Domaci film i Novi Sad

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Mozete li se setiti nekih scena iz filmova koje su snimane u NS?
Secam se da je Mermerno dupe snimano u Zutoj kuci.
Na Limanu 4 i Spensu su snimane scene za film(bio sam da gledam,kao klinac, kako se snimaju )"Tajna violinskog kljuca" ili nesto slicno.
Pa, onda u Zikinoj dinastiji, matorci salju Mariju kod tetke u Novi Sad...
Ajde jos neke :wink:
 
A govori se da će biti sniman i rimejk " Staljingrada ", lokacija je idealna, samo treba staviti bodljikavu žicu oko kanala, rovova, rupa i kratera, domorodci se već psihološki i materijalno osećaju kao PRIRODNI statisti, samo treba pronaći glavne glumce i DOŽIVETI zimu !!!
 
U mojoj srednjoj skoli- Karlovackoj gimnaziji, snimano je jako puno filmova! " Lajanje na zvezde " , " Tito i ja " , " Balkan expres " ...
A kazu i da su snimali neki film na Ledinackom jezeru, ali ne znam koji je!
 
Neva:
U mojoj srednjoj skoli- Karlovackoj gimnaziji, snimano je jako puno filmova! " Lajanje na zvezde " , " Tito i ja " , " Balkan expres " ...
A kazu i da su snimali neki film na Ledinackom jezeru, ali ne znam koji je!


PAD U RAJ - Završna scena koja se navodno odigrava na Rumunskoj granici.

BTW tamo su spotove snimali i Čola i neki narodnjak
 
Neva:
U mojoj srednjoj skoli- Karlovackoj gimnaziji, snimano je jako puno filmova! " Lajanje na zvezde " , " Tito i ja " , " Balkan expres " ...
A kazu i da su snimali neki film na Ledinackom jezeru, ali ne znam koji je!

Сваки пут кад у неком филму затреба железничка станица - Карловци, зна се.
 
storm cloud:
Neva:
U mojoj srednjoj skoli- Karlovackoj gimnaziji, snimano je jako puno filmova! " Lajanje na zvezde " , " Tito i ja " , " Balkan expres " ...
A kazu i da su snimali neki film na Ledinackom jezeru, ali ne znam koji je!

Сваки пут кад у неком филму затреба железничка станица - Карловци, зна се.
a u mojoj kuci su snimane scene za Varljivo leto, Zlu zenu, Vuka Karadzica... :D
 
tacno je da je velik broj stranih filmova sniman u ns i okolini. nisam siguran, ali mislim da su "kelijevi heroji" ( u nasem prevodu "zlato za odvazne" ) snimani na fruskoj gori. ako se neko seca, u piranju je ratni film ( radnja se odvija u francuskoj, posle normandije ) sa elementima komedije a najbolja stvar je kasting: klint istvud, donald saderlend i jos brdo poznatih glumaca. znam da je veliki broj domacih statista i kaskadera ucestvovao na tom snimanju a po prici jednog mog starijeg prijatelja, ispred hotela putnik, stalno je bio parkiran ferrari 246 dino ( u pitanju su rane 70-te ) koji je pripadao reziseru... :D
 
HEMI 426:
tacno je da je velik broj stranih filmova sniman u ns i okolini. nisam siguran, ali mislim da su "kelijevi heroji" ( u nasem prevodu "zlato za odvazne" ) snimani na fruskoj gori. ako se neko seca, u piranju je ratni film ( radnja se odvija u francuskoj, posle normandije ) sa elementima komedije a najbolja stvar je kasting: klint istvud, donald saderlend i jos brdo poznatih glumaca. znam da je veliki broj domacih statista i kaskadera ucestvovao na tom snimanju a po prici jednog mog starijeg prijatelja, ispred hotela putnik, stalno je bio parkiran ferrari 246 dino ( u pitanju su rane 70-te ) koji je pripadao reziseru... :D
aaaaaaaa, hemi, dokle vise..????????????
 
Snimali su skoro neki film blizu mene (kod zeleznice preko puta Higijenskog zavoda).Radnja je bila valjda drugi svetski rat ili tako neshto .Glumila je cerka od Balashevica (valjda se zove Jovana) .Uzeli su klince iz ulice kao statiste :lol: Jel zna neko kako se zove ovaj film ???
 
SSJ4:
Snimali su skoro neki film blizu mene (kod zeleznice preko puta Higijenskog zavoda).Radnja je bila valjda drugi svetski rat ili tako neshto .Glumila je cerka od Balashevica (valjda se zove Jovana) .Uzeli su klince iz ulice kao statiste :lol: Jel zna neko kako se zove ovaj film ???

Film : MEMO
Radnja : Isročna evropa 20 vek u vreme II sv. rata .
mali jevrej Benja Kon i njegova porodica beže od zla. Zlo kao univerzalan kategorija.
Produkcija : Hammer Creative , N.Sad
Režija : Miloš Jovanović

Treba'l još nešto :?: :lol:
 
SSJ4:
Snimali su skoro neki film blizu mene (kod zeleznice preko puta Higijenskog zavoda).Radnja je bila valjda drugi svetski rat ili tako neshto .Glumila je cerka od Balashevica (valjda se zove Jovana) .Uzeli su klince iz ulice kao statiste :lol: Jel zna neko kako se zove ovaj film ???
Ako ce ona da glumi u tom filmu, uspeh je zagarantovan! :roll:
Ko sve danas ne zavrsava akademiju!
 
Nema na čemu ...
'oćeš broj od Jovane :?: :lol:

Film Miloša Jovanovića "Memo", u produkciji studija "Hammer creative", osvojio je drugu nagradu u kategoriji dugometražnog igranog filma na 33. Festivalu nacija (Festival der Nationen) održanom u austrijskom gradu Ebenzeu (Ebensee). Festival nacija, koji je ove godine održan od 18. do 25. jula, je najvažniji filmski festival u Austriji, koji svake godine prikazuje filmove više od 700 autora iz 55 zemalja.

Jovanović se priprema za snimanje dugometražnog igranog filma o Milevi Marić-Ajnšatajn, u kojem će naslovnu ulogu igrati Anica Dobra, dok će produkciju tog filma potpisati "Egzit" festival.

IZVOR : RADIO 021
 
DOKONI UM:
Nema na čemu ...
'oćeš broj od Jovane :?: :lol:

Film Miloša Jovanovića "Memo", u produkciji studija "Hammer creative", osvojio je drugu nagradu u kategoriji dugometražnog igranog filma na 33. Festivalu nacija (Festival der Nationen) održanom u austrijskom gradu Ebenzeu (Ebensee). Festival nacija, koji je ove godine održan od 18. do 25. jula, je najvažniji filmski festival u Austriji, koji svake godine prikazuje filmove više od 700 autora iz 55 zemalja.

Jovanović se priprema za snimanje dugometražnog igranog filma o Milevi Marić-Ajnšatajn, u kojem će naslovnu ulogu igrati Anica Dobra, dok će produkciju tog filma potpisati "Egzit" festival.

IZVOR : RADIO 021
Drugu nagradu ? Lepo bogami .Gde ima da se nabavi film ???
P.S. Videli smo Jovanu nekoliko puto skroz golu :D
 
U napustenom bazenu Jodne banje je sniman neki film, ali nikad nisam video da je stigao do tv-a, akad smo kod jodne banje...

Pre nego sto sam se preselio na Novo Naselje, Bogu hvala, ziveo sam u dvorisnom stanu u dvoristu Jodne banje, i kuca je spolja izgledala toliko oronulo, da je licno Zelimir Zilnik, kad je video spolja hteo da snima film u njoj... :oops: :oops: :oops: A znate kave on snima 'filmove'... Ali iznutra je bilo ok sredjeno pa se covek siromah razocarao kad je usao i video kako izgleda... JBG ko zna da sam imao pec na lozenje u kuci, koja mu je bila potrebna za scenu, mozda bih i glumio, on je cesto uzimao likove koji nisu bili glumci, he, he proputistio sam priliku da napravim karijeru... :D
 

Back
Top