Događaji u Poreskoj Inspekciji

Nervozni

Početnik
Poruka
21
Нажалост, био сам принуђен да природом мог посла, ове недеље будем у контакту са Порескокм Управом Општине Стари Град.То су они људи, који се баве контролом пословања и издавања фискалних рачуна и исечака, али и финансија уопште.Мада је код мене стање било добро,све је било регуларно, морао сам да донесем још неку додатну документацију.Сама инспекторка је била максимално коректна и фер, али и веома љубазна и предустељива.Али, оно што ја не могу да избацим из главе је простор у коме смо ми морали да седимо у Сремској улици.Дакле, ја сам био око пола десет, а гомила надрнданих фаца у виду инспектора ( биле су поред мене само још две странке ) се вукла и вукла столице са собом, урликала и доручковала.У једном моменту, поред мене је прошла тетка, кафе куварица, рекао бих, обучена као клошар, и на послужавнику је носила качамак у млеку!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Моје проклето око, које се бави Протоколом, је снимило и шта је ко јео.Ту је било јаја, пасуља, бурека, лука, салами, качамака, чварака, паштета, смрдљивих куваних јаја, цигарета, кафа....Сачувај Боже.Стомак да ти се згрчи!Вуку оне тањире, вуку столице.Нека жена је кукала пола сата да јој је мокра столица!Брука једна!Да ли верујете да та скупина људи, појединачно, ако им се не свидите као појава, може да Вам нађе икс мана и да вам запломбира посао!А када дођете код њих, као у кокошињцу.Е, то Србија!
 
nije to slucaj samo u poreskim inspekcijama....tako je manje-vise u svim administrativnim sluzbama......nedavnom sam isla po neku potvrdu za socijalno osiguranje....gospodja za salterom je jedno 15 minuta pricala sa nekim telefonom kako joj "nesto naocare nisu vise dobre"...onda je jedno 10 minuta uporedjivala cetiri podatka iz resenja i licne karte a onda me pitala "jel ovo tvoja licna karta' ...ja vec iznervirano kazem - ne, nego od komsije..a gospodja mi kaze "moras da doneses tvoju.....bilo bi duhovito da nije mucno
 
Тачно тако, качамак је само помодарство.Све инспекције су исте.Ја се борим и са санитарном.Тек су то будале.
Нека ти је све у реду, ако им се не свиђаш, добићеш по ушима.
Доживео сам да ми кажу :'' Пази све је у реду, али ја морам да ти напишем мандатну од 500 динара, да неко не посумља да сам корумпиран... ''.
Мотка људи, само мотка.
 
Nista novo.
Pojedini saobracajni inspektori ulaze u privatne autobuse i ne zele da plate kartu.
Jedna putnica im je rekla: ja ostala bez posla i placam a vi kao zaposleni necete.

Kada birokratija pocne da radi kako treba, znacemo da je pocelo nesto u ovoj zemlji konkretno da funkcionise.
 
ne razumem toliku dreku na inspektore...mislim,nisu oni ljudi krivi sto su im kancelarije poluraspale,sto rade za platu od 25000 a svi su zavrsili ekonomiju ili pravo...generalizovati sve inspektore kao pokvarenjake i "situirane,sa firmama"sto rece neko predstavlja uvredu za vecinu ljudi koji inspektorski posao obavljaju posteno i savesno...
 
serb_pagan:
ne razumem toliku dreku na inspektore...mislim,nisu oni ljudi krivi sto su im kancelarije poluraspale,sto rade za platu od 25000 a svi su zavrsili ekonomiju ili pravo...generalizovati sve inspektore kao pokvarenjake i "situirane,sa firmama"sto rece neko predstavlja uvredu za vecinu ljudi koji inspektorski posao obavljaju posteno i savesno...

То разумем у потпуности.Апсолутно нису сви исти.Има и изузетака.Моја другарица је Туристички Инспектор и знам, као човек из бранше да посао ради максимално коректно.Али, већина њих су заоставштина не знам ни ја ког режима, али могао бих рећи феудалног размишљања.
Завршио факс, Ок.Али добио мало власти у руке, па хајде да тренирам строгоћу.
Тако су радили за време комунизма и тако раде и сада.
Ово мало људи који раде коректно, пролазе код ''исправних колега'', као боси по трњу.
 
serb_pagan:
ne razumem toliku dreku na inspektore...mislim,nisu oni ljudi krivi sto su im kancelarije poluraspale,sto rade za platu od 25000 a svi su zavrsili ekonomiju ili pravo...generalizovati sve inspektore kao pokvarenjake i "situirane,sa firmama"sto rece neko predstavlja uvredu za vecinu ljudi koji inspektorski posao obavljaju posteno i savesno...
Ej pa hirurg radi za slicnu platu. I njemu se sve raspada.On je zavrsio 6x duzi i tezi fax nego inspektor. A opet mora da spasi zivot.
 
serb_pagan:
ne razumem toliku dreku na inspektore...mislim,nisu oni ljudi krivi sto su im kancelarije poluraspale,sto rade za platu od 25000 a svi su zavrsili ekonomiju ili pravo...generalizovati sve inspektore kao pokvarenjake i "situirane,sa firmama"sto rece neko predstavlja uvredu za vecinu ljudi koji inspektorski posao obavljaju posteno i savesno...
A da li mozda to nije zamena teza ? Zasto sedi tamo kad mu se neisplati ? kad je skolovan zna sve propise u prste pa neka zaradi sam privatno vise a ne da se muci na kacamaku i telefonu ,kolima ,bolovanju, pauzom od 9 -12 ....zaje** to.
 
Jary:
A da li mozda to nije zamena teza ? Zasto sedi tamo kad mu se neisplati ? kad je skolovan zna sve propise u prste pa neka zaradi sam privatno vise a ne da se muci na kacamaku i telefonu ,kolima ,bolovanju, pauzom od 9 -12 ....zaje** to.

uf...sta da ti kazem..nema posla,a deca moraju nesto da jedu..a vecina inspektora su sredovecni ljudi,kojima je sad kasno da krecu od nule...uopste,koliko znas o inspektorima,svih profesija,policijskim,trzishnjacima,poreskim,sanitarcima...ja znam dosta, i mogu da ti kazem da su oni kao uostalom i svi intelektualci jedni od najpotcenjenijih ljudi u ovoj kvarnoj drzavi
 
...problem nase zemlje generalno se sa lose ekonomije i standarda preneo na gubitak etike na prvom mestu...da dodam-i gubitak vere...trebaju nam mladi, motivisani ljudi puni ideja i od poverenja na celu drzave koji su spremni da uloze sebe u promene za izdizanje iz tog dima i sivila...
 
double scorpio:
...problem nase zemlje generalno se sa lose ekonomije i standarda preneo na gubitak etike na prvom mestu...da dodam-i gubitak vere...trebaju nam mladi, motivisani ljudi puni ideja i od poverenja na celu drzave koji su spremni da uloze sebe u promene za izdizanje iz tog dima i sivila...
Ima takvih ljudi ali nema nacina da oteraju ove fosile u u znojavim kancelarijama, to je nase prokletstvo> Mladi na birou a oni sto im na radnoj knjizici pise FNRJ jos nesto piskaraju jer im se moze a i kd podju ostave direktnog potomka.
 

Back
Top