Ulična prosjačenja
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Ulična prosjačenja

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ulična prosjačenja

На потезу Македонска-Светогорска-Теразије, ординира једна бабетина већ три године.И све три године је тужна прича о брату.Обзиром да сам стално радио у том делу града, првих пар пута ја се сажалим над бабаом и дам јој кинту.Касније од Конобара у ''Српској кафани'', сазнам да се баба зове Мила, да има стан од 90 квадрата у Косовској, да јој је муж био Генрал у пензији и да је она мало, ето, тако, изашла да ''вата'' будале, скоро као хоби.Па да човек дохвати мотку и да њу и такве барабе до'вати и избије од батина све да се врти око њих.
    Океј, могу да разумем и схватам људску несрећу.Али, људи који је доживе, махом се повуку, и ишчезну, нема их.Ово што се сада ради, значи један вид манипулације и наметања својих потреба за просјачењем или фиктивном трговином, мене доводи до гађења ( продавци на улицама, препродавци, а да не говоримо о ''уваљивачима'', ружа које су старе колико и мој деда и које су украдене ( стицајем околности, једној мојом пријатељици су 5 пута обијали цвећару ) и о просјацима у целини ), јер ја једноставно не могу, а и нећу да разумем њихову потребу за тим.Значи, да ли су само они без пара?Само они бедују?Ма, хајте, то су празне демагошке приче.Нисам расиста, али знам да су не радници ( у већини, част изузецима ) и да имају патолошку потребу да изгледају као клошари.Ваљда им је то у крви.Опет, част великом броју појединаца који су се и школовали и уденули у друштво.Значи, ја заиста мислим да су правила иста за све, али зна се како човек мора да се понаша.А ако случајно кренеш даљ се обрачунаш или да им било на какав начин кажеш да морају да се цивилизују, култивишу, ти си им одмах не пријатељ.Не волим када нису исти аршини

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Ulična prosjačenja

meni su najjachi prodavci cveca u ruzveltovoj...a malo ispod groblje.pre neki dan mi je neko objasnio odakle stize to cvecebio naivan

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Cega sve narod nece da se seti ! Uzas ! Petre nista nije nemoguce i ne treba da te cudi....

Primećen član Major_TOM (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Giovanna
    Cega sve narod nece da se seti ! Uzas ! Petre nista nije nemoguce i ne treba da te cudi....
    Izvinjavam se sto skrecem sa teme, ali , Giovanna, avatar ti je ops:

Primećen član Major_TOM (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    50

Ko da misli o prosjacima?????

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Neko me je "castio" lepim komentarima na konto avatara...Ako malo bolje pogledate devojka koja je na avataru ipak ima donji ves...i to je pre svega umetnicka fotografija....(Ovo se ne odnosi na tebe...)
    Drago mi je da ti se svidja i tvoj avatar nije los :wink:

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

pridruzujem se impresiji o avataru....lepa umetnicka fotografija

Početnik
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Просјачење у тангама

Citat Original postavio Giovanna

А пазите сада ово.У аутобусима ГСП-а, увек када се враћам са посла, укрцају се код ''Шест Каплара'', две три Ромкиње, скоцкане као топ модели, љубазне, фине, лепе, све са фасциклама под мишком.Приђу ти траже, паре за операцију сестре и хеј, дају ти признаницу?!!! ''Ало?
    На крају сам једној рекао да од Устаничке, па до Студењака, сви су тражили паре за операцију једне те исте особе.
    Какво сурово играње и модерно замишљање узимања новца.

Slične teme

1. Ulicna kosarka(streetball)
    Autor -Air Stefan- u forumu Košarka
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 13.10.2007., 16:12
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 20.01.2007., 16:15
  3. KURVESTINA ulicna
    Autor drndara u forumu Žene
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 18.06.2005., 03:23

Pravila za slanje poruka