ne razumem

jednastvar

Zainteresovan član
Poruka
331
zasto mi zivimo? zasto smo mi stvoreni? ne razumem ? ako je sve tako jednostavno i ako mi mislimo,volimo,citamo,pisemo,... nervima zasto onda zivimo? Gde cemo ako umremo? jednostavna crnina? zasto se onda trudimo da ne krademo i da budemo dobri? kad smo mi sastavljeni od nerava kojima radimo sve dobro ili lose zasto onda zivimo? onda smo slicni stvarima...pa mislim...

S
 
Znas zasto mi zivimo... Da bih umrli ,namucili se u ovom ****..m zivotu, izrodili decu koju ceka ista sudbina i to je to!!! Niko nema odgovor na tvoje pitanje, a opet svi mi se to pitamo ,stalno, svaki dan, cas,minut...A sto se tice pitanja "Gde cemo ako umremo'...Umrecemo sigurno , a gde cemo ne znam , ali sam sigurna , da cemo negde.... Jer mislim da je nemoguca samo "jednostavna crnina" kao sto si pitao-la... I mislim da cemo tek kada umremo dobiti sve odgovore!!! Tako da po mojoj teoriji moraces da sacekas sudnji dan da bi dobio odgovore na svoja pitanja!!!
 
Pozdrav

Tesko pitanje, zivimo da bi smo se namucili jos neke stvari uradili itd.....posle smrti idemo van tela kao proekcija ali samo sto ce nam srebrna vrpca biti odsecena idemo u visi zivot kao sto pise u bibliji raj, procitao sam u knjizi koju je napisao lobsang rampa - dalaj lama on kaze da posle smrti odlazimo u astral telo se kida sa srebrnom vrpcom i napustamo ovaj svet idemo u visi gde cekamo reinkranaciju na ovom ili nekom drugom svetu, astralne proekcije sluze da nas nauce o zivotu van ovog naseg zemaljskog zivota itd..... da ne tupim vise :)
 
U reinkarnaciju vjerujem, iako dokaza nema...
...a ta ''jednostavna crnina'' o kojoj govorite, ipak, nije ni najmanje nemoguca...
...vec je u pitanju strah ljudi od smrti, nemogucnost i odbijanje prihvatanja chinjenice da cemo jednog dana jednostavno da crknemo.
 
Sačekaj čika Dante-a da ti objasni (: Riknemo kada obavimo ono šta treba, šta i zašto .. to ćemo tek saznati .. a mrtvorođenčadi ? brrrrrrr... Ne znaš ko je pre ugasio i obavio šta treba, da li dete ili majka koja je rodila smrt ....
Reinkarnacija definito ...
 
Nismo ovde da bi se mnogo pitali, zasto smo tu? kako smo tu? ko nas tu stavio?stvorio?....
Tu si, zivi,radjaj,radi,cuvaj,voli,pricaj,uzivaj u zivotu,sto si ziv, sto postojis, budi uvek svestan ovog trenutka, jer se on nece ponoviti, i ne misli o buducnosti, jer ti sadasnjost prolazi, a ti si uvek tu u sadasnjem trenutku, upravo SADA, upravo TI, i upravo TU.
 
Tu smo da bismo postavljali ovako debilske teme a zatim ix spamowali dok se neki pametni moderator ne bi nashao da ix obrishe,na shta tjemo mi oshtro odgovoriti,onda tjemo da budemo banovani na secme dana pa tjemo opet da se vratimo i da kenjkamo i yebivetarimo...bzv...
 
Zivimo da bi smo stvorili novi zivot.
Imati decu, doprineti nastavljanju vrste i preneti svoje gene (bioloske i/ili intelektualne) narednim generacijama je osnovni razlog zivota.
Sve ostalo je opciono.
 
***** ti ja zivot gdje neznomo ko smo sta radimo i zasto smo ovdje ali jedna mala teorija mi smo ovdje zato sta imamo ili smo imali napaljene roditelje koji nisu upotrebljavali kurtone... :D :D :D :D to bi bilo onako najjednostavnije znanstveno objasnjejne ....
btw-- sta ako smo mi svi ovdje igrom slucaja tj ako nas nitko nije stvorio osim prirode mislim ono na evoluciju i nesretnim slucajem sto bas mi ko vrsta bili izabrani od prirode da postajemo svjesni nas samih i da mozemo razmisljat...
 
jednastvar:
zasto mi zivimo? zasto smo mi stvoreni? ne razumem ? ako je sve tako jednostavno i ako mi mislimo,volimo,citamo,pisemo,... nervima zasto onda zivimo? Gde cemo ako umremo? jednostavna crnina? zasto se onda trudimo da ne krademo i da budemo dobri? kad smo mi sastavljeni od nerava kojima radimo sve dobro ili lose zasto onda zivimo? onda smo slicni stvarima...pa mislim...

S

jao kako lepa tema :mrgreen:
mozemo postaviti jos gomilu pitanja kao npr.zasto uopste pisati,citati,voleti nesto...
to nikada necemo saznati zato sto smo mi akvarijumske ribe,svesni smo jedinki koje nas okruzuju ali nismo svesni onoga sto se nalazi izvan akvarijuma...
 
ma ko da je bitno zashto smo ovde,iovako 99.99% nas ce biti zaboravljeno za 2 eventualno 3 generacije a imena ce nam se spominjati samo kad nashi potomci budu ispitivali roditelje o precima.Oni retki koji ostave traga u istoriji bice nishta vishe od imena koja se vezuju za odredjene stvari koje su radili u zivotu.Ovaj zivot je preobiman za nasha shvatanja i ne trpi generalizacije, smatram da ovaj zivot treba posmatati kao svemir-jednostavno nema granica i svaki dan otkrijesh neshto novo u njemu.
 
tu smo da bi se razmozavali i dosegli trazeni broj svetske populacije a onda se nasi tvorci vracaju da im budemo zaliha hrane za sledecih 10 milenijuma po nasem vremenu.Zar su ljudi toliko bezobrazno glupi da mogu za sebe da gazu da su nainteligentniji,najsavrseniji i da su na vrhu lanca ishrane???Ja licno mislim da su mnoge zivotinje vise svesnije sebe i inteligentije...moj favorit su mravi :)
 
A long time ago in a galaxy far,far away...StarWars Episode ???: My story about dieing!

Star wars has ended,and......Oh cut the crap and get to the good stuff,baby! :D :lol:

:idea:
Kada umremo(koliko ja mislim)idemo u neki drugi zivot na nebu,gde se vidimo s svima ostalima koji su umrli,ali bez ikakvih oziljaka,rana i slicno.Odatle mozemo da posmatramo zemlju i gledamo sve sto ljudi 'ZIVI' rade.Medjutim ghostovi nepostoje tako da sa zivim svetom nemozemo da pricamo.Gore so ostaje neko vreme,i ja mislim da sto duze ostanes,to bolji zivot dobijes,zato sto se na nebu,ja mislim ne ostaje zauvek ,vec se nakon izvesnog vremena vrati na zemlju,nekad u istom telu,a nekad u drugom.Nekad se mozda vratimo i ko zivotinje.I ja to mesto zamisljam skroz belo,u cemu zivis tako sto mastas kako bi ti hteo da zivis.

THE END 8-)
 

Back
Top