Više ništa nije sveto...

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Ovo je stvarno najbolji dizel u Severnoj Americi. Nema mu ravnog.

powerstroke3dd.jpg


powerstrokes2dy.jpg


A sto se tice hybrida ima ih toliko da ih gomilu vidjam svakodnevno.
 
5.0L? To je za pickup nista. Pickup serije imas 1500, 2500, i 3500. Moj pickup spada u tu pocetnu 1500 seriju i ima srednji motor, a taj srednji motor je velicine 4.6L (4600 kubika). Ima jedan slabiji motor (4.2L) i jedan jaci motor (5.4L).
I to se odnosi na onu najosnovniju seriju. U ostalim serijama imas 7.3L PowerStroke dizel, pa 6.0L PowerStroke dizel ... To moze povuci preko 20,000 pounda (preko 9 tona) bez problema.
Fordov PowerStroke je najbolji sto se tice i kvaliteta i vuce, a tu su odmah i General Motorsov Duramax i Dodgeov Cummins.

060318_wh_diesel_300.jpg
 
UltraZvuk:
Ala ne volem americke mrcine od 5000 kubika... pa taman da je najbolji na svetu.
Nije mrcina od 5000 kubika ako ima manje konja od Evropljanina sa toliko jer ima gomilu obrtnog momenta pa je bas suprotno od mrcine.

Ja sam se vrlo prijatno iznenadio kad mi je ortak iz Australije dao specifikacije njegovog V8 Holdena, mozda omasim nesto ali 4.7L sa 200 konja i 12 litara potrosnje.

200 konja-12L.Sasvim solidno, jos ako se doda da je taj motor nepoderiv i da povlaci kao kamion u svakoj brzini-sta mu fali?

Jomini brate nije nikad ni bilo sveto, pare su glavne i ako misle da ce sa projektom dizelasa da prodju u dobrom plusu na kraju istog napravice ga 100 od 100 puta.Ferari se ne drzi tvrdoglavo svoje politike da bi bio kao kul i zato sto su oni toboze tvrdoglavi, svojeglavi i boli ih uvo za sve.Nego zato sto ce taj imidz da natera ljude da odu i kupe 360 Chalenge Stradale iako Porsche Carrera za duplo(da duplo) manju cenu nudi iste performanse.Pa reci da li su glupi?
S druge strane taj Porsche pravi dzipa :roll:
Moj savet je kad vidis Subaru dizelasa da elegantno okrenes glavu i pogledas najblizu Imprezu STi.Makar ona bila i na internetu.Drugacije moze da se rikne. :lol:
 

Back
Top