiraju jedni drugima i posle 20 godina braka. Eto, ima puno razloga i za i protiv.

Slične teme

1. Rano jutro...
    Autor T-Zex u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 17.04.2007., 16:49
  2. Da li je rano za leto 2007?
    Autor jasnavek u forumu Putovanja
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 10.03.2007., 00:56
  3. rano ustajanje
    Autor ariela u forumu Arhiva
    Odgovora: 66