ACDSee

asta_manjana

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
183
Zanima me kako da u pomenutom programu namestim da mi ne pusta filmove i audio fajlove,vec samo slike,i kako da podesim da redosled slika ide isto kao sto je namesteno u Windows Explorer-u.Verzija je 6.0.
 
Pa vjerovano si pokrenuo pomenute filmove sa ACDSee programom..

Dakle da bi pokrenuo odredjene fajlove (video) sa nekim zeljenim playerom ides na odredjeni video fajl i desnim klikom odaberes opciju Open With, ukoliko nemas takvu opciju pokusaj isto to s tim da drzis lijevi shift dugme, dobices spisak programa i nadjes player sa kojim ubuduce zelis da otvaras vide zapise i cekiras opciju (kvadratis ispos popisa programa) da sa tim programom uvijek otvara takav fajl i to si rijesio....

A sto se tice redosleda bas kao u WE imas ipcije i u samom ACDSee da biras njihov redosled i nacin razvrstavanja.. Gotovo identicna situacija..

Poz.
 
Ne,ne....mislio sam na samo listanje slika,znaci kad listam slike on mi predje na video ili audio fajl kad je na redu,a to ne zelim.Za filmove koristim BS player,tako da mi samo treba da lista samo slike kad udjem u slide-show.
 
asta_manjana:
Ne,ne....mislio sam na samo listanje slika,znaci kad listam slike on mi predje na video ili audio fajl kad je na redu,a to ne zelim.Za filmove koristim BS player,tako da mi samo treba da lista samo slike kad udjem u slide-show.
To si trebao podesiti jos dok si ga instalirao.
 
Nisi rekao koju verziju AcdSee-ja koristish, ali sve imaju opciju filter. Tu mozesh da izaberesh da ti prikazuje samo image, media (video, mp3,...), foldere, arhive, Hidden fajlove itd. Dakle samo iskljuchi opciju show media (tako se zove u 8.)

poz
 
Pazi stvarno si stavio verziju ... ne znam kako sam to prevideo :)

Iznad glavnog prozora (tamo gde su ti thumbnailovi) imas tabak filters (stavi kursor iznad opcije ako vec ne pishe). Tu samo iskljuchi video ili media i vishe necesh da ih vidish uz pomoc ACDSee-ja... Probaj, nema nicheg prostijeg od toga...

A shto se tiche otvaranja, idi u options > file associations i tamo odchekiraj Verify these ekst... I onda uradi kako ti je GZ napisao.
 
Pa drzim,ali to nije bitno jel u nekim verzijama ti jednostavno ne pusta film posle slike iako su u jednom folderu.Znam da je u malo starijim verzijama bilo moguce iskljuciti to,pa me zato i zanima.Najlakse je skloniti filmove u drugi folder,ali sta ako bas to necu.....
 
ono sta je opisao serijski bica je filter za thumbnails tako da to nije ono sta ti hoces.
Sad sam malo gledao opcije (koristim najnoviju verziju) i iskreno nisam uspeo da nadjem to sta trazis.
 
tab503:
ono sta je opisao serijski bica je filter za thumbnails tako da to nije ono sta ti hoces.
Sad sam malo gledao opcije (koristim najnoviju verziju) i iskreno nisam uspeo da nadjem to sta trazis.


E pa sad... stvarno sam pomislio da nisam u pravu pa sam i ja isprobao...
Stavio sam u prazan dir 2 slike i jedan *.mpg fajl.
Ako je u filteru ukljucheno sve (pa i media) sva tri thumbova su tu. Takodje i u Slide show-u pushta i taj film.
Ako u filters-u iskljuchim "show media files", onda vishe ne prikazuje taj mpg fajl. Udjem na sliku, Slide show, i zongliram samo izmedju dve slike, dakle bez videa. Time sam sve rekao.
A koristim ACDsee 8, pa se ne secam tachnih naziva (secam se samo filters opcije poshto sam je obilato koristio)... Ajde pogledajte malo bolje... to mora da funkcionishe kako sam i rekao..
 
Odustajem,pregledao sam sve zive i mrtve opcije koje postoje,ulazio u neke editore,device detektore....ali nista.Hvala svima na trudu,izgleda da cu ipak morati da gledam filmove dok listam slike.
Pozdrav
 
A zasto koristite taj program, to mi nikada nije bilo jasno...
Recimo imate u samom operativnom sistemu Windows XP program za slike pod nazivom "Windows Picture and Fax Viewer".. Dovoljno je brz da vam otvori sliku koliko i ACDSee.
 
Ja se i dalje ne slazem sa vasim nepotpunim odgovorima.
Sta dobijate sa time programom, zapitajte se realno, nije da dizem sada neku paniku, ali prichamo otvoreno ... zasto je taj program "aplikacija" toliko zastupljena medju nama da na svakom rachunaru bude instalirana i da se za nju kaze odlichan program za pregledavanje slika.
Ispravite me ako gresim, ali, mislim da je to samo gubljenje resursa i vremena na vasoj masini.
 
Ma nije zagonetka.... izgleda da sam ja lud jer vidim opciju koju niko drugi ne vidi... Ajde asta_manjana reci da li si nashao opciju filter ?

A shto se tiche korisnosti ACDSee-ja - nashao sam da je svaka nova verzija hardverski dosta zahtevnija i nestabilnija od prethodne... a opcije nisu toliko napredovale... I zato se sutra vracam na verziju 5 ovog programa... mozda nije sharena, mozda nije najnovija, ali radi sve shto mi je potrebno (da dopunim dvr_liberty : opcija bach rename je takodje vrlo korisna). Zashto da za brzi resize slike otvaram Photopaint i sl. kad to mogu da obavim sa 2 klika mishem...
 
Ma jesam,i iskljucio sam sve osim Show image files.I opet nista.U file associations uopste nema media fajlova,znaci samo gomila nekih grafickih extenzija.I totalno si u pravu sto se tice novijih verzija i nestabilnosti,secam se kako mi je bilo extra kad sam imao 4.0.
 
sto rece serijski.
Meni je zgodan upravo zbog lakog reinejmovanja velikog broja fajlova (i to ne samo medijskih)
Lakog konvertovanja i vrlo lake i brze korekcije crvenog oka, i brze rotacije slike (sto ce reci na jednostavan i brz nacin odradim par neophodnih korekcija na slikama sa digitalnog aparata).
To su sve opcije koje nema xp-ov picture i fax viewer a opet lakse mi je i zgodnije da utrdim na brzaka u ACDSee-u nego da otvaram i petljam glomazni photoshop (koji usput budi receno znam u dusu i radio sam gomilu montaza i prepravki slika u njemu ali i dalje jenostavne stvari je lakse i bolje raditi u nekom malom i jednostavnom programu nego otvarati preglomazni photoshop)
To je ono sta ljudi ne shvataju.
Neki otvaraju photoshop da bi promenili velicinu slike. Pa nije to svrha photoshopa. 80% ljudi koji se hvale i kunu u photoshop ne iskoriste ni 20% njegovih mogucnosti.
Uvek treba teziti jednostavnosti.
Zato i postoje mali, laki i brzi programi za neke usko odredjene namene.
 
Pa moraš li baš da gledaš sve mane ili prednosti,meni je program ok i mnogo je bolji od default-nog,i isto tako znam da ima i boljih,ali.................razumeš??

pozz!
 

Back
Top