Izvini jomini....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vangelis

Zainteresovan član
Poruka
337
...zakljucao si mindijevu temu, a ja bas hteo da se ukljucim. Mogao si da sacekas bar moj komentar ( shalim se ).Evo, ja cu da ostavim topic, a ti zakljucavaj posle ako hoces.

Mensa predstavila globalnu listu inteligencije
Treći smo u svetu po pameti
Na skali inteligencije Srbija i Crna Gora među stotinak zemalja zauzela je treće mesto. Zvanična potvrda stigla je iz Mense. Procenat građana koji su na testovima pokazali natprosečnu inteligenciju, koeficijent veći od 148, iznosi 43 odsto. Ispred SCG su Izrael i Slovenija.

- Ne iznenađuje me da smo po inteligenciji među prvima. Po tome su mladi iz SCG poznati u svetu. Što se tiče rezultata Mense, očekujem da ćemo izbiti i na prvo mesto i čudi me da već sada nismo. Pretpostavljam zato što nismo uradili dovoljno testova - kaže za „Blic“ dvadesetogodišnji Marko Tasić, student njujorškog Instituta tehnologije, član Mense koji ima koeficijent inteligencije iznad 148. Marko ne zaboravlja da naglasi da je „džaba inteligencija ako ne znate da je upotrebite“.

U 2005. godini u svetu je obeležena stogodišnjica od prvog merenja inteligencije. U SCG je organizovano 14 testiranja, a od 1.097 prijavljenih 470 je ispunilo uslov za učlanjenje u Mensu. Podjednaku uspešnost pokazali su studenti, doktori nauka, mesari, policajci, lekari, vojna lica, arhitekte i inženjeri.

Inteligencija je jedna od oblasti po kojoj je SCG na zavidnoj poziciji, a što se ne bi moglo tvrditi za mnoge druge segmente života. Paradoks da smo kao narod inteligentni, ali da nam baš nešto i ne ide najbolje, psiholog, profesor Žarko Trebješanin komentariše:

- Kod nas se, čini se, povlači znak jednakosti između inteligencije i pameti i mudrosti. Inteligencija je sposobnost da se snalazimo u novim situacijama i relativno uspešno završimo nešto u čemu nemamo iskustvo. Međutim, jedno je da li neko ima potencijala i sposobnosti da rešava probleme, a druga da li on tu inteligenciju koristi u životu. Inteligencija nije i garant uspeha i životu, a to su pokazala i istraživanja. Verovatno nijedan političar nije u tom uzorku Mensinih istraživanja. Pa mi ih i ne biramo jer su inteligentni. Mi glasamo za stranke, za nekoga na osnovu njegove prodornosti... - kaže Trebješanin.

Prosečan koeficijent inteligencije je između 90 i 110. U grupu natprosečno inteligentnih ulaze oni koji za 40 minuta reše najmanje 26 od 36 zadataka Mensinog testa. Bilo kako bilo, rezultat koji omogućuje članstvo u Mensi može ostvariti samo dva odsto žitelja planete

"Blic"

Moj komentar: "Top lista' MENSE, svake godine je drugacija, tako da, jedne godine 'najinteligentiji' su, npr, Holandjani, a, vec sledece, Bugari, sto govori dosta o "relevantnosti" ovih istrazivanja. Verujem da se u Srbiji na testiranja javljaju, uglavnom visokoobrazovani, i oni, koji vec imaju neka iskustva sa slicnim testovima, te, da ovaj podatak ne treba uzimati za ozbiljno. Kada bi se radilo metodom slucajnog uzorka, siguran sam da bi rezultati bili dosta razliciti za svaku od gore navedenih zemalja. Osim toga, pojam inteligencije je nezahvalno definisati, jer, postoje razliciti vidovi iste. Kako moze neki test da bude prihvacen kao univerzalni i opsteprihvaceni pokazatelj inteligencije? To je neozbiljno. Ipak, verujem da glup covek ne moze dobro da uradi MENSA test, ma koliko imao srece prilikom "tipovanja" odgovora.

Iako je ovo, pre, tema za podforum "nauka" ili "svastara", ostavicu link za jedan zanimljiv online test, pa izvolite se "pohvaliti" rezultatima....ako smete, he, he...http://www.iqtest.dk/main.swf
 
lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay
 
serb_pagan:
lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay

serb, brzopleto si odreagovao. Ovo istrazivanje MENSE, afirmativno je po Srbe. Znaci , nije ga radio neki gay, vec MENSA. Dakle, prema proslogodisnjim rezultatima, serbi su visoko kotirani kao ebachi. Taj nije gay, taj je neki velikosrBski fashista....

P.S. Vidis da su se serbi_fashisti ( i njihovi domaci pomagaci ) uvukli u sve strukture zapadnog drustva. To je veoma opasan medjunarodni fenomen.Moze da strada neki neboder u New Yorku.
 
serb_pagan:
lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay

Meni stvarno nije jasno zašto tebi smeta ova tema...:?
Bez ikakvog povoda počeo si da mantraš o SrBima,aj' reci šta te je tačno inspirisalo na to?
 
serb_pagan:
lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay

i sta ti sad ovo treba :roll: da neces opet naci ispriku kao prvi si poceo. 8-)
jbga priznaj da si se ovde izlupetao ama bas bez veze. :roll:
 
serb_pagan:
lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay

Pagane, koji ti je?? Napad? :roll: Na šta ovo liči... :shock:
 
Vredi pročitati prvi post...
Uprkos inteligenciji, vezani smo prošlošću i ne gledamo napred.
Nama je najvažnije ono što ne može da se menja.

Usput, ponavljam da je sam autor zaključane teme nepismen - "intelegentan" ili "inteligentan", tek nepismen...
 
Zašto odma' prelaziš na lične napade?
Zar si tako slab?
Sa nekim stvarima se ne treba šaliti,mada nešto mi se čini da se ti nisi ‚‚shalio"...
Razmisli malo o Vajldovoj misli...
 
eIvin:
Zašto odma' prelaziš na lične napade?
Zar si tako slab?
Sa nekim stvarima se ne treba šaliti,mada nešto mi se čini da se ti nisi ‚‚shalio"...
Razmisli malo o Vajldovoj misli...

o tome ti i pricam...do pre par meseci si imao relativno normalne postove,cenio si zorana djindjica,a koliko sad vidim srkroz si upao u "patriotski" fazon...crko bi da pocnu da te napadaju na forumu...ajd,ja sam dalabu,a ti si prepodoban,ne smes se shaliti sa nekim stvarima,ja smem i sta sad...
 
Inace sto se tice tog istrazivanja,


Po tome bi Rimljani kao juznjaci trebali da budu strasno glupi, a divlji germani sa severa inteligentni?
:) :) :) :) :)

Inace isti je taj naucnik prosle godin e"utvrdio" da su zene gluplje od muskaraca.

A ovde se neki na njega napalili kao mladi majmuni
 
Hajde, vi pametne muške glavice, što se sada prepucavate, koji od vas je član Mense? :roll:
I, ko je uradio onaj Vangelisov test, barem 90 % ?
Dragi moji, dok se naši muškarci ku*če i hvale čiji je veći i moćniji, žene vas pobeđuju u svemu...evo ,ja sam 20 godina član Mense, i da ne bude da se sama hvalim, ko će mi na crtu? ;)
Znam, ovaj post je omašio, ali kad vas vidim na gomili da samo trabunjate, dođe mi da vas isprepucam ! :shock: :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top