jedno vrlo praktično pitanje.
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: jedno vrlo praktično pitanje.

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano jedno vrlo praktično pitanje.

mislim da nikada nije kasno priznati da si neinformisan. eto ja sada priznajem - neinformisana sam.

e, sad, moje pitanje je sledeće:

recimo da hoću busom da idem za nemačku, naravno, preko austrije. da li mi je za to potrebna posebna austrijska viza? i šta je to šengen, pre svega, mislim, znači li to konkretno nešto MENI?

e, a ako hoću recimo direktno avionom za nemačku, da li mi treba to isto? verujem da ne, mislim, glupo pitanje, ali samo da pitam.

hvala unapred
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

Smile Re: jedno vrlo praktično pitanje.

ko pita ne skita

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: jedno vrlo praktično pitanje.

hvaaaaala na pomoći, sad mi je sve jasno! više nemam zabune ni dileme, i mogu slobodno sutra da sednem na bus
    Tebe i mene vezuje nevidljiva sila - ni imena, ni datuma, joj ne znamo, tek, mi smo u njenom okrilju jedno...

Tebe i mene prate godinama isti vukovi i nasu krv gutaju iste pijavice, po rodjenju su nam svi snovi koje cemo ikada sanjati smesani u jedan, i mi se sanjamo, ti i ja, okovani...

Zainteresovan član Stimpson J. Cat (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

potrebna ti je samo sengenska viza, svejedno da li bi putovala busom preko austrije ili direktno u nemacku.

sengenska viza vazi za sve zemlje clanice sengenskog sporazuma, bez obzira koja zemlja ju je izdala. u praksi, ne bi trebalo ni da bude bilo kakve kontrole na prelazu iz austrije u nemacku jer se to tretira maltene kao da prelazis iz vojvodine u uzu srbiju, na primer.

vise informacija mozes da pronadjes na http://www.eurovisa.info/
    Poslednji put ažurirao/la Stimpson J. Cat : 05.04.2006. u 14:42

xpajamacax
    Guest

ali!!!!
    mora da ima slovenačku vizu!!!
    ili mađarsku!!!
    ja sam se tako zajeb...

Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio xpajamacax
    ali!!!!
    mora da ima slovenačku vizu!!!
    ili mađarsku!!!
    ja sam se tako zajeb...
    ne mora, ako ima sengensku vizu

http://www.hukonzulat.org.yu/yu/frame.php?content=tajekoztato&pic=21&lo=0
    http://www.mzz.gov.si/index.php?id=552&L=2

jedino ako se nesto u medjuvremenu promenilo, a informacije na sajtovima nisu azurne. ali, u svakom slucaju, najbolje je da pozove oba konzulata i proveri za svaki slucaj

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

aha!

ok, znam da moram da imam mađarsku vizu, jer mađarska nije u šengenu, to tako piše SVUDA, na svakom sajtu koji se makar malo bavi vizama. ono što ne piše je to za austrijsku vizu.

da rezimiramo. moj put ide scg-mađarska-austrija-nemačka, a od svega toga ja ću morati da platim mađarsku tranzitnu i nemačku boravišnu vizu, ne i austrijsku tranzitnu. ima li onih koji se slažu sa tim, onih koji se ne slažu?

hvala vam mnooooooogoooooooo inače svima.

Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

madjarska pristupa sengenskom sporazumu sledece godine, tj. tada ce i oni izdavati sengenske vize. do tada, pustaju te da prodjes u tranzitu ako imas validnu sengensku vizu:

Državljani Srbije i Crne Gore, koji putuju sa šengenskom vizom:

- u ciljnu državu, koja je deo šengenskog prostora, mogu proputovati kroz Republiku Mađarsku bez vize, ukoliko im šengenska viza važi još više od 5 (pet) dana računajući od vremena prelaska granice, odnosno raspolažu važećom šengenskom vizom, dozvolom za boravak ili dozvolom za useljenje. U ovim slučajevima proputovanje ne može bizi duže od pet dana;

- unutar perioda važenja šengenske vize (i zadnjeg dana važenja) radi povratka kući u Srbiju i Crnu Goru mogu proputovati kroz Republiku Mađarsku bez vize.

- u roku od pet dana od dana isteka važenja šengenske vize državljanima Srbije i Crne Gore prilikom njihovog prijavljivanja radi ulaska u Republiku Mađarsku, u cilju povratka kući u Srbiju i Crnu Goru , na granici se može izdati besplatna tranzitna viza i bez postojanja okolnosti za vanredno procenjivanje.

Citat Original postavio guitarrr_babe
    aha!

ok, znam da moram da imam mađarsku vizu, jer mađarska nije u šengenu, to tako piše SVUDA, na svakom sajtu koji se makar malo bavi vizama. ono što ne piše je to za austrijsku vizu.

da rezimiramo. moj put ide scg-mađarska-austrija-nemačka, a od svega toga ja ću morati da platim mađarsku tranzitnu i nemačku boravišnu vizu, ne i austrijsku tranzitnu. ima li onih koji se slažu sa tim, onih koji se ne slažu?

hvala vam mnooooooogoooooooo inače svima.

Slične teme

1. vrlo vazno pitanje
    Autor Mocart u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 24.01.2007., 14:40
  2. Jedno pitanje ...
    Autor zoranpetrovic84 u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.06.2006., 23:51
  3. Vrlo jednostavno pitanje
    Autor nameless u forumu Softver
    Odgovora: 1