Help please '' Microsoft Excel ''

behula

Zainteresovan član
Poruka
133
Ljudi pomagajte, vise nemam zivaca polupacu kompjuter.Naime, ne mogu nikako u excel-u da pronadjem foru kako da sortiram nesto onako kako ja zelim.Postoji problem u tome sto ,na primer, rimske brojeve ne mogu da sortiram redom.Umesto da bude I,II,III,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X
itd. meni se sortiraju ovako I,II,III,IV,IX,V,VI,VII,VIII,X ( Napomena: brojevi se nalaze jedan ispod drugog, a ne ovako u redu ).To se desava i sa ostalim brojevima.Sta da radim?Hvala unapred.
 
da ali mu nisi rekao kako da napravi niz.
znaci obelezis prvu celiju niza (kliknes na nju) onda misem u donji desni ugao (mali crni kvadratic) i onda kursor postaje tanak znak +. Tada desnim klikom razvuces koliko zelis i u meniju koji se pojavi izaberes
fill series.
 
behula:
Pokusao sam to, sve sam napisao kako treba ali ne desava se nikakva promena.I nema mi tog crnog kvadratica.Mozda jer imam Microsoft Office 2003.Uopste se nista ne desava.Uneo am niz od I do XX ali nista.
Ja sa rimskim brojevima obeležavam mesece u godini. Znači da bih taj niz mogao da automatski ubacujem išao sam na Alatke/Opcije/Prilagođene liste i tu u desnom uglu postoji prazan kvadrat gde upisuješ redom I,II,III,itd. moraš između da staviš zarez i da bude po redu. Kada sledeći put otvorim Eksel i u neku ćeliju stavim I (januar) u donji desni ugao iste ćelije stoji mali krstić, dovedeš miša do njega i on će promeniti oblik iz većeg u manji krstić, levi klik miša držiš i povučeš na dole i trebalo bi da radi. I kod mene je Ofis 2003 ali na Srpskom i zbog toga je ono gore objašenje na srpskom.
 
E ok,skontao sam nisam znao gde se nalazi taj mali +.To je sad u redu.Ali postoji problem.Ako zelim na rimskom brojeve do 50.Jel ja treba da ukucam u Custom list-u sve brojeve do 50,jer ako su obicni(arapski brojevi) u pitanju on ih sam redja bez problema,a rimske ako ukucam do 10,on ih ponavlja dodje do 10 pa opet od 1 i sve tako.Kako to da resim.Jeli moram da ukucam koliko treba brojeva u Custom list-u ili ima drugo resenje?
 

Slične teme


Back
Top