Divlja pita...

Ja sam...

  • 100% normalna osoba

  • u granicama normale

  • povremeno iskacem iz shina, al' se brzo sredim

  • iskacem iz shina, tesko se sredim, al' se sredim

  • tesko se sredim, al' se obavezno kajem

  • bole me uvo da li sam iskocio iz shina

  • kazu da sam lud...lazu!

  • kazu da sam lud i nenormalan

  • lud sam i nenormalan sam

  • mama, mene strasno boli glava


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
D

divlja

Gost
Zasto, oooooo, zasto uvek od drugih ocekujemo da su normalni, kad ljudi uopste nisu predodredjeni da budu normalni?????

Nek proba neko da definise sta znaci BITI NORMALAN!
CiK! 8-)

 
Ma ja sam vec oguglao...puna mi familija ludaka....samo da ne smara i da nije bas za Lazu Lazarevica.....ocekujem postenje,moral i druge nemoguce stvari a normalnost je precenjena kategorija....
Biti normalan znaci ne biti nenormalan.
 
Ne znam, to su samo neki od epiteta koje su stavljali uz moje ime, i mislim da nisu bili tu da me nahvale :rolleyes:
Zato sam prestala da ih smatram lošim, i kod sebe i kod drugih.
 
ma ok lexa samo mislim da ljudi vole da se osecaju kroz to nenormalno posebnim zapravo;)
ja nisam kao vi,ja sam specijalan
svi mi imamo svoje bubice,to je tako NORMALNO
 
uf.....
ne znam kako da se lociram na anketi.....
recimo, ja za sebe mislim da sam skroz normalna, dosadna, ordinary niko....
'ebem li ga....... a opet.... svakako me nazivaju, a tako jos nisu.... pa dolazi do konflikta misljenja.... sta znam ipak su to misljenja drugih ljudi.... sta oni znaju? opet, ni ja nisam objektivna....
eto, drugi kazu da sam luda, da sam neuravnotezena, da sam hrabra (
sad-smiley-026.gif
), da previse razmisljam (
sad-smiley-026.gif
? ), da sam nenormalna, da sam duhovita (
sad-smiley-026.gif
), da sam pametna, da sam ovo, da sam ono.... bla, bla.... svasta se prica.... jbg.... ja jos nemam papir koji podrzava moj stav.... opet ni ti drugi nemaju dokaze.... + oni nisu ja....
a meni i dalje nije jasno zasto ti mislis da mi svi ocekujemo od drugih da budu po nekim merilima "normalni"? bas me briga.... meni je bitno da me ne razocaraju, da se tusiraju, da se medjusobno ravnopravno uslovljavamo.... i to je valjda to.... i da... da su manje-vise tu.... eto....
 
hanibaI77:
ma ok lexa samo mislim da ljudi vole da se osecaju kroz to nenormalno posebnim zapravo;)
ja nisam kao vi,ja sam specijalan
svi mi imamo svoje bubice,to je tako NORMALNO
Ja se potpuno slažem s tobom; baš sam tako nešto htela da napišem. Naravno da NIKO od nas nije skroz isti sa nekim drugim; pa da se to zove normalnost; ali poenta je da ako nešto radimo drugačije, ili u nekim slučajevima postupamo ili živimo drugačije ne znači da smo nenormalni. Niti da smo drugačiji ili ne-znam-kako posebni.
 
Ajd da odgovorim na temu,.....Za sebe mogu da kazem da sam normalna,...mislim fizicki ok izledam imam sve potrebne delove tela i nista mi ne fali,...a Psihicki imam neke svoje bubice koje samo moji prijatelji ali oni pravi mogu da razumeju....I ponekad imam tako neke fix ideje ili neka cudna ponasanja pa me onda proglase ludom...i sta ja znam...obicna i dosadna nikako.......Inace izbaci me iz "shina" jedino moj brat i onda postanem jakooo temperamenta i urlam i udaram na sve strane...eto definicije....nadam se DIVLJA da si zadovoljna ;)
 
Glasao sam za bol u uhu prosto zato jer stvarno ne znam shta je "nenormalno".

Da li je normalan moj komshija koji zapishava zgradu na samo 20-ak metara od sopstvenog ulaza (i 30 metara od sopstvenog wc-a)? Da li su normalne moje komshije koje prilikom svadje u 7 ujutro razvijaju buku kao nekoliko navijacha Panatenaikosa zajedno? Da li je normalan onaj ko svako jutro kupuje "Kurir"? Da li je normalan onaj ko baci plastichnu flashu na travnjak?
A to su ljudi koji ce uvek sebe svrstati "u granice normale"...
tja...
 
hanibaI77:
ja nisam kao vi,ja sam specijalan
svi mi imamo svoje bubice,to je tako NORMALNO
Zavisi kako se odnosimo prema svojim i tuđim bubicama.

Ima istine u tome da laskamo sopstvenoj individualnosti ističući neke svoje osobine po kojima, pretpostavljamo, se razlikujemo od drugih. Neretko, time se služimo kako bi našli iskru pozitivnog u sopstvenom ludilu, ali prečesto je to samo laž koja služi da bi negirali sopstveno prihvatanje uobičajenih normativa. U bilo kom pogledu: ponašanja, ophođenja, oblačenja, šta već...

A "normalno" je samo još jedan pojam čija se sekundarna definicija i manifestacije razlikuju u odnosu na položaj u vremenu i prostoru. Mi, pre svega, prihvatamo stvari uobičajenim ne zato što nam to neko drugi nameću, već što to i sami sebi, i posredno drugima, činimo.

Ili kao izgovor. Uradio sam nešto što smatram neprikladnim, iz potpuno nepoznatih i sebi nerazumljivih razloga, i kao opravdanje za sve ću reći: "Ma to ja zato što ja nisam normalan. Ali vi ste to već znali, zar ne? U stvari, trebali ste i očekivati tako nešto od mene, jer ja sam takav." I time kao da smo sve rešili. Pripišemo svojim bubicama, očekujući od okoline da nam na tome oprosti.

Bzvz, i sam se sada gubim šta sam hteo reći.
 
Za koga, kad, gde?

Ono što je juče danas ne mora, ono što je vamo nije tamo, što je meni tebi ne...

Svako ima neku svoju predstavu, koje se mogu poklapati. I šta sa tim? Pogotovu ukoliko sami ne prihvatamo ono što smatramo da se smatra normalnim. A u stvari glumimo sopstveneo neprihvatanje svoje predstave šta se podrazumeva pod tim pojmom.
 
Ne, nego tvrdim da to ne moze da se definise.
Probaj, videces da ne mozes da definises ni sta je za tebe normalno...:razz:

Ako si ti 100% normalan, ja sam Bonaparta! :lol:
 

Back
Top