Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Zivka,lepo je to sto hoces da pomognes,ali molim te nemoj da dajes pogresne info,pogotovo onome kome je hitno.Konzulat u Subotici radi svaki dan do 13,a u Beogradi do 12, a petkom samo do 11. Istina,cesto zbog guzve produze radno vreme za cca 1 sat,ali nemoj racunati na to kao na sigurno.Izdaju je isti dan popodne,ili sutra popodne sto je zadnjih dana cesce zbog velikih guzvi.Potrebna je samo jedna slika(format nije jako bitan,otprilike kao za licnu kartu),formular se dobija se od policajca ispred konzulata.Konzulat je u Beogradu na Senjaku,u ulici Vladimira Kovacevica,a u Subotici odmah pored zeleznicke stanice.Guzve su velike,ali po mojoj proceni je dovoljno stati u red oko 8.Viza se dobija na godinu dana.Pogledaj sajt:www.hukonzulat.org.yu
 
sch:
Zivka,lepo je to sto hoces da pomognes,ali molim te nemoj da dajes pogresne info,pogotovo onome kome je hitno.Konzulat u Subotici radi svaki dan do 13,a u Beogradi do 12, a petkom samo do 11. Istina,cesto zbog guzve produze radno vreme za cca 1 sat,ali nemoj racunati na to kao na sigurno.Izdaju je isti dan popodne,ili sutra popodne sto je zadnjih dana cesce zbog velikih guzvi.Potrebna je samo jedna slika(format nije jako bitan,otprilike kao za licnu kartu),formular se dobija se od policajca ispred konzulata.Konzulat je u Beogradu na Senjaku,u ulici Vladimira Kovacevica,a u Subotici odmah pored zeleznicke stanice.Guzve su velike,ali po mojoj proceni je dovoljno stati u red oko 8.Viza se dobija na godinu dana.Pogledaj sajt:www.hukonzulat.org.yu

joj do 12 a zato ih ja danas nisam dobila, zvala sam posle 12... jel znas mozda ovih dana oko praznika tj. (katolickog bozica) kako rade???? posto se vidi da si obavesten... i da li rade mozda u subotu??? ja nisam iz Beograda, a pokusavam da ih dobijem telefonom sto mi nikako ne polazi za rukom, pa bilo bi super ako znas da mi kazes da ne bih dolazila badava i da me ne bi vracali...
 
Subotom definitivno ne radi nijedna ambasada!
Cetvrtak sam skoro siguran da ne,ali u petak bi trebalo da rade.Nista ne mozes obaviti telefonom,moras doci.Provericu ujutro preko mojih veza u BG pa cu ti napiati.Ali imam ideju!Ne verujem da ti tako hitno treba viza samo da udjes u Madjarsku.Verovatno ides negde dalje.
Pretpostavljam da imas Schengen ili neku drugu vizu,radnu dozvolu...U tom slucaju ti ne treba viza za tranzit do 5 dana.
Ako nisam u pravu,onda dodji pred amabasadu u petak ujutro u 6,ponesi pecarosku stolicu na rasklapanje i cebe da se ogrnes i garantujem da ces biti prva u redu,sto znaci da ces uci u ambasadu vec u 9 kad otvore,i da ces dobiti vizu isti dan oko 16.
Ne zaboravi sliku i pasos mora da ti vazi najmanje godinu dana.Ponavljam,ujutro cu ti napisati da li ambasada radi u petak.Na cetvrtak nemoj racunati.
 
Ne citate pazljivo.Ambasada jeste u Krunskoj,ali ja sve vreme govorim o KONZULATU.Samo tu se mogu dobiti vize.A to je na Senljaku na adresi, kako ste me ispravili-Vladete Kovacevica.Ambasada sluzi za neke druge stvari.Moze tvoj otac otici umesto tebe,nadam se da imate isto prezime.
 
Vragolasta Amfibija:
Da li se za Portugaliju moze doboti turisticka viza bez nekog uplacenog aranzmana?
U pitanju je poziv za boravak u timeshare apartmanu.
Ako neki savestan forumash zna,neka podeli svoje znanje samnom :-D

Moze. Potrebno je, kao i u ostalim ambasadama, uz taj poziv (zvanicni) priloziti rezervaciju karte, potvrdu o radnom odnosu/studiranju i potvrdu o uplacenom zdravstvenom osiguranju. I, super je to sto kod njih nikada nije guzva:)

Tel. ambasade : 2662-895
 

Back
Top