Vas omiljeni/najbolji trener

@ KOWYN

A na osnovu cega to tvrdis?(za Rajkarda)
Ajde ako nadjes samo jedan (normalan) razlog, svaka ti cast...

Drugo, sto ti ne podnosis Murinja ne znaci da nije jedan od najboljih

Malo sam preterano kritikovao Ancelotija, kad vratim film.
Milan je vec 4-5 sezona u samom evropskom vrhu(i bas zbog toga je najbolji klub na svetu)...
Ipak trener tu ima veliku zaslugu...
 
JekaiGeorge:
Murinjo definitivno.I ja bih volela da ga vidim na klupi Reala,ali koliko sam cula ima sa Celzijem ugovor do 2010. Rijkaard je nula od trenera.Vadi ga samo to sto je Barsa nevezano za trenera inzvanredan klub.
MA ZNAM JA TO NEGO KAKO JE BIO EKSTRA PREMA MESIJU KAD SE POVREDIO A INACE SAD DA MU DAS PORTO NE BI MOGAO DA PRODJE U KVALIFIKACIJAMA , ZA RAZLIKU OD MURINJA! 8-) 8-) 8-)
 
Terror Techa:
@ KOWYN

A na osnovu cega to tvrdis?(za Rajkarda)
Ajde ako nadjes samo jedan (normalan) razlog, svaka ti cast...

Drugo, sto ti ne podnosis Murinja ne znaci da nije jedan od najboljih

Malo sam preterano kritikovao Ancelotija, kad vratim film.
Milan je vec 4-5 sezona u samom evropskom vrhu(i bas zbog toga je najbolji klub na svetu)...
Ipak trener tu ima veliku zaslugu...

Ok, ovo za Rijkaarda sam rekao pre svega navijacki...o njegovom trenerskom delu se jos ne moze suditi, bar ne dok se ne zavrsi ova sezona.Izuzetno ga cenim, jer se jos za vreme igrackih dana videlo da ce biti odlican trener.Njegov stil mi se dopada jer je ofanzivan, ne sablonira igrace, odlican je pedagog i motivator (sto mislim da je najvaznija osobina koju trener treba da ima), uspeo je da napravi kolektiv koji radi kao jedan, iako je sacinjen od velikih zvezda (pogledaj Real), itd.Kazem, detaljnija analiza sledi za par meseci, a jedan od argumenata ce biti i to da Barca sigurno ide ka drugoj uzastopnoj tituli.
Sto se Mourinha tice, svoje misljenje o njemu sam delimicno izneo u temi o njemu.Tacno je da mi je antipatican, ali ga ja napadam kao trenera i kao coveka razlicitim argumentima, dakle nije tacno da tvradim da nije najbolji samo zato sto mi se ne svidja.
Kao coveka ga osporavam jer ne mogu da podnesem toliku aroganciju, koju je nabio od odlaska u Chelsea.Takodje potpuno je neverovatno da pljuje toliko klub za koji bi trebalo da ga vezu lepe uspomene, jer je u njemu polako pocinjao "trenerski" posao.Kao trenera ga osporavam otkad je odao u Chelsea.Dopadao mi se njegov stil dok je trenirao Porto.Taktika mu je bila odlicna, imao je sposobost prilagodjavanja situaciji.
Porto je igrao i lepo i drsko i funkcionalno, dakle, nasao je balans.Uspeh je ogroman, ali treba imati na umu to da je put bio olaksan, jer su mnogi favoriti neocekivano ispadali.Od dolaska u Ch. covek se ne prepoznaje.Igra ide do granica destruktivnosti, izgubio je sposobnost adaptacije taktike, a bogami i taktike su se pokazale ne tako dobro.Psiholoski nije pripremao igrace na teske meceve, ne shvata nijedan poraz dovoljno ozbiljno.Takodje, ne vidim smisao u dovodjenju onolikih igraca, a ni u tome da nema ni jednog jedinog driblera u timu, sto jedan trener ne sme da dopusti...

Kucam u zurbi, ako nesto nije jasno, obrazlozicu dodatno.
 
A, evo i malih razlika izmedju R i M, i Ch i BCN:

Barcelona - Chelsea
Pre pocetka mecha igraci londoskog kluba ulaze u svlacionicu. Murinjo: Robben, you gotta be fast and smart. This ugly motherfucker Belletti can't stop you !
Robben: All right boss.
Murinjo. Makelele,too much lele in your name. I'll tell Roman about that. He can buy you new name and papers. You gotta stop Ronaldinho. He is papa for you, i know but you must stay calm.
Makelele: Ok boss.
Murinjo: Drogba, i know that you are ugly but Puyol looks like shit with that Afro haircut...he looks like one nigger from Africa.
Drogba: Please boss, don't say nigger in front of me. Have a respect!
Murinjo: I didn't said nigger, i said bigger, you ugly African monkey !
U drugoj svlacionici je drama...
Rajkard: Ronaldihno, are you ready ?
Ronaldiho:Of course i'm ready. I'm the best player in the world.
Rajkard: Messi, you look fine. You are ready too, i suppose.
Messi. Of course i'm ready. I'm the best young player in the world.
Rajkard:Ok, now Puyol. Will you play like usual? I mean, you will not make mistakes, right?
Puyol: Boss, i think that Drogba is my brother.
Rajkard: What are you taliking about ?
Puyol: Well, boss, i don't know... We look exactly the same and i got to make at least one mistake....for our mama !
 

Back
Top