MENSTRUACIJA
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: MENSTRUACIJA

tINEJDZERKA
    Guest

Podrazumevano MENSTRUACIJA

Imam 12ipo godina i dobila sam menstuaciju.
    zanima me kad ste vi dobili menstruaciju?
    Kako se racuna taj raspored?

p.s. sigurno se pitate zasto ne pitam svoju majku?
    ja sam dete razvedenih rodite;lja i majka mi zivi van zemlje. ja sam sa caletom.

hm
    Guest

Podrazumevano hm

hm!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Pa cestitam.Sad vise nisi devojcica.Pocinje da ti se desava nesto novo u zivotu.Pretpostavljam da znas ali ako ne znas da u tom periodu ce te boleti stomak,pre toga ces imati faze kad si neraspolozena,cak i depresivna,pa ti se place...Ono sto je bitno jeste da za vreme menstruacije redovno odrzavas higijenu,da se tusiras vise puta dnevno uz menjane ulozaka.Ja ti preporucujem da koristis vatu bar kad si kod kuce a kad izlazis napolje onda stavi ulozak cisto da budes opustenija.
    Sto se tice racunjanja,uzmi jedan mali kalendar i svaki put kad dobijes menstruaciju zaokruzi taj datum.Taj dan kad dobijes se racuna kao prvi dan menstrualnog ciklusa i od tog dana brojis narednih 28 dana,tad je vreme za sledecu menstruaciju.Posto si tek dobila mozda ce proci duzi vremenski period dok ti se menstruacije regulisu,moze se desiti da cak posle ove ne dobijes par meseci ali nemoj da se sekiras to je sve normalno.Znaci menstruacije ces dobijati na svakih 21 do 35 dana.To se smatra normalnim.
    Posto si ti jos jako mlada necu sad da pocinjem temu plodnih,neplodnih dana,ovulacije.Za sad ti je ovo sasvim dovoljno.
    Ili sam ja konzervativna pa mislim da je rano da ti pricam o zastiti od trudnoce.Nije ni bitno,pitaj ako te jos nesto interesuje.
    Pozdrav!

tINEJDZERKA
    Guest

Podrazumevano hvala

hvala na obavestenjima.
    koje uoske da koristim?

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Po meni su najbolji always... Probaj neke od njih... Imas nekoliko vrsta,dnevne,nocne (oni su veci da ti ne bi u toku noci procurelo), normalne... Ne znam,za pocetak kupi dnevne ili normalne...

ejpril
    Guest

Podrazumevano

Od olvejz uložaka čovek samo može da dobije gljivicu.I to ne samo ja znam i druge.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Ginekolozi vode rat protiv ulozaka,jednostavno u pitanju je najlon i koza ne moze da dise,upari se i eto mesta za infekciju,kondilome i ostale probleme.Zato je najbolja vata,ako ne mozes da je nosis zbog opasnosti da ti nesto ne procuri kad si van kuce a ti je koristi bar kad si kod kuce i nocu.Bolje ista nego nista,ili stavi sloj vate preko uloska cisto da ti koza ne bude u direktnom kontaktu sa onom plastikom.I sama sam dugo vremena koristila always uloske i kad sam napokon poslusala savet kolega preporodila sam se,nema vise infekcija,crvenila i ostalih gluposti.Cisto da ti ilustrujem sta ulosci rade sa kozom,stavi najlon na ruku i drzi neko vreme pa pogledaj kako ti izgleda koza...e isto je i sa genitalijama.

Guest

Podrazumevano Re: hvala

Citat Original postavio tINEJDZERKA
    hvala na obavestenjima.
    koje uoske da koristim?
    isprobaj meni nisu losi ni oni domaci boni.. sta ces mora se

Domaćin Sasha85 (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Citat Original postavio ejpril
    Od olvejz uložaka čovek samo može da dobije gljivicu.I to ne samo ja znam i druge.
    Da,to jeste tacno,ali barem moze da bude sigurna da nece da procuri ako ide negde... Oni su za to najbolji...

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Ginekolozi vode rat protiv ulozaka,jednostavno u pitanju je najlon i koza ne moze da dise,upari se i eto mesta za infekciju,kondilome i ostale probleme.Zato je najbolja vata,ako ne mozes da je nosis zbog opasnosti da ti nesto ne procuri kad si van kuce a ti je koristi bar kad si kod kuce i nocu.Bolje ista nego nista,ili stavi sloj vate preko uloska cisto da ti koza ne bude u direktnom kontaktu sa onom plastikom.I sama sam dugo vremena koristila always uloske i kad sam napokon poslusala savet kolega preporodila sam se,nema vise infekcija,crvenila i ostalih gluposti.Cisto da ti ilustrujem sta ulosci rade sa kozom,stavi najlon na ruku i drzi neko vreme pa pogledaj kako ti izgleda koza...e isto je i sa genitalijama.
    hvala!

gosca
    Guest

hvala na obavestenjima.
    koje uoske da koristim?
    Slichno pitanje... da li imate iskustva sa tanga uloshcima...?

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

Jos crnje i gore!Tanga ves uopste nije zdrav a ulosci tog oblika jos manje.

Guest

Citat Original postavio gosca
    hvala na obavestenjima.
    koje uoske da koristim?
    Slichno pitanje... da li imate iskustva sa tanga uloshcima...?
    kada imas mens. bolje ne koristi tangice. Probice ti.

madona carica
    Guest

Podrazumevano ok

PA TO NIJE DOBRO DA TI PROCURI. IMALA SAM TAKVA ISKUSTVA -BLJALK.

NEGO A SEKS ZA VREME M.

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano

U principu ne,i ako je koristan za opustanje misica i smanjenje bolova,veca je verovatnoca za infekciju,krv treba da izadje a za vreme seksa je poteramo u suprotnom pravcu,pa to moze biti jedan od uzroka endometrioze...u svakom slucaju ne bar prva 2,3 dana.

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    U principu ne,i ako je koristan za opustanje misica i smanjenje bolova,veca je verovatnoca za infekciju,krv treba da izadje a za vreme seksa je poteramo u suprotnom pravcu,pa to moze biti jedan od uzroka endometrioze...u svakom slucaju ne bar prva 2,3 dana.
    Ja ne mogu, boli me jako ceo predeo oko vagine. Ti probaj, pa vidi, mada ne preporucujem. Pogotovo ne oralni, zgadice mu se :wink:

chika doktor nije na forumu
    saradjuje sa neprijateljem foruma i josh je u tripu da je moderator. usput igra malo kosharku
    Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: MENSTRUACIJA

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Pa cestitam.Sad vise nisi devojcica.Pocinje da ti se desava nesto novo u zivotu.Pretpostavljam da znas ali ako ne znas da u tom periodu ce te boleti stomak,pre toga ces imati faze kad si neraspolozena,cak i depresivna,pa ti se place...Ono sto je bitno jeste da za vreme menstruacije redovno odrzavas higijenu,da se tusiras vise puta dnevno uz menjane ulozaka.Ja ti preporucujem da koristis vatu bar kad si kod kuce a kad izlazis napolje onda stavi ulozak cisto da budes opustenija.
    Sto se tice racunjanja,uzmi jedan mali kalendar i svaki put kad dobijes menstruaciju zaokruzi taj datum.Taj dan kad dobijes se racuna kao prvi dan menstrualnog ciklusa i od tog dana brojis narednih 28 dana,tad je vreme za sledecu menstruaciju.Posto si tek dobila mozda ce proci duzi vremenski period dok ti se menstruacije regulisu,moze se desiti da cak posle ove ne dobijes par meseci ali nemoj da se sekiras to je sve normalno.Znaci menstruacije ces dobijati na svakih 21 do 35 dana.To se smatra normalnim.
    Posto si ti jos jako mlada necu sad da pocinjem temu plodnih,neplodnih dana,ovulacije.Za sad ti je ovo sasvim dovoljno.
    Ili sam ja konzervativna pa mislim da je rano da ti pricam o zastiti od trudnoce.Nije ni bitno,pitaj ako te jos nesto interesuje.
    Pozdrav!
    nije vishe curica, sad je zena, nekoga cheka....
    https://www.youtube.com/watch?v=PTFyeW1Vj7M

Veoma poznat Happiness.. (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    148

ja dobila krajem 4og razreda osnovne

Neproveren član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: hm

Citat Original postavio hm Pogledaj poruku
    hm!
    kakav je to odgovor?

Neproveren član
    Učlanjen
    09.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: MENSTRUACIJA

tako mlada?pa dobro..normalno je ali sad cu u sesti a nisam dobila...jel to problem?

Veoma poznat mmicica (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    156

Citat Original postavio ♥ina♥ Pogledaj poruku
    tako mlada?pa dobro..normalno je ali sad cu u sesti a nisam dobila...jel to problem?
    Naravno da nije.To uvek zavisi od samog organizma odnosno hormona.
    U srednjoj skoli imala sam prijateljicu koja je dobila tek kada je krenula u osmi razred i imala je veoma neredovno.Desavalo joj se da nedobije i po dva-tri meseca...e to je problem.Morala je onda jadnica kod ginekologa pa da pije neke tablete,a koje nesecam se...verovatno neke koje uticu na hormone.
    Inace,ja sam dobila kada sam krenula u peti razred,a takodje i moja cerka.Sto se tice ulozaka mi koristimo libres i sasvim su ok kako mesecni tako i dnevni.Tange nenosimo pa o tome neznam nista.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja dobila jako rano
    ni punih 10 god nisam imala
    al da kucnem u drvo redovna je bila do dan danas
    za ove 23 god ( ako preskočimo u toku trudnoće)

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    715

ima dosta tema na Zdravlju o ovoj problematici

Slične teme

1. menstruacija
    Autor AURA u forumu Zdravlje