Kakvo je vase misljenje o piratskim proizvodima???

bigman:
sta mislite o pirateriji uopste?

Pa ovako u stvari. Ono sto se desavalo sa bugarskim diskovima itd je OK posto niko inace ne bi nista kupovao i ljudi se ne bi kult. uzdizali. E ako sad ti nesto napravis onda ti nije bas svejedno, pogotovo ako to koliko ima pirata utice na prihode autora. Ali opet ako ne ocekujes nesto nekad je bolje da te slusaju (ako je rec o zvucnim) nego da te ne slusaju.
 
pa piraterija je super i opravdavam je ako hoces da koristis kuci i stvarno nemas para, a recimo hoces da naucis...

ali ako otvaras (ili imas firmu) i tako pokusavas da ustedis, a placas sve ostale troskove, onda bih kaznio jaaaako gadno...

znaci ko hoce da zaradi sa time i ima para i koristi u poslovne svrhe, nema izvlacenja...

za kucne korisnike, koji uce i nemaju para, moze...

eto
 
Hmmm... vec sam o tome pisao...

Piraterija, ako stavimo sve na stranu, je ako nista drugo ono pljuvanje u lice autorima odredjenog proizvoda (bila to muzika, film, software...), i pljuvanje u lice onima koji casno kupe odredjeni proizvod.

Recimo, vi volite neke muzicare... i rado ih slusate, i uveseljavaju vam dan... Odnosno, donose vam radost... E sad, oni od toga zive (mada vise zive producentske kuce, ali ipak), i kad vi date pare tamo nekom idiotu koji rastura pirateriju, oni nista nece videti od toga... A taj 'piraterista' ce steci malo bogatstvo... Zar je fer tako se ponasati prema ljudima koji vas uveseljavaju? Da ne pominjem da izdavacke kuce zbog te iste piraterije visestruko skuplje prodaju diskove nego sto bi to inace, kako bi imali sta da daju i muzicarima, a i sta da ostane za njih... I onda posten narod plati ono sto ste vi literalno ukrali...

Bolje kupiti 1 original u mesec dana, nego kupovati po 5 pirata svake nedelje!

Ovo sve vazi sa svaku vrstu piraterije... Zaista je nezamislivo koliko su ljudi egoisticni, pa gledaju da sto manje daju... Briga vas sto mozda izdavacka kuca nece moci da isplati muzicara, a on mozda promeni karijeru, i ostanete bez omiljenog muzicara... Daj dok je 'dzaba'... Stvarno mi se takvo razmisljanje gadi...

Poz.
 
Incognito:
Hmmm... vec sam o tome pisao...

Piraterija, ako stavimo sve na stranu, je ako nista drugo ono pljuvanje u lice autorima odredjenog proizvoda (bila to muzika, film, software...), i pljuvanje u lice onima koji casno kupe odredjeni proizvod.
Jeste jadna Madona :) ma malo je ovo trziste da bi nekog ugrozilo!! Mislim da je to OK ada su stvarno neki proizvodi gde svaka prodaja zavisi (Npr ajde domaci softver - ili kao aj i domaci disk - ali ja bas i ne volim da dam 400din za to :( ) da je recimo 200 pa i dala bih, ali 400 mi je nekako vec izdatak.
A i njima - tj svima a ovi najbogatiji i nisu ugrozeni - je cilj dopru do sto vishe slusalaca kako bi doprli ako nema piraterije! IOnako zaradjuju po svojim zemljama :)
 
ian:
svi bi mi originale... ovako narežeš muziku i nosiš je sa sobom dok traje, traje...i opet u krug... šetnja...

ma i ceo disk original je uvek dosadan bolje kad neko smucka neku kompilaciju :)

E sad pitanje: Da li znate kako moze da se provali audio CD znaci verovatno tj moguce je da ima neku sifru! Original moze da se snimi na hard disk ali ne moze sa HD na CD. Ima li resenja :evil:

// to je inace disk koji ovde ne moze da se nadje a i da moze suvise bi bilo skupo a recimo da je vazan ako se bavite time. i sad i za drzavu je vazno da se ta muzika slusa da bi bila kulturnija
 
Anonymous:
ian:
svi bi mi originale... ovako narežeš muziku i nosiš je sa sobom dok traje, traje...i opet u krug... šetnja...

ma i ceo disk original je uvek dosadan bolje kad neko smucka neku kompilaciju :)

E sad pitanje: Da li znate kako moze da se provali audio CD znaci verovatno tj moguce je da ima neku sifru! Original moze da se snimi na hard disk ali ne moze sa HD na CD. Ima li resenja :evil:

// to je inace disk koji ovde ne moze da se nadje a i da moze suvise bi bilo skupo a recimo da je vazan ako se bavite time. i sad i za drzavu je vazno da se ta muzika slusa da bi bila kulturnija
hehehe... znam.... ali cutim :twisted: :twisted: :twisted:

ma inco je u pravu.... mada ja licno jos uvek kupujem, nabavljam, skidam, sta god pirate... iz prostog razloga sto ne zelim da dajem novac na reklamu.... ako je nesto zaista dobro, onda ce i da dobije moj novac, a ako je samo nasminkano da lici da je dobro, nema nista od novca.... :roll:
 

Back
Top