ovako...

a krvavice nisu horor? zakoljes svinju i iscedis joj krv da bi onda usirenu krv gurnuo u svinjsko crevo koje si prethodno ocistio od govana...:) :)

sta je fina srpska kuhinja...
 
ja nisam poredila ništa sa srpskom kuhinjom, samo je bilo užasno gledati majmuna kome isisavaju mozak, on živ ciči pred gomilom ljudi koji gladno čekaju sa tanjirima u rukama. njima je verovatno jednako ogavno gledati klanje i dranje svinja.
 
saću vam ja reknem.neizedau oni mozaik na tog mamuna tako štoj ga sisau neg im dovedu živo pjano mamunče pak ga ondak sas jedan čekić zatuču a ondak jednim specijalnim nožom odseču najgornji deo na lobanju i ondak sas malim zlatnim kašičicama izedau njegov mozaik.a sve se to dešaje dočim je jošte živ i mamun je vezat u specialnim kolicima odma naporedo astala
eto da znate
 
О Ромима:

-први пут кад је моја ћерка заглавила у болници са тешком упалом плућа мамама нису дозвољавали да буду заједно са децом. Моја ћерка је тад имала три године, и била је сама тамо недељу дана (после сам потегла везе па су и мене убацили). За тих недељу дана сестрице је нису ни једном окупале, ноша им је стајала пуна у соби по цео дан...а кад сам питала ко јој пере руке, пошто не може да дохвати чесму, она ми је одговорила: ''Овде се не перу руке!''
Била сам очајна, али на 100 деце је била само једна сестра, и јасно ми је било да нису могле (мада неке и нису хтеле) да све постигну.
У соби до моје ћерке била је једна Циганчица, девојчица од 14 година, чиста, уредна...сасвим фина. Моја ћерка јој се некако допала, и та Циганчица (Лирија се звала), је самовољно преузела бригу о мојој ћерци. Помагала јој око ручка, прала јој руке, туширала је, пресвлачила је., играла се са њом...
Немам речи да изразим захвалност тој девојчици која је мојој ћерци олакшала боравак у болници!

-други пут кад је заглавила у болници, примали су и маме. После пар дана у нашу собу је примљена једна Ромкиња са дететом. У први мах није ми то сметало. Али, она је пушила на прозору, ишла по болници у ципелама са скореним блатом, дозвољавала свом детету да копа по нашим личним стварима...и што је најгоре, и ћерка и ја смо добиле вашке тада у болници, јер су они били пуни!!!

Е, сад. Како да уопштим слику о Ромима???
Како да дефинишем цео народ, по ком његовом припаднику? По Лирији, или по овој другој Ромкињи???
 
znate šta ja ne jedem krvavice, škembe, i ono sve gore negde pomenuto...
ali bre kako ga muški opisa anakin, i da sam pomislila posle detaljnih opisa....
mislim da neću. nikada ni blizu njih da prođem :mrgreen:
 
a vidis, ja to sve jedem...mislim, ljudi jedu zivotinje, jel da? koji deo zivotinje ti se svidja i nije neko merilo...sta sad, ako jedes but onda si fin a ako jedes mozak onda si divljak?
ok, ovo sa zivim majmunom je stvarno gadno jer je ziv...al opet, zakoljes zivotinju i ovako i onako...
 
moja tetka je prisustvovala takvoj večeri, u kini je radio njen muž kao profesor na univerzitetu,
nije izdržala pobegla je iz prostorije, ali oni njega napiju, kao što reče gurbet,
ali ga na licu mesta, "reše" dela lobanje.....
ma nehumano.
 
Hellen:
А да ли би била толерантна ако би ти Срби направили картон насеље под прозором?:roll:

Ono naselje ispod Gazele, a i druga takva stvarno grozno izgledaju i taj problem treba nekako resiti, ali svaki put kad probaju da im naprave neko kamp naselje, stanovnici tog naselja se pobune - ne zele nista slicno "karton" naselju u svom kraju. Sta uraditi :confused:

A ovo za majmunce, ima kineski restoran u bg za ljubitelje specijaliteta :lol:
 
Хтела сам да кажем да није у питању који народ прави картонско насеље, него уопште, постојање картонског насеља...
 
ja shvatam da su Srbi delimicno zatucan narod ali boli me kad vidim da je taj procenat mnogo veci nesto sto se na prvi pogled misli.!
vec nekoliko godina dva puta godisnje boravim u zagrebu po 10-15 dana...upoznata sam sa njihovim stavom prema nama i sa njihivim "predrasudama"...takodje,,,znam kakvu istoriju moja sestricina uci u skoli...ok..da ne generalizujem...ali su oni zadojeni mrznjom prema nama !!!!!

za sve koji misle da su tamo kao na svome pitanje : jel opusteno govorite "bre" kad ste na cesti,trgovini,kolodvoru,kad pijete kavu kod susjede?

i da..treba generalizovati..neko je pitao za uzorak...pa ako sam ja srela 20 hrvata od cega je 11 bilo neljubazno..po svim pravilima statistike to je validan uzorak da donesem svoje misljenje o njima jer je to procentualno veci deo bez obzira na uikupan broj.

u ovom slucaju na zalost to nije predrasuda vec misljenje.
predrasuda bi bila da ja nikad nisam tamo otisla ali sam cula bla bla bla...

dalje,,,Kinezi jesu strokavi i smrdljivi...kao nacija...prde i podriguju na javnim mestima...mozda su im to kulturne tekovine koje se kose sa normama lepog ponasanja kod nas...ali zasto bih ja prihvatila njhovo prdenje u drustvu ako to za mene nije normalno??
 
Mda.....moja baba je jos u mirnodopsko doba,dok smo jos bili SFRJ rekla da su je u Splitu pogledali ko da nije normalna kad je u radnji trazila leba.......
Kod njih postoji veliki nivo netrpeljivosti......ali Hrvati to smatraju normalnim,a zavisi i gde se ide.....ne verujem da je npr. u Zagrebu isto ko i u nekoj vukoyebini ili u Dalmaciji gde je sigurno zayebano ali i to je relativno....ja sam poslednji put bio u Hrvatskoj 1991.,okolina Zadra.....i nikada ni pre a ni te zadnje godine nije bilo nikakvih problema a Zadar je za vreme rata vazio za leglo Ustasa......a ja ljubaznije ljude u zivotu nigde nisam sreo...ne znam,jes da sam bio mali al secao bi se da je bilo nekih excesa.....
 
Breaking News: Film "Freshman" kod nas preveden kao "Brucoš", što je dobar prevod...... OSOBE SA OSETLJIVIM STOMAKOM NEKA PRESKOČE DONJI TXT

U tom filmu igra Marlon Brando. Specijalitet jednog exclusivnog restorana , koji se pominje u filmu, je majmunski mozak...
MajAmunu vežu ruke i noge, stave ga na ona ugostiteljska kolica sa točkićima, uspavaju ga. Telo mu je ispod kolica, a jedino je glava provučena kroz otvor veliki i pokrivena poklopcem, finim, super rostfrai ili tako nešto.. poslužavnik. Konobar prošeta kolica do gosta koji je naručio malog šimpanzu i ..taaa-naaaa: otvori poslužavnik i unutra, u posudi, pulsira mozak, moždana opna se odstran i sadržaj glave jadne životinje se stavi u tanjir gosta. Još je živ kada ga jedu..
 
Nisam citala sve odgovore, izvini ako se ponavljam.

Ma svi su isti - ako naletis na ekipu koja ima slicna interesovanja kao ti. Moje drustvo je skroz mesano - znaci ima i Svedjana i Turaka i Arapa i Danaca i Amera i ne secam se vise za koje si jos narode pitao... Najvise mogu da se smejem sa Arapima, Bugarima, Turcima - jer je mentalitet slican (najbolje viceve o Slobi su mi pricali Iracani) - ali u principu ako naletis na svoju generaciju ili kolege - ista prica, nema veze odakle su :)
E sad, niko od nas nije vernik itd. - kapiramo se preko muzike i ostalog sto ide uz to.
caos!
 

Back
Top