Ako ne reggae uopste Bob Marley?

blackground:
Rasta ili malo pojasni temu, ili da je brishemo....

Ovo si rek'o/la na "Nas ili strani?" "Stoorbache, znamo da si moderator, al mojne da si tako netolerantan prema drugim muzickim zanrovima...

Ako traze ljudi, zasto da se ne prica o hopu?

P.S. Secas se one reklame sa kravicom?
TO JE TOLERANCIJA!
;-)""""

Pitam se ko je sada netolerantan?
p0z
 
idi bre, rebel....pa ako slusas jednu stvar ne mora da znaci da slusas sve, kapiras? sem toga, nisam neki poznavao reggea, ali PREDPOSTAVLJAM da pravi reggeashi uglavnom ne slusaju marleya, kao sto ni pravi pankeri ne slusaju sex pistols, nego uglavnom oni ispozirani...mozda gresim, onda se izvinjavam, isparvite me
 
Gresis i lose pretpostavljas.Ja stvarno ne znam nikog ko slusa reggae,a ne slusa Marley-a.
Prvo cujes njega(ko je popularizovao reggae?),pa ti se onda svidi reggae kao muzicki pravac i onda nastavljas da slusas i ostale.
Ti 'oces da kazes da njega slusaju samo ispozirani(kao:Marley-komercijala)?
Reggae nije samo Bob Marley,postoje skoro jednako kvalitetni izvodjaci i grupe(kao npr.Black Uhuru(stvarno najuticajnija reggae grupa),Alpha Blondy,....),ali Marley je prva i jedina reggae super zvezda,ne samo zbog muzike,vec i zbog nacina na koji ziveo.
Znaci-> reggae nije samo Bob Marley,jer ne moze jedan covek da cini ceo muzicki pravac,ali da li reggae(u ovoj formi)moze da postoji bez Marley-a?
 
ok ok, ja sam rekla da me ispravite kad gresim, nemojte odma da me ugijete, sta ja znam. i nisam rekla da si pozer ako slusas marleya, ali jesi ako slusas SAMO marleya a za nista ostaalo nisi cuo. ili opet gresim?..........sad ste me totalno zbunili
ps
ja recimo slusam njega, ali mislim da bi bilo glupo da ja zbog toga sto slusam njega i joas recimo del arno bend ili kandu kodzu i nebojsu, da kazem da slusam rege, posto se tu recimo zavrsava moje znanje. i sad kad bi ja recimo pocela da pricam kako sam neka opasna reggashica, zar me ne bi nazvao pozercinom?
 
Ma Marley je zakon.Covece ko je uspeo da uradi tako nesto kao on-NIKO.Covek je bio legenda i uvek ce ostati.Mislim da dok je coveka i zivota da on i njgova grupa i njihova muzika nece umreti.Ne moze bas obican covek da na jednom koncertu pomiri dve zaracene strane u drzavi(kad se vratio na jamajku posle pokusaja atentata).
ZIVEO BOB!!!!!!!!!!!
 
Mala roze Maca:
Ma Marley je zakon.Covece ko je uspeo da uradi tako nesto kao on-NIKO.Covek je bio legenda i uvek ce ostati.Mislim da dok je coveka i zivota da on i njgova grupa i njihova muzika nece umreti.Ne moze bas obican covek da na jednom koncertu pomiri dve zaracene strane u drzavi(kad se vratio na jamajku posle pokusaja atentata).
ZIVEO BOB!!!!!!!!!!!
Jos da je i uspeo da ih pomiri bilo bi do jaja.Ma bre svi politicari su ti isti i samo gledaju kako da zarade a za ljude ih boli ku**c.Rasta don't vote!!!Ne idite na izbore!
 
Mala roze Maca:
Ma Marley je zakon.Covece ko je uspeo da uradi tako nesto kao on-NIKO.Covek je bio legenda i uvek ce ostati.Mislim da dok je coveka i zivota da on i njgova grupa i njihova muzika nece umreti.Ne moze bas obican covek da na jednom koncertu pomiri dve zaracene strane u drzavi(kad se vratio na jamajku posle pokusaja atentata).
ZIVEO BOB!!!!!!!!!!!

Samo Marketing! Nikoga BRE on nije pomirio......Ljudi su se samo dobro proveli, a on kasnije stekao OGROMNU slavu kao sto mozes da primetis!!!
 
Roots:
da,slazem se sa dva prethodna posta.niko ne moze da pomiri dve konkurencije,to se nigde nije desilo!
mozda je ispeo da ih izvede na binu i da se rukuju,ali da se pomire-nikako!!!!!!

Cini mi se da ni to nije njegova zasluga...Sve je bilo iscenirano.Uostalom,sta ce 2 politicara na njegovom koncertu(kada je zemlja u takvoj situaciji).......Zamislite sta bi bilo da se jedan od njih nije pojavio :) Nestao bi za politicke scene....i to su bili jeftini politicki poeni!!!
 
Po meni jedan od najboljih pevača svih vremena,pravi čovek za ever green.Otišao kao i Elvis Prisli,u poletu,kada mu nije bilo vreme.Pravi nekomercijalista,njegove pesme su imale tonove od onih blagih,ljubavnih do onih revolucionarnih.Omiljene njegove pesme su mi Africa Unite,Three little birds i Get up...
 
Bob Marley... svaka rec o njemu je suvisna...
Muzika koju je stvarao, govori sama za sebe...

bob_marley_calendar_photo.jpg


R.I.P Bob Marley
 

Back
Top