Seboreja

same

Početnik
Poruka
5
Pozdrav!
Molim sve one koji znaju nesto vise o lecenju ( crvenilo lica i perut ) da mi pomognu. Probao sam razne kreme i nista ne pomaze. U napred hvala!!! :-(
 
pitanje za dr:u korenu nosa imam jednu tacku precnika 2mm koja se peruta i bude malo crvena
isto to se pojavilo pri korenu kose,ali malo vece povrsine,skidaju se vece povrsine mrtvih celija,nervirajuce je
otisla sam kod dr op da pitam uput za dermatologa i on mi rece da nema potrebe ,da je to dermo seboreja(bukvalni prevod sa francuskog) i dao mi lek koji imenom lici na ovaj sto je kelis navela "ketoderm",u sastavu:ketoconazole i jos brdo toga(ako je bitno napisacu),da perem kosu 2 puta nedeljno time ali mi rece "to moze da se rasiri na lice" :shock:
kakva je to bolest?da li je prenosiva.?od cega se dobija?inace sam pod konstantnim stresom,ja sam mislila da je to u pitanju
da li se leci ili zalecuje?
 
ma to kod nosa je zanemarljivo malo,ali ovo pri korenu kose je pocelo da se siri,svi mi kazu da ne vide ali ja ga dobro vidim,juce sam oprala kosu i koza je izgledala kao ispucala zemlja,ali posto je bilo jako tanko nista nije moglo da se skine jos,tek kad se napuni sebumom pocne da se odvaja :-?
 
Htela bi da pomognem svima koji se muce sa Seborejom. . .vec nekoliko godina mi se pojavljuju oko nosa,usta,i cela male krastice,pa perutanje,svrab i peckanje u isto vreme. . perutanje kose,stvaranje nekih krastica itd. . .stvarno mnogo je mucno. . .Neki su govorili da je alergija od sunca,pa alergija na mentu. . medjutim sve je to bila cista glupost. . .pre mesec dva otisla sam privatno kod koznog,i rekla je da je Seboroični dermatitis. . .mislim koliko im je dugo trebalo da skontaju o cemu se radi. . .da nastavim. .. dala mi je da mazem NIZORAL 2% KREM, ALI te kreme nema da se kupi po apotekama i sl radnjama,zena je to nabavila za njenu privatnu ordinaciju,preko crnog trzista. . .maze se dva puta na dan,ujutru i uvece. . ALI pre toga da se ocisti taj predeo sa Bornom kiselinom,to sluzi kao losion. . .i evo vec je proslo dva meseca i meni nista nije iskocilo. . .
Nadam se da sam makar nekako pomogla,vi se snadjite za tu kremu. . nznm kako,ali bitno je da postoji nesto sto moze da ublazi taj problem. . .ja sam stvarno zadovoljna a i veoma srecna. . pozdrav. . :ok:
 
Htela bi da pomognem svima koji se muce sa Seborejom. . .vec nekoliko godina mi se pojavljuju oko nosa,usta,i cela male krastice,pa perutanje,svrab i peckanje u isto vreme. . perutanje kose,stvaranje nekih krastica itd. . .stvarno mnogo je mucno. . .Neki su govorili da je alergija od sunca,pa alergija na mentu. . medjutim sve je to bila cista glupost. . .pre mesec dva otisla sam privatno kod koznog,i rekla je da je Seboroični dermatitis. . .mislim koliko im je dugo trebalo da skontaju o cemu se radi. . .da nastavim. .. dala mi je da mazem NIZORAL 2% KREM, ALI te kreme nema da se kupi po apotekama i sl radnjama,zena je to nabavila za njenu privatnu ordinaciju,preko crnog trzista. . .maze se dva puta na dan,ujutru i uvece. . ALI pre toga da se ocisti taj predeo sa Bornom kiselinom,to sluzi kao losion. . .i evo vec je proslo dva meseca i meni nista nije iskocilo. . .
Nadam se da sam makar nekako pomogla,vi se snadjite za tu kremu. . nznm kako,ali bitno je da postoji nesto sto moze da ublazi taj problem. . .ja sam stvarno zadovoljna a i veoma srecna. . pozdrav. . :ok:


NIZORAL kazes, :think:jel ima neke nuspojave ili slicno.
ja sam godinama koristio sampon Derkos (Visi kozmetika) i bio sam prezadovoljan ali u poslednje vreme (oko mesec dana) seboreja se vratila u prilicnom obimu (ima i oko nosa, na bradi i u obrvama.
Ako imas jos neka iskustva sa NIZORALOM napisi.
Unapred hvala.:kpozdrav::kpozdrav:
 
moj tata ima taj problem, kod njega je valjda povezan sa stresom i do sada je svasta koristio i bio kod raznih doktora ali kreme koje su mu davali se ne smeju dugo koristiti ... googlala sam trazeci neku alternativu ali bez efekta... letos upoznam jednu zenu, dermatologa koja radi u holandiji i ona mi kaze da je za to najbolje ulje od kamilice...od tad trazim ulje od kamilice i jedva ga nadjoh....tata kaze da nista bolje na lice nikad nije stavio, crvenilo je nestalo istog dana ...mozda i vama pomogne samo pazite - ulje ne stavljajte direktno na lice vec ga rastvorite u nekom drugom biljnom ulju (ja sam nakapala 5 kapi u 5ml monini ulja od grozdjanih kospica)...to nisam znala pa mi tata kad ga je prvi put namazao pozeleneo u licu :D
 
pa jesam al je on zaboravan...danas je otputovao i zaboravio da ponese ulje a ceo dan se gledao u ogledalu i divio kako mu je lice opet kao u bebe...al dobro vraca se za 2 dana, nece mu valjda opet pocrveneti:D

ne znam da li da ga i ja koristim kad mi krene bubuljica, ona doktorka kaze da je odlicno za sve probleme sa kozom:think:

pogresih na dermatologiji, nije koristio roakutan nego rozamet...sad nadjoh tubicu... meni to sve isto:confused:
 
Poslednja izmena:

Back
Top