Tamo daleko

Ma hoce stranci da nauce neku nasu pesmu, nacionalnu, pa sam ja izabrao ovu da ih ucim, jer je melodicna, lako se pamti...potpomognite srpsku pr5opagandu u inostranstvu... :wink: :twisted:
 
Slusaj prijatelju, ja ovde studiram...mnogo je bolje i brze nego kod nas, i pre cu da zavrsim sa skolovanjem, nego da sam postdiplomske radio kod nas. A posle toga cu vec videti sta cu. Ako budem mogao da zivim kao covek, vraticu se u svoj Beograd, a ako ne, postoje i druga mesta pod suncem na ovoj planeti.
Dakle, imas li pesmu, ili ne?!
 
nevezano za temu- svaka cast guraj s postdiplomskim,bez obzira gde si, a ako bude sanse za pristojan zivot vrati se u svoj grad, pusti Kosmopolita da prica -mozda mu je krivo... :wink:
 
Ma svaka cast onima koji su uspeli da odu odavde i naprave nesto od svog zivota... 'bem ti ja te 'patriote' sto ostadose ovde i skroz rasturise zemlju... Bilo bi lepo da su oni prvi otisli... Onda ovi koji su sad 'napolju' ne bi ni morali da idu...

Sto se 'normalnih' ljudi tice... svaka cast onima koji su uspeli da odu... svaka cast i onima koji su ostali i ostali normalni... I podrzavam vracanje onih koji su otisli... Ali ja se ni lud ne bih vratio ako ovde ne bih mogao da nadjem stabilan posao sa pristojnom platom u odnosu na svoju edukaciju, znanje, mogucnosti...

Zasto moramo da prozivamo ljude koji nisu odabrali da ginu, da gladuju, da budu muceni, da im se ispiru mozgovi??? Sta, trebali su da ostanu, pa da im se ni dan danas ne zna gde im je grob? ... Sta ce meni i milimetar zemlje ako ja nisam na njoj? Neko ce reci 'da ima tvoj sin gde da zivi' ... Pa radije bih odveo sina u normalnu zemlju gde ce normalno da odraste i postane covek, nego da mu ostavljam parce krvlju okupane zemlje...

Dajte dosta tog bolesnog nacionalizma i patriotizma... To nikome jos nije donelo dobra...

A sto se pesme tice, nazalost, nemam ceo tekst, ali koliko znam, pesma ima 5 strofe...
 
kvalitet života ne ogleda se samo u materijalnom obezbeđivanju, finansijskom delu koji neminovno sebi možeš povećati životom negde van granica naše zemlje.. ali zadovoljstvo dolazi iz dana, iz vremena koje posvećuješ sebi i okolini...studije su najbolje rešenje boraviti negde... mišljenja sam da i život negde na nekoliko godina nije loš već obogaćuje.. naša zemlja je ipak naša i najlepša... sigurno bih se odlučila za nju, kad bi me prošla sva zadovoljstva koja ti mogućnost pruža.. hmm.. ne znam šta mi je..kanda sam pametna danas...poz. :lol:
 
Hvala vam na podrsci. Godinu dana sam ovde, i zajebano je, ne tece ovde med i mleko kao sto se prica. A kako ce tek biti u buducnosti sa Nemackom, to cemo tek videti.
Ovo je najbolji nacin da se upozna zapadna kultura i nacin zivljenja. Par godina, uradi se nesto korisno, a posle moze da se pocne zivot negde, prema mestu koje je procenjeno kao najbolje za zivot, bilo u Domovini, bilo negde "preko".
Ne bih voleo da mi deca uce skolu ovde, ovi ljudi su bolesni, njihov skolski sistem je formiran tako da od njih pravi debile i uci ih glupostima i povrsnosti. A mozgovi su im ispraniji 100x nego nama, puni su komplexa, povrsni jako.
Molim Boga da i kod nas konacno pocne da se postuje zakon, i da moze normalno i opusteno da se zivi i radi. Prvi cu se onda vratiti, jer glavna stvar ipak nije novac.
 

Back
Top