Mala Pomoc

Marko, juce si postavio istu temu.... Neko ti pomenu Frontpage.

Ali, iako nije ok da postavljas istu temu nekoliko puta, da ti odgovorim.
Da bi izdario sajt, moras korstiti nekoliko programa. Ja koristim kombinaciju:
- Macromedia Flash MX - za Flash fajlove
- Actual Drawing - Za izradu HTML fajla
- Corel, MS Image Composer, Xara 3D itd - grafika i doterivanje
- UltraEdit - za razna pisanija.

Ne znaci da je to jedino ispravno i moguce, to je samo moj izbor alata. Mnogi ce ti preporuciti i Dreamviewer itd, itd....
Alat u ruke, konsultuj Google za tutorijale ili kupi knjigu i teraj

Ubuduce kad imas neko pitanje, pogledaj malo prethodne poruke. Kao po pravilu ovakva ista tema se javlja u redovitim razmacima, nema smisla, ima vec mnogo postova na ovu temu. Pa ne mozemo valjda svakome objasnjavati sve ispocetka?
 
Pogledajte sajt www.uputstva.co.yu Na njemu imate knjigu koju je već koristilo preko 200 ljudi. SVI (baš svi) su napravili svoj sajt i stavili ga besplatno na internet.

Knjiga je toliko jednostavna da mogu da se kladim sa svakim da mi dovedu bilo koga ko samo zna da kuca na tastaturi i nije totalni debil i napraviće uz knjigu sajt za 3-4 sata. I staviti ga na net.

Neki moji drugari su rekli da nisam u pravu čak i debil može da napravi sajt .

Pogledajte pa da vas čujem.
 
Pridružio: 23 Okt 2005
Poruke: 793
Lokacija: Nebeska zemlja

http://solair.eunet.yu/~popsin/linkovi.html

Ova stranica sadrzi linkove do nekih veoma korisnih lokacija koje ce vam pomoci da napravite i nalickate svoje sajtove. Na web-u mozete naci prakticno sve sto vam je potrebno da napravite jednu atraktivnu web prezentaciju. Pocevsi od HTML i JavaScript tutorial-a, pa preko web grafike, sve do muzickih MIDI fajlova koji ce omoguciti da se vasa prezentacija i cuje a ne samo vidi.
 
Optima Net:
Pogledajte sajt www.uputstva.co.yu Na njemu imate knjigu koju je već koristilo preko 200 ljudi. SVI (baš svi) su napravili svoj sajt i stavili ga besplatno na internet.

Knjiga je toliko jednostavna da mogu da se kladim sa svakim da mi dovedu bilo koga ko samo zna da kuca na tastaturi i nije totalni debil i napraviće uz knjigu sajt za 3-4 sata. I staviti ga na net.

Neki moji drugari su rekli da nisam u pravu čak i debil može da napravi sajt .

Pogledajte pa da vas čujem.

u pravu si!
ja sam ovu knjigu kupio pre jedno 2 godine, sve je lepo objashnjeno i lako!
dobijete i Cd sa software-om( Dreamweaver 4, Total Commander i josh neshto zaboravio sam).
ali to je za one koji su totalni pochetnici...
 
Optima Net, znas li kako se povezuju kamere iz grada direktno na sajt.
Sta je potrebno da se doda u sajt ? (ne treba objasnjenje za to da prvo moram da postavim sve kamere i da je to nemoguce i tako dalje...)

Bitno je sta moram da postavim na tu stranicu da bi to radilo. Hvala unapred.
 
BGD-Platform:
Optima Net, znas li kako se povezuju kamere iz grada direktno na sajt.
Sta je potrebno da se doda u sajt ? (ne treba objasnjenje za to da prvo moram da postavim sve kamere i da je to nemoguce i tako dalje...)

Bitno je sta moram da postavim na tu stranicu da bi to radilo. Hvala unapred.

Postavljanje web kamera koje prikazuju aktuelna dešavanja na gradskim ulicama odavno ne predstavlja novost. Međutim kamera koju je instalirala kompanija Informatika na Trgu Nikole Pašića zaslužuje vašu pažnju. Za razliku od prethodnih projekata koji su davali sliku u određenim vremenskim intervalima ovde se slika prikazuje u realnom vremenu, a kamera ima mogućnost upravljanja. Tako svako ko poseti sajt www.informatika.com i sačeka svoj red može okretati ovu kameru i pregledati željeni deo grada.

Za LIVE prenosa potreban je streaming server, tj. podrska istog od hosting provajdera. Najbolje je da kontaktiras nekog provajdera koji pruza ovu uslugu i oni ce ti reci sve. Ja jos nisam radio sa streaming serverom tako da ne znam da ti kazem tacno. Ja ti mogu preporuciti VeratNet http://vhost.verat.net/srp/ .

Pozdrav,
Nemanja, customer service manager
Optima Net
 

Back
Top