Titova garda

Moj otac je bio u mornaricko-pesdiskoj gardi mislim da je 81/82. Sluzio je u Puli i na Brionima.
Ima neke slike kada je dolazio ako se ne varam Kralj (odakle?) i slike jos nekih delgacija sa Titom.
Pricao mi je da je cesto sretao Tita u setnji (u to vreme je bio bolestan), posto je moj otac bio razvodnik straze.
 
pozdrav svima evo pa i ja sam služio gardu v Beogradu MARŠAL TITO 4795 jun 88 do jun 89 pa bih pozdravio MaxTovar pošto vidim da je i on služio istu generaciju .
Možda se i poznajemo pa bi te zamolio za koju sliku.
Možda pa se dobijemo na po koji kavi u PULI pošto imam prikolicu u Banjolama kamp oliva
 
:zcool: po pravilu sluzbe posle davanja pocasti ili ucestvovanja u zastavnim vodovima, raspisa straze....i sl, sleduje ti vikend z:shock: pa kolko obaveza toliko i vikendaaaa! bar je tako bilo kad sam ja bio tamo...
 
Pozdrav svima. ja sam služio u Titovoj gardi u periodu od 24.06 1988 do 23.06 1989, Prvi dio sam bio u tadašnjoj kasarni Maršal Tito na Dedinju, a drugi dio u SSNO-u. Moj vod davao je stražu i na Avali. Ako je neko zainteresiran imam i slike iz tog perioda. Sjećam se još nekih oficira poput Simanić Milana, Zirojević Zorana, Jovović Milana, Jaušić Milana, Mačužić Živojina, Debaka Drage, Šuković Slavka. Zna li tko šta je s njima?

Pozdrav iz Pule VP4795 / 6-4

Pozdrav i tebi
Vidim da si i ti služio u VP4795 / 6-4 ISTI TERMIN KO I JA ZNAČI GARDU. POŠTO SI IZ PULE BI MOGLI NA KOJE PIČE . JA IMAM PRIKOLICU U BANJOLAMA KAMP OLIVA PORED KAMPA INDIE. VIDIM DA IMAŠ NEKE SLIKE PA ME ZANIMA JER SE JOŠ POZNAJEMO.
LP
MLADEN SLOVENIJA
GSM: 041-360-701
email: mladen .centrih.mc@gmail.com
 
i ja sam sluzio vojni rok kao pripadnik gardiskog bataljona vojne policije vp 4795-/ 8-4 ,na avali je bio centar za osnovnu obuku a onda prekomanda u 1 bataljon vojne policije na na dedinju u protivdiverzantsko teroristicki vod 1987-1988 decembarska klasa ako neko ima molim da se javi posle vojnog roka i rata na prostotu bivse nam drzave
zavrsio sam vojnu akademiju u jednoj od zapadnih zemalja mogu reci samo gdje smo se god pojavili bilismo i ostali elita

takodje sam bio u gargi klasa decembar 1987/1988god prvo na avali pa na dedinju.Na Avali mi kapetan bio maric spavaona preko puta kantine na spratu
 

Back
Top