CSS pojasnite mi
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: CSS pojasnite mi

Elita Kroasan (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2004.
    Pol
    muški
    Ispred Ruske Ambasade, u redu za rusku radnu vizu
    Reputaciona moć
    563

Podrazumevano CSS pojasnite mi

UPOMOOOOOOOOC !!!!

DW 2004,umem da napravim tabelu, da stavim slike,zadam linkove,ali imam big problem sa CSSom.Taj deo mi nije jasan uopste.Gledam na netu ali nigde ne pise kako se to stavlja.Kako se zadaje u tabelu,u jednu celiju!!!
    Kako se stavlja taj CSS u DW 2004???Ne mogu da provalim kad napravim tabelu i zelim da mi se odredjena slika tiluje po y osi - kako da ubacim tu sliku ????Ne umem da zadam taj CSS - stvarno sam glooooop.

Elita Kroasan (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2004.
    Pol
    muški
    Ispred Ruske Ambasade, u redu za rusku radnu vizu
    Reputaciona moć
    563

Podrazumevano Re: CSS pojasnite mi

dvr_liberty,hvala na odgovoru,medjutim ja ne trazim objasnjenje sta je CSS niti me zanima kako se on pise u HTMLU - iskreno,zabole me ruzicasta zmijica za to - nego me zanima kako se to stavlja u jednu celiju - ama ni na jednom tutorijalu to ne mogu da nadjem,svi pisu isto kao ti.Super su te zagradice i objasnjenja,umem ja CSS da napravim i skapirao sam sta je,al ne umem da ga primenim,kako da ubacim avetinju gde da kliknem kad mi je kursor u celiji.MOJNE DA MI PISETE ZAGRADE ILI "CSS se u dokument može integrirati na 3 načina"...stvarno hvala ko mi da tachan odgovor dva dana dzedzim ovde niko nista da mi napise.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

dodaj celiiji id ili class atribut sa imenom stila koji hoces, koji ima ime u stilu #IME ili .IME, u zavisnosti od toga dal je ID ili CLASS....
    eto ti ga na...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Koliko sam ja shvatio (pomalo nekulturnog) momka, on bi da mu se naziv slike ispise VERTIKALNO. To se moze resiti i JavaScriptom (negde videh skriptu) ili nekako drugacije. Ne znam da li CSS moze to da izvede, ne koristim nesto mnogo.
    U svakom slcaju, ako je tacno da mu je to problem, morace imati za svaku sliku zapravo DVE celije u tabeli. jednu za sliku a odmah pored nje (levo ili desno) i naslov slike, pisan vertikalno.

Ako nisam dobro shvatio sta hoce (nekompletno je opisao problem u svakom slucaju), onda yebiga

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

on verovatno misli na ovo

<html>
    <head>

<style type="text/css">
    body
    {
    background-image:
    url('bg.jpg');
    background-repeat: repeat-y
    }
    </style>

</head>

<body>
    </body>
    </html>
    a kako radi i sta radi videces ovde http://www.w3schools.com/css/tryit.asp?filename=trycss_background-repeat
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Slične teme

1. Pojasnite mi PDV
    Autor Kroasan u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.09.2005., 10:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •