vaskulitisi
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: vaskulitisi

Početnik
    Učlanjen
    27.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano vaskulitisi

Imam 19 godina i velike probleme na kozi.Vec 5 godina imam promjene koje se pojavljuju najvise na nogama, promjene su u vidu cireva od kojih se otvaraju rane.To se jedno vrijeme upali i gnoji a kad se smiri ostaju tamni - modri oziljci.Do sad sam na kozi koristila sve zivo, od kortikosteroida npr. didermal do stanicida, raznih sapuna , pila dvije godine antibiotike tipa Duracefa nakon cega se smirilo ali cim sam prestala opet je pocelo. Sad se pocelo pojavljivat i po rukama i takodje ostaju tamni oziljci. U zadnje vrijeme sve vise je misljenja da su to vaskulitisi i ako mi je radjena biopsija i potvrdjeno je da je upla koze izazvana stafilokokom. Zanima ma kako se manifestuju vaskulitisi i na koji nacin se lijece? Takodje imam tezi atopijski dermatitis od rodjenja. I primala sam injekcije Diprofos zadnjih 2,5 godina

Nov član
    Učlanjen
    03.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: vaskulitisi

imam iste probleme kao ti pa me zanima da li si se izlecila i kako??

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Re: vaskulitisi

Vaskulitis je obično imunološke etiologije, ali ne nužno (kanceri, infekcije, alergijske reakcije, i tome slično). Može biti akutan ili hroničan, i do te mere ozbiljan da može doći do jakog poremećaja vaskularizacije tkiva, pa time i do nekroze. Simptomi zavise od zahvaćenog krvnog suda, ali se najćešće manifestuje povišenom temperaturom, umorom, gubitkom kilaže, parestezijom, itd.Ima raznih tipova, i mnogi od njih povezani sa drugim oboljenjima. Dijagnostika uključuje laboratoriju krvi i urina, angiografije kao i bioptiranje oštećenog suda.
    Neki vaskulitisi prolaze sami od sebe, dok se za ostale leče simptomski (antiinflamatorno, immunosupresiono) - kortikosteroidima, pa i citotoksinima.
    If you work.. :)

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •