mplayer i totem ?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: mplayer i totem ?

Primećen član snis (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano mplayer i totem ?

ovo sam vec pitao, ali sam jos nisam nasao odgovor :-( mislim, suma je stvarno mnogo velikaaaaa i mracnaaaaa.

1- kod mplayer-a sve radi bas kao sto mije zmajcek objasnio, ali mi je jedan mali problem koji ne mogu resiti, a to je: kad mu dam full ekran, ekran se zacrni, a sama slika ostane mala, kao sto je bila i ranije, pa se desava da se i titl "sece" u dva pa i tri reda, sto je mnogo nepregledno :-( a i ne vidim svrhu zasto bi gledao kao "ful" ako nije ful ?

2- kod totema se slika lepo "razvuce" i pregledna je, ali ne mogu "ubaciti" titl :-(

ima li pomoci kod ovih problema, jer imam utisak da bi ukrstanje ova dva bilo najbolje resenje ?

iluzionista
    Guest

Podrazumevano Re: mplayer i totem ?

Voleo bih kad bi mogao da ti pomognem, ali ne koristim ni jedan ni drugi. :?

Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio iluzionista
    Voleo bih kad bi mogao da ti pomognem, ali ne koristim ni jedan ni drugi. :?
    sto ne napisa koji koristis ?!
    odnosno, bolje pitanje, da li taj koji koristis mERe da razvuce sliku na ceo ekran i da li podrzava titlove ?

iluzionista
    Guest

Koristim Xine. Podržava i full screen i titlove... Inače, koristio sam i ja Mplayer... Nego, kad sam instalirao Slack, shvatio sam da mi već sve radi... Tako da nisam ponovo kompajlirao mplayer... Mrzelo me...

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio snis
    ovo sam vec pitao, ali sam jos nisam nasao odgovor :-( mislim, suma je stvarno mnogo velikaaaaa i mracnaaaaa.

1- kod mplayer-a sve radi bas kao sto mije zmajcek objasnio, ali mi je jedan mali problem koji ne mogu resiti, a to je: kad mu dam full ekran, ekran se zacrni, a sama slika ostane mala, kao sto je bila i ranije, pa se desava da se i titl "sece" u dva pa i tri reda, sto je mnogo nepregledno :-( a i ne vidim svrhu zasto bi gledao kao "ful" ako nije ful ?

2- kod totema se slika lepo "razvuce" i pregledna je, ali ne mogu "ubaciti" titl :-(

ima li pomoci kod ovih problema, jer imam utisak da bi ukrstanje ova dva bilo najbolje resenje ?

Snis, ne secam se tachno, ali znam da sam i ja imao taj problem sa Mplayerom. Kad dliknem na Fullscreen, dobijem pun ekran crnine, a film i dalje ostane u originalnoj (tiny) velichini... Samo treba da izaberesh u preferences neshto drugo za video, ne mogu da se setim napamet, ali sigurno cesh naci, samo isprobaj sve sa one liste ... video output ili slichno.
    poz
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    Snis, ne secam se tachno, ali znam da sam i ja imao taj problem sa Mplayerom. Kad dliknem na Fullscreen, dobijem pun ekran crnine, a film i dalje ostane u originalnoj (tiny) velichini... Samo treba da izaberesh u preferences neshto drugo za video, ne mogu da se setim napamet, ali sigurno cesh naci, samo isprobaj sve sa one liste ... video output ili slichno.
    poz

da, to je resenje - izabrati drugu ponudjenu stavku :

xv X11/Xv

ubico, Fala ti, resio si mi problem ;-)

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

ne mogu da verujem da sam nekome pomogao u linuxu to treba da se proslavi cheers
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    ne mogu da verujem da sam nekome pomogao u linuxu to treba da se proslavi cheers

...

...

iluzionista
    Guest

Juce sam kompajlirao MPlayer... Sve funkcionise ok. I Full screen... No dobro... Vazno da si to resio.

Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio iluzionista
    Juce sam kompajlirao MPlayer... Sve funkcionise ok. I Full screen... No dobro... Vazno da si to resio.
    ma uvek je bila slast u "sitnim" podesavanjima ;-)
    no, polako, pa se sve slozi ;-) najcesce uz pomoc onih koji su vec "protutnjali" tim stazama, ali se slozi ;-)

Slične teme

1. Kako instaliram MPlayer za Linux
    Autor ZeeN u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.08.2004., 17:43

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •