da li neko poznaje sisteme k jetronic ke jetronic
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: da li neko poznaje sisteme k jetronic ke jetronic

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano da li neko poznaje sisteme k jetronic ke jetronic

Voleo bih da popricamo o tome veoma me interesuje

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: da li neko poznaje sisteme k jetronic ke jetronic

Citat Original postavio blackidol
    Voleo bih da popricamo o tome veoma me interesuje
    Sta na primer?

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

e posto imam ford eskort iz 85 godine 77kw sa injection sistemom ubrizgavanja i k glavom,prvo sto me interesuje da li je on tezak i skup za odrzavanje.Otkada sam uzeo auto svi mi govore da je on tezak komplikovan za opravke i da su skupi delovi....ovo je prvo pitanje ....a drugo pitanje? zasto mi se vec treca pumpa za gorivo cuje ,ali nije to onaj zvuk da pumpa samo zuji,nego kao kad srce, tako neki zvuk,koga god da sam pitao kaze da je to normalno da se pumpa tako cuje posto vuce gorivo.Inace prva pumpa se tako cula pa se nekad taj zvuk izoblici u neko kao skripanje na kraju je crkla ,stavili smo drugu radila je besprekorno dok nepotrosim pola rezervoara nakon toga bi imala isti simptom,Ubrzo je i ona stradala stavio sam i trecu, ali sam prethodno promenio i rezervoar ,njegov prvobitni rezervoar je inace bio u jako losem stanju iznutra ,a u pumpama sam nasao rdju i prljavstinu ,sada se pumpa samo ponekad cuje onako kao da srce ali jos mi je uvek pun rezervoar...nisam jos proverio kako je kad se isprazni .A trece pitanje je vezano za kuciste senzora ,warm up regulator,idle,i podesavanje stelovanje k glave .Ukratko njihova uloga i simptomi kod automobila koji se javljaju kad neki deo strada.Inace auto je u jako dobrom stanju .I sem tih problema sa rezervoarom i pumpom ja nikakvih drugih problema nisam imao
    Poslednji put ažurirao/la blackidol : 12.04.2006. u 15:59

Početnik
    Učlanjen
    04.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ford je izdrzljiv auto ali ima dosta mana. Tvoj model je dosta nizak i tvrd. Strada mu limarija dosta. Sto se pumpe tice ne bi trebala da se cuje ako si stavio novu pumpu a ako si kupio polovnu ona je verovatno malo bolja od te sto si skinuo. Pumpa strada od loseg i prljavog goriva. K-glavu bolje nemoj da diras i stelujes ako je sve ok. K-glava strada isto kao i pumpa od loseg goriva a najcesce od ugradjenog plina tj. eksplozije u usisnoj grani koja bukvalno polomi klapnu.

Početnik
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pera_nish
    Ford je izdrzljiv auto ali ima dosta mana. Tvoj model je dosta nizak i tvrd. Strada mu limarija dosta. Sto se pumpe tice ne bi trebala da se cuje ako si stavio novu pumpu a ako si kupio polovnu ona je verovatno malo bolja od te sto si skinuo. Pumpa strada od loseg i prljavog goriva. K-glavu bolje nemoj da diras i stelujes ako je sve ok. K-glava strada isto kao i pumpa od loseg goriva a najcesce od ugradjenog plina tj. eksplozije u usisnoj grani koja bukvalno polomi klapnu.
    Pumpa je polovna ali je original bosch.Majstor mi je savetovao da se ugradi jos jedan filter za gorivo koji bih stojao izmedju pumpe i rezervoara,valjda bih tako resio problem prljavog goriva...

Aktivan član
    Učlanjen
    16.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pumpu kupi novu zaboravi na polovne.
    Drugo proveri regulator pritiska ,posto ako je neispravan pumpa ima problem i ne
    moze da izdrzi dugo ( prevelik otpor ili premali otpor tj protocnost )
    Zatim pogledati stanje brizgaljki posto ako su zaprljane dolazi do nepravilnog rasprsivanja
    goriva u vidu kapi umesto u vidu magle.
    Varm ap regulator sluzi za regulaciju rada u zavisnosti od zagrejanosti agregata
    postoje razliciti alati za proveru rada k jetronica i njegovo stelovanje ali ih vecina servisa nema posto je rec o starom sistemu .
    Posedujem kompletnu diagnostiku i vrlo uspesno sam resavao sve probleme
    koji su uglavnom nastajali kao posledica nestrucnih intervencija i raznih improvizacija.
    Konkretno za ke jetronic se pokazalo da je izuzetno pouzdan ali je zahtevan po
    pitanju odrzavanja ( filter goriva kvalitetan se u nasim uslovima menja najkasnije
    na svakih 6 meseci ili 5000 km !!!!!!.) ko je vozio sa praznim rezervoarom je
    po pravilu uvek imao mnogo vise problema . Jednom godisnje je neophodno isprati sistem
    za ubrizgavanje motul ili wins tretmanom i videces kolika je razlika u radu .

Slične teme

1. poznaje li neko?
    Autor villiger u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.05.2006., 15:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •