Trudnoca

Suzy

Iskusan
Poruka
6.937
Evo, ja sada , ovde svecano objavljujem svim znanim i ne znanim forumasima da je Suzy trudna.....nisam nasla ovu temu ovde...ako je ima-premestite me....;-)...u svakom slucaju....ulazim u drugi mesec...ne bi trebalo da baksuziram....barem dok ne prodje treci mesec..ali moje pitanje je....-kako se ponasati u pocetku?sta raditi?sta ne?sta jesti?sta ne? kada da uzmem bolovanje?....prvi put sam u ovom -stanju- ...pa ce mi znaciti saveti jer ginekolog naravno , jedva ceka da zavrsi sa tobom.....unapred hvala svim dobronamernim savetima.....
 
Suzy, bre, pa de si ti? čestitam!:D :D :D

da li se dobro osećaš? imaš li mučnine? imamo mi jednu trudnicu na ŽK-mačkicu ns, konsultuj se iz prve ruke;-)
 
Queen_:
Suzy, bre, pa de si ti? čestitam!:D :D :D

da li se dobro osećaš? imaš li mučnine? imamo mi jednu trudnicu na ŽK-mačkicu ns, konsultuj se iz prve ruke;-)

e..carice...evo me...;-)
a znam da smo ja i ona...bile -na slicnom putu-....ali da su se skroz podudarili nisam...;-)
dobro se osecam....nemam ni mucnine (ne znam da li to da me raduje ili brine)....ok za sada....ove nedelje cu saznati da li sve ide ok...-dala sam krv..., idem da slusam srce bebe....videcemo...samo..ja kao da sam sa kruske pala.....ne znam da li ispravno postupam...
pijem vitamine i folnu...
jedem kao luda...glad je dosta veca definitivno...;-)...
ali predpostavljam da ne smem da se puno naprezem....
posao mi bas nije lak...+ racunari oko mene......da li da sto pre trazim bolovanje?
 
Suzy:
e..carice...evo me...;-)
a znam da smo ja i ona...bile -na slicnom putu-....ali da su se skroz podudarili nisam...;-)
dobro se osecam....nemam ni mucnine (ne znam da li to da me raduje ili brine)....ok za sada....ove nedelje cu saznati da li sve ide ok...-dala sam krv..., idem da slusam srce bebe....videcemo...samo..ja kao da sam sa kruske pala.....ne znam da li ispravno postupam...
pijem vitamine i folnu...
jedem kao luda...glad je dosta veca definitivno...;-)...
ali predpostavljam da ne smem da se puno naprezem....
posao mi bas nije lak...+ racunari oko mene......da li da sto pre trazim bolovanje?

mačkica treba da se porodi za manje od mesec dana;-) . ako se dobro osećaš, nema potrebe za bolovanjem, samo ćeš se ulenjiti. budi aktivna, šetaj puno, probaj da jedeš zdravo, unosi klacijum i gvožđe ili kroz hranu, ili šumeće tablete. i ja sam radila na računaru sve vreme, a otišla na bolovanje dve nedelje pred porođaj:wink: . uživaj, ne opterećuj se mnogo ako se dobro osećaš!
 
I ne panici....sve dok se osjecas dobro je sve u redu...
Pokusaj da ne jedes previse slatko i masno...kasnije ces to (ipak) sve morati skidati....voce povrce mleko supice trlababalan prica koju vec svi znamo....
CESTITAM!
 
Hej, cestitam i srecno. :grin:
Samo se ne opterecuj, i nemoj da vuces nesto tesko i da cimas. Odmaraj se svakog dana po malo. I ne panici naravno. :grin:
Jao super, bas mi drago. I ja bih Jopet.:-P :-D
 
hvala drage moje....;-)
za kalcijum sam i cula i logicno je...
i pijem mleko (dugotrajno) i jogurt...
samo cujem i da mleko ne valja da se pije......? ja mislim da treba......i da to mozda vazi za nekuvano mleko.....sta vi kazete?
 
hvala zenske...
ono drz' se stvarno ima smisla...
jer ni jedna komsinica ni koleginica nije izvela do kraja trudnocu...a sve su dosta mladje ..sto me zaista mnooogoo plasi.....
idem i kod privatnika i kod drzavnog ginekologa....bolje tako..samo svu mi krv popise.....;-)
mackice...cestitam i ja tebi.....;-)
 
Nemoj žuriti sa bolovanjem, uopšte nije dobro da se ulenjiš. Pretpostavljam da na poslu mnogo sediš; to će ti tek dosta kasnije smetati, a pokušaj da šetaš pre ili posle lagano... Meni je termin za manje od mesec dana; pa još uvek ne mogu da držim dupe na krevetu, i mislim da je to dobro. Naravno da nećeš skakati, trčati i voziti bajs; ali šetnja je itekako preporučljiva.

Nemoj na svoju ruku piti šumeće tablete, ni kalcijum, ni gvožđe; kad završiš sa folnom kisleinom, najbolje da uzmeš Maternu, u tim tabletama ima bukvalno SVE što ti je potrebno i piješ to do kraja trudnoće. Eventualno kasnije gvožđe, ali to ćeš već videti po krvnoj slici (ja sma u 5-6 mesecu počela sa gvožđem).
Nemoj se prežderavati; moja doktorica kaže treba da jedeš za dvoje; ali imaj u vidu KOLIKI je taj drugi:razz: Beba uzme sve što je njoj potrebno; a ti nadoknađuješ vitamine i minerale za sebe.

Nekuvano mleko ne treba piti zbog bakterija; eto moraš da se paziš više nego obično bilo kakve bolesti, jer ne možeš da se lečiš. Inače je dobro da ga piješ; i sve ostale mlečne proizvode, naravno:wink:
 
Suzy:
hvala zenske...
ono drz' se stvarno ima smisla...
jer ni jedna komsinica ni koleginica nije izvela do kraja trudnocu...a sve su dosta mladje ..sto me zaista mnooogoo plasi.....
idem i kod privatnika i kod drzavnog ginekologa....bolje tako..samo svu mi krv popise.....;-)
mackice...cestitam i ja tebi.....;-)
Hvala:smile:

Nemoj da slušaš takve priče; kako ni jedna nije izvela trudnoću do kraja:shock: Pa to je normalna stvar, bwe; samo pozitivno razmišljaj, budi optimista i voli tog malog čoveka što raste u tebi:-D ... Ju, meni nije palo na pamet da ne iznesem trudnoću; kakve su to gluposti:-? Nemoj preterivati ni sa pregledima, ni sa privatnim ginekolozima; uvek nađu način da te zabrinu bez potrebe da bi uzeli pare:x
Redovno samo na ultrazvuk; pa na dva ekspertna i ako je tu sve u redu, nemaš zašto da se brineš. Još ako nemaš bolove (kontrakcije), nemoj ni da razmišljaš da nećeš izdržati do kraja.
 
hvala maco....
;-)
drzim i ja tebi fige...da sve bude ok.....
do kada se pije folna?do kraja 2-og ili 3-eg?
a materna ide od 5-og jel?
i...znas li sta nosis ?decka ili devojcicu? ;-)
 
Dečaka:-D 8-)
Iskreno da ti kažem, ne sećam se do kad sam pila folnu kiselinu, znam da sam popila jednu celu flašicu, i prešla na maternu. U svakom slučaju, i u materni ima folne kiselie. A mislim nije ni strogo određeno... ne može da škodi;-)
A i maternu sam ja počela ranije da pijem, isto tako - ne može da škodi.

E, sad sam se setila; mislim da sma čula da maternu više ne proizvode (ja imam još pa nisma ni tražila); nego umesto toga neki prenatal. Ali to će ti reći i u apoteci, i doktor.
 
Честитам и јааааааа!
Само да убацим пар коментара .... пошто и ја радим окружена гомилом компјутера, упозорили су ме да их се клоним прва 3 месеца, за сваки случај ... е сад, било је полемике да ли је штетно или није и даље се не зна прави одговор .... ја сам била на боловању та 3 месеца и шетала, шетала, шетала ... нема приче о лењости .... после сам поново отишла на боловање у 8 месецу, нисам могла да издржим 8-часовно седење ... беба ми се бунила .... и опет сам "витлала" ... не смеш да дижеш тешке ствари, излажеш физичким напорима, стрес било какве врсте слободно заборави ... просто, уживај у својој трудноћи, то је једно заиста дивно стање .... колегинице? Хм, ко зна шта су оне радиле па нису изнеле трудноћу до краја, не слушај никакве негативне приче ни о трудноћама, ни о порођају ни о бебама .... мораш да имаш позитиван став и будеш окружена позитивним ликовима ...
Ја нисам узимала фолну киселину, мада је препоручљиво, само капи коприве због анемије, а и све то уз констултацију гинеколога који води трудноћу ... тако и ти ... ништа на своју руку, све умерено, најнормалније.
Желим ти све нај, нај, будућа мамице!
п.с. Пренатал се узима после порођаја, као додатак мајци која губи све путем млека.
И да, обавезно почни да се мажеш нечим против стрија, треба што пре почети са тиме и не чекати да порасте стомак! Тако сам ја спречила стрије које немам.
 
Pije se i za vreme trudnoće, i za vreme dojenja:wink:

E, da, za strije; ja koristim Afroditinu kremu protiv strija; jako sam zadovoljna, stomak mi je kao bebina guza; a baš je veeeliiikiiii:wink: Nije ni skupa - oko 400 din, a traje min 2-3 meseca.
 
e, pa ja sam obe trudnoće presedela ispred kompjutera!
nema to nikakve veze.
jes da mi ova mala opi čena 100%
ali mislim da genetika radi svoje :p
 
Само немој да упаднеш у замку у коју упадну многе жене па мисле да је трудноћа болест, проведу је лежећи и страхујући од свега и свачега!
Слушај свој организам, ради оно што ти се ради и што можеш да радиш, слушај свог гинеколога и то је то! Никаква висока наука!
Неко рече да пазиш да се не разболиш јер не можеш да се лечиш у трудноћи! Свашта! Мислим, ок је пазити се, не излагати се вирусима свесно (ићи у посету болесној особи), али и ако закачиш неки вирус ништа страшно. Лекар ће ти преписати лекове које смеш да пијеш, и све ОК.
Неке труднице то тако строго и панично схватају да престану да живе нормално, изолују се и понашају се као болеснице, те не смем ово, те не смем оно...
 
Hellen:
Неко рече да пазиш да се не разболиш јер не можеш да се лечиш у трудноћи! Свашта! Мислим, ок је пазити се, не излагати се вирусима свесно (ићи у посету болесној особи), али и ако закачиш неки вирус ништа страшно. Лекар ће ти преписати лекове које смеш да пијеш, и све ОК.
Ih, Hellen rekla sam joj da ne pije nekuvano mleko da ne bi navukla neke bakterije; a i to samo zato što je ona rekla da je čula ne treba piti mleko uopšte!
I svakako ne može da se leči lekovima kojima je navikla, na to sam mislila (nisam samo završila rečenicu, nisam znala da će neko tako bukvalno shvatiti); i ima bolesti koji inače nisu uopšte opasne, ali u trudnoći jesu.
 
Мачкице (сад тек обратих пажњу да си то ти написала), то што си ти рекла ми је само било шлагворт. Сретала сам труднице које су заиста и букавлно бежале из просторије ако неко само кине, и заиста паничиле око тога ако зараде кијавицу или неку блажу вирозу!
Више су ми у глави биле оне труднице које трудноћу доживљавају као неку, не дај Боже, болест, па су пребрижне око свега и саме себи стварају потпуно глупа ограничења.

Наравно, не мислим да је паметно возити бицикл, или купати се у мору у току трудноће (мада сма се ја купала док још нисам знала да сам трудна:) ), то је већ друга крајност...али живети нормално, ослушкујући своје тело, своје потребе и могућности... Опуштено и са уживањем!

Уосталом, шта ја теби причам, ти си нам најсвежији пример...:)
 

Back
Top