Windows XP & Windows Vista

behula

Zainteresovan član
Poruka
133
Zanima me nesto u vezi Viste.Kad bi je instalirao programi koji su radili pod XP da li bi radili i pod Vistom.Posto je nekad bilo problema pa mnogi programi koji su radili u 98 ili nekom drugom Windows-u nisu bili kompaktibilni za rad u XP.Da li je to problem i izmedju ova dva sistema.
 
http://www.microsoft.com/Windowsvista/
http://www.microsoft.com/windowsvista/features/default.mspx

Izvoli.

E sad po meni... ja imam beta verziju jednu od 2 vrste i pravo da ti kazem ne svidja mi se to sto programi neki rade, neki ne rade. Uz to imam problema sa instalacijom drajvera za graficku kartu i modem, jos nisam usresredjen na rukovanje jer se GUI (graphical user interface) malo vise promenio od prethodnog pitomca Xperience (XP) ali ubrzo cu ga savladati. Tako da ono sto sam ranije prichao na drugim postovima u stvari se i ispostavilo.

Za kraj, dopada mi se. Chak mozda cu i preterati, ali ... Xp slobodno moze da ide u kantu za djubre kada se dochepate ovog operativnog sistema (naravno u originalnoj verziji, ne u beta).

Ako neko ima instaliran kod kuce i ako je saznao nesto zanimljivo nek stavi na ovu temu, chisto svi da imamo.
 
Imao sam prilike pre oko 5 meseci da se igram sa Vistom (beta1) koja je bila instalirana na jednom mobilnom racunaru. Naravno, rec je o legalnom softveru dobijenom na testiranje od Microsofta (skola u kojoj sam slusao predavanja). Mislim da je to bio neki Intel izmedju 2-3gb i da li 512 ili 1gb RAM-a. taj racunar je jedva radio, pod samim OS-om bez ijedne dodatne aplikacije ili drajvera.
Tacno je, izgleda vrlo opako, GUI napeglan do savrsenstva, ali pored toga ostatak je manje-vise identican XP-u, sto se mogucnosti tice. Iskreno, ne bih savetovao nikome da se igra sa Vistom na svom racunaru dok se ne pojavi prvi SP za taj OS.
Ali da je GUI opeglan... bruka sta su uradili...

Ipak, ja ostajem na XP-u, do kraja ove godine to je sigurno. Moj comp bi mogao da zvace Vistu bez problema, ali postavlj se pitanje stabilnosti samog systema bez prvog SP-a. Dok se sve ne nastimuje kako bi trebalo... ma lepi moj XP. ;)
 
Pa pazi u principu @nikodime ... verujem da ima bagove to je sigurno za sada, ipak je to beta verzija... sta ja znam ovaj koji ja imam je ono ok. to je verzija 2. i sta ja znam u principu za sada ne predstavlja probleme, ali ko zna videcemo kako ce se stvari dalje odvijati u bliskoj buducnosti.
 
OK, evo predloga za tebe. Pokreni System monitor i zadaj mu bilo koji parametar (ili bolje vise razlicitih) po kom ce ti vrsiti monitoring systema, pokusaj da budes vrlo "alav" pa optereti racunar sa nekoliko razlicitih aplikacija. Istu stvar uradi i pod XP-om, dakle isti parametri monitoringa systema i iste aplikacije. Sacuvaj rezultate pa ih uporedi.
 
ne radi ti link... svejedno uvek napišu nenormalno niske zahteve... i za XP pišu neke nenormalno niske jedinice... budimo realni...

šta podrazumevaš pod srednjom klasom?

lično mislim (i nadam se) da će MS monopolisti i manipulatori da puknu zahvaljujući Visti. Previsoki hardverski zahtevi će sigurno naterati u nekoj budućnosti brojne korisnike iz siromašnijih zemalja da se okrenu Linuxu. Lično jedva čekam taj dan.
 
BGD-Platform:
Pa pazi u principu @nikodime ... verujem da ima bagove to je sigurno za sada, ipak je to beta verzija... sta ja znam ovaj koji ja imam je ono ok. to je verzija 2. i sta ja znam u principu za sada ne predstavlja probleme, ali ko zna videcemo kako ce se stvari dalje odvijati u bliskoj buducnosti.


Nemam pojma kako to ide sa beta2-jkom, kao sto rekoh cackao sam beta1. Verovatno postoji razlika i da su stvari sada daleko "dotegnutije". ;)
 
Neko rece da ce MS monopolisti puci zbog siromasnijih zemalja.
U to nisam siguran iz prostog razloga sto u njihovo glavno trziste ulaze razvijene zemlje.
Sve ostalo je sica.
A u Americi i zap. Evropi vecina korisnika koristi legalne programe, i jake racunare koje im nije problem da priuste.

Kod nas em imaju slabije masine, em 90% kucnih korisnika koristi piratsku verziju OSa, tako da je MSu svejedno po tom pitanju. A kako kod nas, tako i u svim zemljama slicnim nasoj.
 
@behula
mislim da je IE7 dostupan samo u okviru viste, da ga nece pustati samog...mada, ovo je informacija od pre neki mesec, tako da ne mora da je tacna...iance u visti cemo imati 3d desktop, pa ce i malo jaca graficka biti potrebna, a MS ce nam pokazati i novu verziju DirectX-a - DirectX 10...
 
Hej... nisam imao prilike da se igram sa IE7, pa me zanima, posto sam cito o tome negde, da li IE7 podrzava tabove, kao sto to imaju Mozila i Opera? Navikao sam na njih a rado bi se poigrao sa IE7.
Koliko videh na slicici koju si prilozio... postoje tabovi, ili je to nesto drugo.
 
nikodim:
Hej... nisam imao prilike da se igram sa IE7, pa me zanima, posto sam cito o tome negde, da li IE7 podrzava tabove, kao sto to imaju Mozila i Opera? Navikao sam na njih a rado bi se poigrao sa IE7.
Koliko videh na slicici koju si prilozio... postoje tabovi, ili je to nesto drugo.

Da, to je novina u IE v.7.0..

Mogucnost otvaranje prozora u tabovima je nesto sto je bilo vise neizbjezno pa i za sam MS..

Dakle verzija IE 7 je organozivan po tabovima...

Raspali u istrazivanju i nemoj da nam krijes sta si sve pronasao..

Poz.
 

Back
Top