toplotna pumpa

borob

Obećava
Poruka
70
Molim sve koji znaju "nešto više" o toplotnoj pumpi da mi pomognu oko važnih detalja kao što su maksimalna temperatura za zagrevanje, snaga i td. Bavim se obradom drveta, pa sam u sklopu svoje radionice opremio i malu sušaru za drvo. Istu zagrevam klasičnim kaloriferom snage 9kw što je mnogo ako uzmemo u obzir cenu el.energije kod nas. Prostoriju zagrevam do 55 stepeni C. Dimenzije prostorije su 3 x 3 x 4 metra. Odvođenje kondezata sam postigao običnim klima uređajem snage 1,3 kw uz odvod kondezata od 90 l/ 24hiz 4m/3 drveta.Ima li načina da jeftinije zagrejem ovu prostoriju i do koliko stepeni?
Unapred hvala!!!
 
Molim sve koji znaju "nešto više" o toplotnoj pumpi da mi pomognu oko važnih detalja kao što su maksimalna temperatura za zagrevanje, snaga i td. Bavim se obradom drveta, pa sam u sklopu svoje radionice opremio i malu sušaru za drvo. Istu zagrevam klasičnim kaloriferom snage 9kw što je mnogo ako uzmemo u obzir cenu el.energije kod nas. Prostoriju zagrevam do 55 stepeni C. Dimenzije prostorije su 3 x 3 x 4 metra. Odvođenje kondezata sam postigao običnim klima uređajem snage 1,3 kw uz odvod kondezata od 90 l/ 24hiz 4m/3 drveta.Ima li načina da jeftinije zagrejem ovu prostoriju i do koliko stepeni?
Unapred hvala!!!

Savetujem ti da ides na www.nigos.co.yu...odlicna firma za pravljenje susara i sajt im je dosta edukativan...ja imam objekat 4X5X2,60 i mislio sam da mi oni naprave kondenzacionu susaru...cena je 10 000 evra ali sad ipak razmisljam da probam neku jevtiniju varijantu.
Pozdrav, Jaks
 
Nije bash da se razumem neshto,al `kolko znam
toplotna pumpa se najvishe koristi za podno grejanje,(nizhe "radne"temperature)
kako radi na fazonu ohladjivanja ulazne vode ,recimo iz bunara za nekoliko stepeni C,
(ono ,kao frizhider iznutra xladi ,a spolja greje)
Koliko se radionica koristi,zavisi da li se isplati.
 
U susitni toplotna pumpa je poluprovodnicki element, koji, kada se polarise prenosi energiju preko sebe. Trosi energiju samo za polarizaciju. Promenom polariteta, energiju prenosi na suprotnu stranu. Fakticki mozete da hladite okolinu susare, a da zagrevate njenu unutrasnjost. Ovde se mora napomenuti da same pumpe nisu dovoljane da zagreju unutrasnjost susare na radnu temeperaturu, ali bi sugurno doprinele ustedi energije.
 
Poslednja izmena:

Back
Top