LDP i dizajn nove SRBIJE

_Milanche_:
Mozda ali je steta da se glasovi raspipaju,naravno ni jedna od tih stranaka sem LDP-a nema buducnost pa mogla bi cak i neka vrsta integracije u LDP.
Ma Čeda je proleter, on i ne računa na veliki procenat ali gine da ima ljude koji zaista veruju u to što on priča! I dobro je tako, takva opredeljenja nikada nisu većinska jer su suviše drska i bezobrazna (nema baba Drage i tako tih faza! :lol: ), to teško da i sa čim i može da koalira, ne zbog političkog smera, nego zbog "kubikaže" njegovog motora! ;)
 
Naravno da LDP nece jos duugo vremena imati brojne pristalice, jer takva je jednostavno atmosfera u Srbiji..Ali je vazno da se ti, otvoreni, neuvijeni, istiniti stavovi cuju...da bi Srbija mogla da uporedi....
I , kada sazri kao drustvo, da odluci.....
 
Alekasandar2:
Cisto za mentalnu gimnastiku.
Seca te li se kako je Seselj reklamiran u negativnom kontekstu kao i Vuk Draskovic pocetkom 90-ih godina? Bili su izuzetno agresivni u svojim nastupima, zastupali stavove koje je najveci deo Srbije odbacivao.
Seselj i Vuk su sluzili za plasenje naroda kako bi iz straha od njih glasao za Milosevica.
Tako je dugo trajalo, Milosevic je dosta glasova dobijao kao manje lose resenje od ove dvojice.
Taktika:

1. Odaberi ljigu kojeg niko ne voli
2. Daj mu pare, reklamiraj.
3. Obuci ga da govori sto vecinu naroda iritira i najvise- plasi


Time se dobija

1. Skretenje paznje javnosti sa prave opozicije
2. Minimiziranje sansi umerenog protivnika da postane lider opozicije
3. Povecavas sansu da njegov protivnik dobije glasove ljudi samo da on ne bi dosao na vlast

Dalje mislim da se desava sledece:

1. Ceda uzima glasove Demokratama i DSS delu.
2. Slabi DS i DSS, ali ne dovoljno da on dobije neku znacajniju podrsku
3. Na sledecim izborima, doci ce do pada glasova DS i DSS i rasta LDP
4. Kao glavni opozicionar bice predstavljen Ceda

Pitanje ostaje:

1. Ko u stvari treba da pobedi Cedu?
2. Da li se lopte namestaju za Kostunicu, Radikale ili nekog treceg?

Poštovani Aleksandre2,

Molio bih da nam svima ovde objasnite šta je to "UDB-a"?
UDB-a ne znam zaista šta predstavlja.
Možda ste mislili UDBA ili BIA?
Ovako postavljeno pitanje je besmisleno.
A sve što Vas zanima u vezi BIA-e izvolite pitati nadležne.
Sigurno će Vam odgovoriti.
 
Viceadmiral:
Poštovani Aleksandre2,

Molio bih da nam svima ovde objasnite šta je to "UDB-a"?
UDB-a ne znam zaista šta predstavlja.
Možda ste mislili UDBA ili BIA?
Ovako postavljeno pitanje je besmisleno.
A sve što Vas zanima u vezi BIA-e izvolite pitati nadležne.
Sigurno će Vam odgovoriti.


E, moj admirale, osta ti i bez broda i bez mora.

Nego cas istorije:
Uprava Drzavne Bezbednosti- UDB, slovo a se dodaje na kraju pa dobijamo "Po nalogu UDB-e"
A UDBA nikada nije postojala vec se tako pisalo i pricalo nepravilno.

OZNA - Odeljenje Zastite NAaroda
Kako nije postojala UDBA, vec UDB-a, tako kasnije ni DBA, nego DB, sa se nesto radilo u UDB-i kasnije u DB-u?
Konas admirale?
 
Da li kreatori slobodno i umno stvorenih ideja o nastanku nove Srbije, pod istom podrazumevaju
Srbija resava problem Srba van Srbije, kao i KiM, tako sto ih/ga nema ili ima..........
Oni koji se ne slazu da se prevaspitaju ili da ne smetaju......
Srbiji se zuri-ko ne zuri sa Srbijom da zaboravi na nju.....
Nove ideje i nova sloboda..........
i tako dalje u sklopu toga,............
Ako gresim dopunite sa novim idejama u sklopu novih kreacija i novog dizajna Srbije u ocima i glavi LDP, i sve sto je demokratski usmereno..
 
LDP, s obzirom da je osnovan pre nekoliko meseci, nije odgovoran ni za sta od aktuelnih problema u Srbiji,,,,,sve i da hoce!!!!!!!!!!!

Znam da su Liberalne ideje i parole koje ih prate, u ovom momentu, a mozda i za duze vreme, ono sto plasi prosecnog Srbina....naviknutog na primanje crkavice za nerad, na shatro brigu drzave o njemu....

Ali, gde god , a narocito u zemljama koje zaista vise nisu imale vremena, i nisu zelele da godinama slusaju tirade domacih , zadriglih politicara, gde god je liberalni sistem odradio svoje, hrabre zemlje,koje su ga prihvatile ....su se brzo oporavile, stale na noge i prosperirale..

Mogu navesti mnoge zemlje u okruzenju, ali najbolji primer je Republika Irska , koja je drasticnim rezom, liberalnom ekonomijom , postala za rekordno kratko vreme jedna od najbogatijih evropslik drzava...

Samo treba imati M*da, i stresti sa sebe budj radikalsko- sps-dss- mutljaga!!!!!!!!!!!!!
 
jeste kohen to tacno za irsku,al' su to bile neoliberalne osamdesete..tacer,regan...
sad,ko zna sta nam je dobro u ekonomiji...znam da je gligorov pisao ekonomski program ldp-a,ali,zbog crvene boje i sl, mi nije jasno da li su bash neoliberali ili neki softcore socijaldemokratski?
verovatno je negde centar,ali me interesuje kakav je balans izmedju crvenog i liberalnog kod ldp-a?
 
Petar_FPN:
jeste kohen to tacno za irsku,al' su to bile neoliberalne osamdesete..tacer,regan...
sad,ko zna sta nam je dobro u ekonomiji...znam da je gligorov pisao ekonomski program ldp-a,ali,zbog crvene boje i sl, mi nije jasno da li su bash neoliberali ili neki softcore socijaldemokratski?
verovatno je negde centar,ali me interesuje kakav je balans izmedju crvenog i liberalnog kod ldp-a?

Radi se o cistom liberalizmu............iako ja licno, ne iskljucujem usputno ublazivanje osnova liberalne ekonomije, zbog velikih socijalnih problema u Srbiji....

Kazem , ne iskljucujem, ali i ne odobravam...sto brze budemo i drasticnije preveli privredu u stanje kapitalizma, bez mnogo socijalnih elemenata, naravno u prvih godinu, dve...to cemo pre postati zemlja koja zivi od svog rada, i ljudi koji zive od onoga sto zarade....takvima, ne moze niko nista....

Naravno, postupak je brz, ali bolan, sto preferiram dugackoj i isto bolnoj agoniji, koja umesto u ozdravljanje , vodi u propast..

Preduslovi su resavanje balasta koji vuku Srbiju u bunar, i donosenje takvih , liberalnih zakona, do sada nevidjenih u Evropi , koji bi u rekordnom roku privukli investitore , ali one prave, multinacionalne kompanije, i to najvises na polju green feeld investicija, ali delom i u kupovinu nasih , propalih firmi

Surova je istina, i to nikakva radikalsko deesesovska demagogija nece promeniti, da ce veliki deo preduzeca, prosto propasti,jer su neadekvatne i za ulaganja, i za kupovinu...................Dobra je stvar, sto se to desilo u mnogim zemljama, i sve su , bez izuzetka, brzo presle u moderna, bogatija drustva, a zaposlilo se vise radnika nego sto je otpusteno.....ali, STVARNO !!!!! zaposlilo:)
 
ne razumem ljude koji otvaraju, ne znam koju po redu, temu o cedi....ako ste protiv njegovih stavova...ako je ceda takav kakvim ste ga "opisivali' ovde na bezbroj tema...ako je ldp "kombi" stranka i samim tim, po vama, marginalna....zasto se njime toliko bavite...je'l to mazohizam...zelja za pljuvanjem...da se razumemo, meni ne smeta...samo me zaista zanimaju vasi motivi
 
taja:
ne razumem ljude koji otvaraju, ne znam koju po redu, temu o cedi....ako ste protiv njegovih stavova...ako je ceda takav kakvim ste ga "opisivali' ovde na bezbroj tema...ako je ldp "kombi" stranka i samim tim, po vama, marginalna....zasto se njime toliko bavite...je'l to mazohizam...zelja za pljuvanjem...da se razumemo, meni ne smeta...samo me zaista zanimaju vasi motivi
Procitaj uvod u temu i sta to ima u uvodu od svega sto si naveo,......
 
opanak:
Da li kreatori slobodno i umno stvorenih ideja o nastanku nove Srbije, pod istom podrazumevaju
Srbija resava problem Srba van Srbije, kao i KiM, tako sto ih/ga nema ili ima..........
Oni koji se ne slazu da se prevaspitaju ili da ne smetaju......
Srbiji se zuri-ko ne zuri sa Srbijom da zaboravi na nju.....
Nove ideje i nova sloboda..........
i tako dalje u sklopu toga,............
Ako gresim dopunite sa novim idejama u sklopu novih kreacija i novog dizajna Srbije u ocima i glavi LDP, i sve sto je demokratski usmereno..


.....ne podrazumevaju
 
_Milanche_:
odgovoricu ti ja odale ali prvo ti meni reci odakle pare
Nikolicu,Kostunici,Tadicu,Mladji?

Kako sam odavno prevazišao igranje u pesku, tako sam i prevazišao klinačke forice tipa "e neću da ti kažem" ili "prvo ti reci meni, pa ću ja tebi".

Ako znaš odakle mu lova za stanove, džipove, svitu i bulumentu, ok, reci. Ako je zaradio onom konsalting kompanijom, voleo bih da čujem (ako znaš) sa kojim je to ozbiljnijim firmama sarađivao, pošto u tom poslu samo u velikim kompanijama leži lova. Moram da priznam da me ti podaci živo interesuju s obzirom da se sećam da je pre deset godina pičio noćnim prevozom u blokove, a sada piči zamračenim džipovima kojekude.

Imam i potpitanje: kako to da za njega ne važe neki zakoni ove države?
 
Wesley Earl Craven:
A odakle Čedi pare?

Od dvadest lidera stranaka, stopedeset potpredsednika, hiljadu cinovnika politicki namestenih u raznim odborima, hiljade stranackih ljudi na lokalnim, opstinskim nivoima, stotine tajkuna i kontraverznih biznismena...............coveka muci :Odakle Cedi pare ????

Svih ovi X hiljada ga kradu svaki dan.....a covek ne pita : " Kad ce plata??" ....nego...

Odakle Cedi pare... :roll:
 
Kohen:
Svih ovi X hiljada ga kradu svaki dan.....a covek ne pita : " Kad ce plata??" ....nego...

Odakle Cedi pare... :roll:

Ja znam kad će moja plata, zato nemojmo o tome.

Pitanje "odakle Čedi pare" je sasvim legitimno. Eto, interesuje me. Deo razloga je naveden u mom prethodnom postu. Šta sad to znači, ako je guverner Jelašić na mufte kupio kuću ja ne treba da pitam odakle Čedi džipovi, svita i "stančić" nedaleko od sadašnjeg radnog mesta čoveka koji ga je pogurao u politiku?
 
eto znam reci cu ti ali bas sam zato hteo da mi prvo ti kazes kao sto je Kohen rekao svi imaju to isto a samo je tema odkud Cedi,razumes to nisu "klinacki fazoni" razumes to i ti ali ne znas sta da mi odgovoris zato se pravis "naivan"

Ceda ima svoje finansijere to su najvise neki biznismeni odavde i neki Srbi iz inostrastva kojima se svidja Cedina ideja i vizija Srbije.
Stranka se finansira na slican nacin posebno po lokalu tu su neki ljudi koji imaju malo para uglavnom neku firmicu ili slicno i kojima se svidja ta prica.
Zadovoljan?
 

Back
Top