Izvini jomini....
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Izvini jomini....

Zainteresovan član Vangelis (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Izvini jomini....

...zakljucao si mindijevu temu, a ja bas hteo da se ukljucim. Mogao si da sacekas bar moj komentar ( shalim se ).Evo, ja cu da ostavim topic, a ti zakljucavaj posle ako hoces.

Mensa predstavila globalnu listu inteligencije
    Treći smo u svetu po pameti
    Na skali inteligencije Srbija i Crna Gora među stotinak zemalja zauzela je treće mesto. Zvanična potvrda stigla je iz Mense. Procenat građana koji su na testovima pokazali natprosečnu inteligenciju, koeficijent veći od 148, iznosi 43 odsto. Ispred SCG su Izrael i Slovenija.

- Ne iznenađuje me da smo po inteligenciji među prvima. Po tome su mladi iz SCG poznati u svetu. Što se tiče rezultata Mense, očekujem da ćemo izbiti i na prvo mesto i čudi me da već sada nismo. Pretpostavljam zato što nismo uradili dovoljno testova - kaže za „Blic“ dvadesetogodišnji Marko Tasić, student njujorškog Instituta tehnologije, član Mense koji ima koeficijent inteligencije iznad 148. Marko ne zaboravlja da naglasi da je „džaba inteligencija ako ne znate da je upotrebite“.

U 2005. godini u svetu je obeležena stogodišnjica od prvog merenja inteligencije. U SCG je organizovano 14 testiranja, a od 1.097 prijavljenih 470 je ispunilo uslov za učlanjenje u Mensu. Podjednaku uspešnost pokazali su studenti, doktori nauka, mesari, policajci, lekari, vojna lica, arhitekte i inženjeri.

Inteligencija je jedna od oblasti po kojoj je SCG na zavidnoj poziciji, a što se ne bi moglo tvrditi za mnoge druge segmente života. Paradoks da smo kao narod inteligentni, ali da nam baš nešto i ne ide najbolje, psiholog, profesor Žarko Trebješanin komentariše:

- Kod nas se, čini se, povlači znak jednakosti između inteligencije i pameti i mudrosti. Inteligencija je sposobnost da se snalazimo u novim situacijama i relativno uspešno završimo nešto u čemu nemamo iskustvo. Međutim, jedno je da li neko ima potencijala i sposobnosti da rešava probleme, a druga da li on tu inteligenciju koristi u životu. Inteligencija nije i garant uspeha i životu, a to su pokazala i istraživanja. Verovatno nijedan političar nije u tom uzorku Mensinih istraživanja. Pa mi ih i ne biramo jer su inteligentni. Mi glasamo za stranke, za nekoga na osnovu njegove prodornosti... - kaže Trebješanin.

Prosečan koeficijent inteligencije je između 90 i 110. U grupu natprosečno inteligentnih ulaze oni koji za 40 minuta reše najmanje 26 od 36 zadataka Mensinog testa. Bilo kako bilo, rezultat koji omogućuje članstvo u Mensi može ostvariti samo dva odsto žitelja planete

"Blic"

Moj komentar: "Top lista' MENSE, svake godine je drugacija, tako da, jedne godine 'najinteligentiji' su, npr, Holandjani, a, vec sledece, Bugari, sto govori dosta o "relevantnosti" ovih istrazivanja. Verujem da se u Srbiji na testiranja javljaju, uglavnom visokoobrazovani, i oni, koji vec imaju neka iskustva sa slicnim testovima, te, da ovaj podatak ne treba uzimati za ozbiljno. Kada bi se radilo metodom slucajnog uzorka, siguran sam da bi rezultati bili dosta razliciti za svaku od gore navedenih zemalja. Osim toga, pojam inteligencije je nezahvalno definisati, jer, postoje razliciti vidovi iste. Kako moze neki test da bude prihvacen kao univerzalni i opsteprihvaceni pokazatelj inteligencije? To je neozbiljno. Ipak, verujem da glup covek ne moze dobro da uradi MENSA test, ma koliko imao srece prilikom "tipovanja" odgovora.

Iako je ovo, pre, tema za podforum "nauka" ili "svastara", ostavicu link za jedan zanimljiv online test, pa izvolite se "pohvaliti" rezultatima....ako smete, he, he...http://www.iqtest.dk/main.swf
    How I wish, how I wish you were here... We're just two lost souls Swimming in a fish bowl, Year after year, Running over the same old ground. What have we found? The same old fears...wish you were here...

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Izvini jomini....

lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay

Zainteresovan član Vangelis (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio serb_pagan
    lazu to ovi sa zapada...krivo im sto imamo najvece,sto smo najbolji *ebachi,sto kad srBin ode na zapad svaku evropljanku moz' da obrne,a oni su tamo gayevi i krivo im je sto smo mi ovakve mushkarchine,macho i sto smo mnogo jaki...sigurno je i taj sto je radio istrazivanje gay
    serb, brzopleto si odreagovao. Ovo istrazivanje MENSE, afirmativno je po Srbe. Znaci , nije ga radio neki gay, vec MENSA. Dakle, prema proslogodisnjim rezultatima, serbi su visoko kotirani kao ebachi. Taj nije gay, taj je neki velikosrBski fashista....

P.S. Vidis da su se serbi_fashisti ( i njihovi domaci pomagaci ) uvukli u sve strukture zapadnog drustva. To je veoma opasan medjunarodni fenomen.Moze da strada neki neboder u New Yorku.
    How I wish, how I wish you were here... We're just two lost souls Swimming in a fish bowl, Year after year, Running over the same old ground. What have we found? The same old fears...wish you were here...

eIvin
    Guest

Meni stvarno nije jasno zašto tebi smeta ova tema...:?
    Bez ikakvog povoda počeo si da mantraš o SrBima,aj' reci šta te je tačno inspirisalo na to?

Domaćin veKsla (avatar)
    Učlanjen
    13.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

i sta ti sad ovo treba da neces opet naci ispriku kao prvi si poceo. 8-)
    jbga priznaj da si se ovde izlupetao ama bas bez veze.

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Pagane, koji ti je?? Napad? Na šta ovo liči... :shock:

Ističe se Dlakava_Strvina (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Vredi pročitati prvi post...
    Uprkos inteligenciji, vezani smo prošlošću i ne gledamo napred.
    Nama je najvažnije ono što ne može da se menja.

Usput, ponavljam da je sam autor zaključane teme nepismen - "intelegentan" ili "inteligentan", tek nepismen...

eIvin
    Guest

Baš me zanima šta drugi i sedmi post traže na ovoj temi,stvarno fascinantno...valjda kamarila ne zna gde udara,malo ste izgubili kompas...

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

shala batice...shala...nesto sto ti izgleda nikad neces shvatiti...

eIvin
    Guest

Neslana ti ‚‚shala",da ne kažem idiotska...

Samo za kamarilu
    ‚‚Cinik je covek koji svemu zna cenu, a nicemu vrednost."
    Oskar Vajld

Mislite o tome
    Poslednji put ažurirao/la eIvin : 28.03.2006. u 23:29

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eIvin
    Neslana ti ‚‚shala",da ne kažem idiotska...
    ne znam dal je slana ili slatka,uglavnom znam da je stari billy the kid,sa cijim je odlaskom ovaj forum mnogo izgubio na shmeku dao najbolju definiciju tebe kao osobe...

eIvin
    Guest

Zašto odma' prelaziš na lične napade?
    Zar si tako slab?
    Sa nekim stvarima se ne treba šaliti,mada nešto mi se čini da se ti nisi ‚‚shalio"...
    Razmisli malo o Vajldovoj misli...

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eIvin
    Zašto odma' prelaziš na lične napade?
    Zar si tako slab?
    Sa nekim stvarima se ne treba šaliti,mada nešto mi se čini da se ti nisi ‚‚shalio"...
    Razmisli malo o Vajldovoj misli...
    o tome ti i pricam...do pre par meseci si imao relativno normalne postove,cenio si zorana djindjica,a koliko sad vidim srkroz si upao u "patriotski" fazon...crko bi da pocnu da te napadaju na forumu...ajd,ja sam dalabu,a ti si prepodoban,ne smes se shaliti sa nekim stvarima,ja smem i sta sad...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Inace sto se tice tog istrazivanja,

Po tome bi Rimljani kao juznjaci trebali da budu strasno glupi, a divlji germani sa severa inteligentni?

Inace isti je taj naucnik prosle godin e"utvrdio" da su zene gluplje od muskaraca.

A ovde se neki na njega napalili kao mladi majmuni

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2

Inace isti je taj naucnik prosle godin e"utvrdio" da su zene gluplje od muskaraca.
    a sta kao i nisu? pa to i same zene priznaju...koliko je meni poznato...evo,ja tvrdim da ima vise glupih zena nego glupih muskaraca..

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

a sta kao i nisu? pa to i same zene priznaju...koliko je meni poznato...evo,ja tvrdim da ima vise glupih zena nego glupih muskaraca..
    OKSIMORON!

Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar2
    OKSIMORON!

Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha!
    ti znas sta je oksimoron..ne sumnjam u to da znas sta je moron,to svakodnevno vidjas u ogledalu...

Domaćin Astrodita (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    96

Hajde, vi pametne muške glavice, što se sada prepucavate, koji od vas je član Mense?
    I, ko je uradio onaj Vangelisov test, barem 90 % ?
    Dragi moji, dok se naši muškarci ku*če i hvale čiji je veći i moćniji, žene vas pobeđuju u svemu...evo ,ja sam 20 godina član Mense, i da ne bude da se sama hvalim, ko će mi na crtu?
    Znam, ovaj post je omašio, ali kad vas vidim na gomili da samo trabunjate, dođe mi da vas isprepucam ! :shock:

eIvin
    Guest

Astro,pozdravio te Marlon zbog ovih reči...
    I kaže :žene JESU pametnije od muškaraca.

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

ups,dobicemo batine..odoh ja

Slične teme

1. Izvini...
    Autor jelena_1 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 30.12.2008., 22:37