Pomoc! Restartuje se!

Skotina

Zainteresovan član
Poruka
437
Imam jedan veliki problem! Naime, na kompu imam dvd i cdrw! kada pokusam da nesto kopiram sa njih (recimo film ili bilo sta) komp se u sred kopiranja restartuje! Ponekad se i desi da prekopira sta je poceo, ali retko! Komp je ok radio do pre 2-3 meseca kada se to pocelo desavati! Reinstalirao sam windows tako da znam da nije do njega!

E sad, sumnjam ili na kabl i da je nesto riknulo na ploci! Jer kada iscupam oba (i rezac i dvd) i povezem jedan od njih na primarni kabl sa hardom, on radi bez problema, znaci nema restarta! Kad ih vratim na onaj sekundarni kabl on se opet resetuje pri kopiranju!
Po mom misljenju ili kabl ili je nesto riknulo!

Vasa misljenja dok ne probam da stavim drugi kabl!
 
Ako imas vise potrosaca (hard,CD-rom,kuler) a staro napajanje t.j.manje voltaze recimo 200-250 W,obicno se desi da ne obezbedi dovoljno napona a posto je ATX automatski se restartuje da ne dodje do havarije ITD,ITD,ITD...
 
Imao sam slucaj da se svaki, ali bas svaki DVD ili CD koji stavim u uredjaju kopira, ili instalira ako je igrica (samo igrice, ali ne i programi), do pola i tu ili se restartuje ili samoprekine zapoceti posao.

Problem sam resio tako sto sam BIOS vratio na default. Sta je bilo po sredi ne znam, jer nije bio moj racunar, pa me mrzelo da cackam.
 

Back
Top