Blokira na startu

hari_15

Početnik
Poruka
9
Kad ukljucim PC, prilikom starta windowsa, kad se pojavi slika windowsa, posle testiranja uredjaja, kada se plava animacija puni, pre "welcome" note, blokira mi PC....Da li je neko imao taj problem, i da li zna u cemu je stvar????
To se ne desava stlno, po neki put....Potrebna pomoc
 
dvr_liberty:
Da nisi zakačio nešto??????

Jesi li na netu,koji firewall,koji Av,koji OS.........??

Moras malo više da kažeš da bi ti mi pomogli!!!!


haha ... pa os je ocigledno windows XP ... jer je plava trakica u pitanju ... a nebitan je firewall, a nebitan je AV, a nebitno je da li je na netu ... ocigledno decko pali komp i ni nestine da se digne sistem ... ono sto je bitno jeste da li ti ekran pocrni
 
Rekao bih, po slobodnoj proceni da je hardver u pitanju, moguce je da ti se procesor pregreva, neki drajver ne funkcionice najbolje ili ko zna....

Edituj bootini, sa svicem sos, pa pogledaj log koji napravi kada uspes da ga podignes. Trebalo bi da se tu nadje nesto sto bi ti ukazivalo na gresku, problem... kako god.
 
ne bi da se mesam, ali nista sto je pokupio sa neta se ne aktivira dok ne udje u windows, znaci ako se restartuje pre ulaska problem je hardverske prirode. Tj. programi i ostali procesi se podizu zajedno sa sistemom, ali tek kad on predje u graficni rezim tj, posle ucitavanja.
 
Pazi... OS se ne podize kompletan, dakle, prvo se proverava hardver, zatim se podize jezgro sistema, pa tek kasnije ostatak i drajveri... Problem je, po mom misljenju definitivno hardver, e sada ili zbog nekog drajvera ili zbog hardvera koji zeza. Najbolji nacin da sazna sta ga muci je definitivno "sos" svic u bootini fajlu.
Nego, njega nema a ovde smrducka neki barut...
 
dvr_liberty:
Ipak si se umešao,ali koliko si siguran u to što si izjavio.................???


ja sam 100% siguran u njegovu i u svoju izjavu, a ti ocigledno nemas pojma ... kada sam rekao da ekran pocrni na hardver sam i pomislio i moze biti ili memorija ili ploca, a moze biti i hard disk ... to niko nije pomenuo
 
Da ova tema ne bi bila prepirka oko neceg sto nije utvrdjeno... Bilo bi pozeljno da nam korisnik kaze da li moze da podigne SAFE MODE.. Ako moze da podigne ovaj rezim Windowasa, znaci da bi hardver mogao da bude u redu i da je do drajvera...

Ne treba odmah naglasavati da je hardver, mada nije iskljuceno.. Ipak provjeriti sve prije zakljucka..

Ako je tema uopste aktuelna i ako korisnik nije rijesio problem, trebalo bi da nam se javi da li moze da podigne Safe Mode windowsa i da dalje rjesavamo stvari a ne da se prepiremo i nagadjamo..

Poz.
 
sorlaag:
Čovek reče da mu se pc restartuje "kad se plava animacija puni". A do tada je već ntldr "počeo da radi". Znači, itekako može da bude softverski problem...


Sta ja znam sta on smatra "punjenjem plave animacije"... ovdi ce se vec potuci a njega nema... verovatno vise ne moze ni da pokrene comp.
 
Bre windows je toliko glup da može da bude svašta...Nikada ovi iz Microsofta neće napraviti normalan sistem kao što to već punih 22 godine radi Apple. Bre kad sednem za Macintosh radi ko zmaj...
 
Zamisli da naprave idealni OS, sto naravno nije nemoguce, kome bi kasnije prodali novu verziju ako stara radi sasvim pristojno?
Odgovor je verovatno nikom, ovako svi imaju korist, hakeri ce dobijati nove zadatke, Microsoft ce da trtlja o "zakrpama" i novim resenjima koje ce primeniti kod sledeceg OS koji je u pripremi, mi cemo misliti da nam je OS azuriran i OK, oni pune dzepove... raj covece, pravi raj... mi uvek imamo zategnut OS i mastamo o novom... i tako, prica tece oni uzimaju pare a mi ih ili hvalimo ili pljujemo. Uglavnom razlika je nikakva, ni jedni ni drugi nemaju nikakvu korist vec samo cika Bill. ;)
 

Back
Top