Kako da odlucim da ostanem trudna?

B

bojanaa

Gost
Pa, ovako! Udala sam se pre 4 meseca! Sve moje drugarice su uglavnom udate i na rec "deca" gledaju sasvim normalno! Samo 1 od njih imaju decu a ostale ne!
Lepo mi je u braku, izlazimo, druzimo se sa ostalim parovima...ali mislim kada bih sad zatrudnela, od druzenja i izlazaka nebi bilo nista!

Mislim da sam malo "sebicna" time sto ne zelim trenutno decu...

...a sve je to zbog toga sto jos nisam spremna da imam OBAVEZU!

Sta vi mislite o tome?
 
pa naravno da ces se na to odluciti kad sama budes spremna!!!!
i daj si jos 4god. ako treba!!!sta ti je 4mjeseca,uzivajte jedno u drugom,a za djecu imas vremena!
to je velika obaveza i briga!!!i nisi sebicna,nego savjesna...
sve u svoje vrijeme i nemoj se opterecivati time sto drugi misle....
poz!
 
Marisis:
pa naravno da ces se na to odluciti kad sama budes spremna!!!!
i daj si jos 4god. ako treba!!!sta ti je 4mjeseca,uzivajte jedno u drugom,a za djecu imas vremena!
to je velika obaveza i briga!!!i nisi sebicna,nego savjesna...
sve u svoje vrijeme i nemoj se opterecivati time sto drugi misle....
poz!

Hvala ti puno za odgovor! A reci mi da li si ti udata/ozenjen i da li imas decu?
 
bojanaa:
Marisis:
pa naravno da ces se na to odluciti kad sama budes spremna!!!!
i daj si jos 4god. ako treba!!!sta ti je 4mjeseca,uzivajte jedno u drugom,a za djecu imas vremena!
to je velika obaveza i briga!!!i nisi sebicna,nego savjesna...
sve u svoje vrijeme i nemoj se opterecivati time sto drugi misle....
poz!

Hvala ti puno za odgovor! A reci mi da li si ti udata/ozenjen i da li imas decu?
:arrow: neudana i bez djece.
u šestogodišnjoj vezi i još se ne smatram spremnom za udaju,a kamoli za djecu...
možda sad misliš da nisam dovoljno "kvalificirana" da dajem ovakve savjete,ali mislim da jesam.
imam mlađu sestru koja ima 3 djece,i vidim se daleko od toga...
najbolja prijateljica je udata 2god. i još nemaju djecu,jer prvo žele uživati i stvoriti uvjete za djecu.
djeca su velika odgovornost i po mom mišljenju mnogi se olako upuštaju u to...
kao što rekoh:sve u svoje vrijeme...
poz!
 
bojanaa:
Pa, ovako! Udala sam se pre 4 meseca! Sve moje drugarice su uglavnom udate i na rec "deca" gledaju sasvim normalno! Samo 1 od njih imaju decu a ostale ne!
Lepo mi je u braku, izlazimo, druzimo se sa ostalim parovima...ali mislim kada bih sad zatrudnela, od druzenja i izlazaka nebi bilo nista!

Mislim da sam malo "sebicna" time sto ne zelim trenutno decu...

...a sve je to zbog toga sto jos nisam spremna da imam OBAVEZU!

Sta vi mislite o tome?
Ja jesam udata i imam dve devojcice.Kada sam se udala nikada o tome nisam razmisljala,zato sto sam imala 20-eset godina.Osecala sam se jos uvek mlado i nisam htela da se pored bracne obaveze,koja je bila nesto novo i drugacije,upustam i u tako nesto. Zelela sam, da sto vise uzivam sa svojim suprugom,da provodimo sto vise vremena zajedno.Prve tri godine smo vodili racuna o tome, jer su deca ,kao sto kaze gospodjica"velika odgovornost."Prvo dete nisam planirala,jednostavno se desilo,sa drugom devojcicom isto tako.Zasto bi ti tako nesto planirala, to ce doci samo po sebi ako je sve u redu.Iskoristi jos tu slobodu sa svojim dragim koliko god mozes, a onda kada mislis da si spremna za tako nesto,desice se i to.
Jedan savet koji ti moze biti od velike koristi je, da se stalno konsultujes sa ginekologom,bar dva puta godisnje kako bi bila sigurna u to da je sa tobom sve u redu,sto se naravno podrazumeva da i tvoj dragi treba da ide na lekarse preglede radi sigurnosti.Da bi ste sto vise uzivali i bili srecni,saznanje da vam nista ne fali i da mozete imati dece ce biti jos jedna od velike radosti.
To ti govorim iz razloga, sto se moj brat 10-godina zabavljao sa devojkom,5god.ima od kada su u braku i jos uvek nemaju decu.Prvo nisu hteli jer su imali druge planove, a sada kada to zele ne mogu prirodnim putem,vec samo vestackim.Znaci nemoj nista planirati,budi pazljiva,o svemu uvek dobro razmisli i kad dodje vreme zna se.Zelim vam sve najlepse i da izrodite zdravu,pametnu i lepu decu!
 
zanimljiva tema ,veoma.Ali kao sto o svemu postoje razlicita shvatanja i misljenja tako i o ovome,nema nekog pravila kad roditi,u kojim uslovima i sl.
Mislim da trazis ovdje podrsku,ja te podrzavam,podrzavam te prvenstveno iz razloga sto ja prolazim kroz probleme,u koje mozes i ti lako upasti ukoliko radis stvari jer tako treba,kazu da je bolje,pravilno je i sl.Sve se razlikuje od covjeka do covjeka,nekom je vrijeme roditi sa 19,a nekom sa 40,neko je spreman za to i zivi samo za to,a neko zeli da mu zivot bude ispunjen i da se izivi i uz to stvori uslove za bolji zivot pa tek onda djeca,ali postoje i oni koje stalno vuce neki strah pa se ne osjecaju spremnim ni za kakve vece poduhvate u zivotu.Ja ti u svakom slucaju pruzam podrsku veliku,jer najpotrebnije je da znas sta zelis od zivota i kojim redom zelis da ti se stvari desavaju.
Veliki pozdrav!
 
U braku smo 2,5 godine i jos uvek nemamo dece. Jednostavno, smatramo da jos uvek ima vremena za to. Mnogi smatraju da je "bolje sto pre, dok smo mladi", ali to je njihovo misljenje. Svako planira svoj zivot, zar ne?
Taj korak ka porodici je za nas veoma ozbiljna odluka, ne bismo voleli da ih imamo samo da bi "zavrsili sa tim" ili da nam se ona "eto dese".
I zbog cega bi bili sebicni? Znam mnogo sebicnije roditelje koji decu imaju a to jos uvek ne shvataju i dalje misle samo na sebe.
Za sada putujemo, radimo neke luckaste stvari koje kao roditelji sigurno necemo (slobodno) moci. Tada cemo biti posveceni iskljucivo njima i zelecemo da im pruzimo sve.
Uvek se setim moje omiljene komsinice koja je majka petoro dece i koja mi uvek kaze: "Polako. Deca su ti od kada se rode pa do kraja zivota"
 
Uvek se setim moje omiljene komsinice koja je majka petoro dece i koja mi uvek kaze: "Polako. Deca su ti od kada se rode pa do kraja zivota."
-----------------------------------------------------
Tvoja komsinica je u pravu,slazemse u potpunosti sa tim.
 
Anonymous:
bojanaa:
Pa, ovako! Udala sam se pre 4 meseca! Sve moje drugarice su uglavnom udate i na rec "deca" gledaju sasvim normalno! Samo 1 od njih imaju decu a ostale ne!
Lepo mi je u braku, izlazimo, druzimo se sa ostalim parovima...ali mislim kada bih sad zatrudnela, od druzenja i izlazaka nebi bilo nista!

Mislim da sam malo "sebicna" time sto ne zelim trenutno decu...

...a sve je to zbog toga sto jos nisam spremna da imam OBAVEZU!

Sta vi mislite o tome?
Ja jesam udata i imam dve devojcice.Kada sam se udala nikada o tome nisam razmisljala,zato sto sam imala 20-eset godina.Osecala sam se jos uvek mlado i nisam htela da se pored bracne obaveze,koja je bila nesto novo i drugacije,upustam i u tako nesto. Zelela sam, da sto vise uzivam sa svojim suprugom,da provodimo sto vise vremena zajedno.Prve tri godine smo vodili racuna o tome, jer su deca ,kao sto kaze gospodjica"velika odgovornost."Prvo dete nisam planirala,jednostavno se desilo,sa drugom devojcicom isto tako.Zasto bi ti tako nesto planirala, to ce doci samo po sebi ako je sve u redu.Iskoristi jos tu slobodu sa svojim dragim koliko god mozes, a onda kada mislis da si spremna za tako nesto,desice se i to.
Jedan savet koji ti moze biti od velike koristi je, da se stalno konsultujes sa ginekologom,bar dva puta godisnje kako bi bila sigurna u to da je sa tobom sve u redu,sto se naravno podrazumeva da i tvoj dragi treba da ide na lekarse preglede radi sigurnosti.Da bi ste sto vise uzivali i bili srecni,saznanje da vam nista ne fali i da mozete imati dece ce biti jos jedna od velike radosti.
To ti govorim iz razloga, sto se moj brat 10-godina zabavljao sa devojkom,5god.ima od kada su u braku i jos uvek nemaju decu.Prvo nisu hteli jer su imali druge planove, a sada kada to zele ne mogu prirodnim putem,vec samo vestackim.Znaci nemoj nista planirati,budi pazljiva,o svemu uvek dobro razmisli i kad dodje vreme zna se.Zelim vam sve najlepse i da izrodite zdravu,pametnu i lepu decu!

Imam 28 godina
 
Zivka:
U braku smo 2,5 godine i jos uvek nemamo dece. Jednostavno, smatramo da jos uvek ima vremena za to. Mnogi smatraju da je "bolje sto pre, dok smo mladi", ali to je njihovo misljenje. Svako planira svoj zivot, zar ne?
Taj korak ka porodici je za nas veoma ozbiljna odluka, ne bismo voleli da ih imamo samo da bi "zavrsili sa tim" ili da nam se ona "eto dese".
I zbog cega bi bili sebicni? Znam mnogo sebicnije roditelje koji decu imaju a to jos uvek ne shvataju i dalje misle samo na sebe.
Za sada putujemo, radimo neke luckaste stvari koje kao roditelji sigurno necemo (slobodno) moci. Tada cemo biti posveceni iskljucivo njima i zelecemo da im pruzimo sve.
Uvek se setim moje omiljene komsinice koja je majka petoro dece i koja mi uvek kaze: "Polako. Deca su ti od kada se rode pa do kraja zivota"


Hvala vam svima koji ste se javili i podelili misljenje samnom.
Ali ja jos uvek razmisljam i samo se bezveze opterecujem sa tim.
Kazite mi neki kraci "recept" da ne razmisljam o tome!
Nemogu slobodno da funkcionisem...

Pomozite mi!
 
ti si ono kao krajnje ozbiljnja... evo bitju i ja :roll: ..

prvo, nemoj pogresno da me shvatish ali malo mi je bezveze kad neko pojam deteta izjednacava sa OBAVEZOM.. :? ... mene i brata su roditelji ocuvali sa toliko ljubavi da nisam nikada osetila da sam im bila neka vrsta obaveze... a obavezu moras priznati uvek identifikujemo sa necim shto se mora a ne sa necim sto se treba...
drugo, ne vidim zasto razmisljas o tome da li ces izlaziti ili neces, i da li od tog deteta zavisi da li ces moci da vidjash prijatelje i koliko ce ti vremena ostati...
trece, ne mozes vecito ostati devojka, promenio ti se zivot, moras na neki nacin i sebe da promenis da bi se prilagodila novom tempu zivota...
... prijatelji su uvek tu, nebitno da li su tu deca ili ne.... sa prijateljicom uvek mozes da odes na kafu i u tome nista ne moze da te spreci, jedino ako imash nekog monstruma od muza :lol: ....
zivi opusteno...
detetu se treba radovati, a ne unapred ogranicavati...
ima toliko stvari u zivotu koje su bolne, teshke i koje opterecuju, tako da ovo cime se ti sada ubijas je totalno smesno....
glupo je da ti ja mladja od tebe pisem da je zivot samo jedan, samo jedan... shvatash samo jedan :wink: ..
pozdrav
 
Meni je isto 26 Bojana i imam jedno dete. U braku smo 3 godine i mogu da ti kazem, kad sam zatrudnela nisam bas bila sigurna da li sam uradila pravu stvar. Medjutim sada mi je toliko drago sto imamo dete. Pre par meseci sam opet zatrudnela pored svih pilula koje sam koristila i ipak smo se posle silne muke odlucili da ne rodim. Hocu da kazem da ces sama najbolje da odlucis kad je najbolje vreme. Sa prvim detetom sam ostala kod kuce samo 4 meseca zbog posla i osecam se da sam puno propustila sto ne zelim da mi se desi i sa drugim detetom.
Sto se tice obaveza to su nekako lepe obaveze i ne verujem da ljudi koji nemaju dece to ne mogu da shvate tako da veruj mi i kada se jednog dana odlucis za dete nece ti biti uzasno. Bice tesko ali je to ujedno i najlepsa stvar na svetu.
 
bojanaa:
Zivka:
U braku smo 2,5 godine i jos uvek nemamo dece. Jednostavno, smatramo da jos uvek ima vremena za to. Mnogi smatraju da je "bolje sto pre, dok smo mladi", ali to je njihovo misljenje. Svako planira svoj zivot, zar ne?
Taj korak ka porodici je za nas veoma ozbiljna odluka, ne bismo voleli da ih imamo samo da bi "zavrsili sa tim" ili da nam se ona "eto dese".
I zbog cega bi bili sebicni? Znam mnogo sebicnije roditelje koji decu imaju a to jos uvek ne shvataju i dalje misle samo na sebe.
Za sada putujemo, radimo neke luckaste stvari koje kao roditelji sigurno necemo (slobodno) moci. Tada cemo biti posveceni iskljucivo njima i zelecemo da im pruzimo sve.
Uvek se setim moje omiljene komsinice koja je majka petoro dece i koja mi uvek kaze: "Polako. Deca su ti od kada se rode pa do kraja zivota"


Hvala vam svima koji ste se javili i podelili misljenje samnom.
Ali ja jos uvek razmisljam i samo se bezveze opterecujem sa tim.
Kazite mi neki kraci "recept" da ne razmisljam o tome!
Nemogu slobodno da funkcionisem...

Pomozite mi!
Tek te sada ne razumem. Iz kog razloga treba da te grize savest. Opusti se i uzivajte. Jedno u drugom, naravno. Niko ne moze da ti namece svoje stavove, pa ni ja. Uradi ono sto zelis. Ako mislis da si spremna za bebu, s ljubavlju radi na tome. Ako i dalje mislis da ima vremena, iskoristi to vreme za sebe, za vas. Putujte, izlazite, volite se...
Inace i ja imam 26 godina, i (govorim u svoje ime) o bebi cu razmisljati tek za dve godine (najmanje).
 
Neznam dali cu ti ja biti od neke koristi ali potrudicu se. Ja sam u braku jedno nepunih god. dana.I hvala bogu za sad sve funkcionise odlicno, bolje cak nego i u vezi.Ja i muz smo se dogovorili bar jos jedno dve godice da nemamo cece. sad cemo se odvojiti od njegovih u sopstveni stan srediti raditi i stvoriti neke uslove za nas i dete. Ja iskreno nisam se bas u pocetku slagala,ali mu nisam rekla, da da zelim dete.Posle par meseci sam videla da je bio u pravu. trebamo malo da se sredimo, setamo putujemo bez obaveze. i veruj mi to sto sada prodjete i izadjete to je. Vise ni ja nisam spremna za dete a i pitam se dali sam i tad bila spremna ili ono udaj se i odma dete. To ce doci veruj mi samo od sebe. Svi su ja mislim spremni kad dodje pravo vreme. Posle ce nam biti i zao sto nismo odmah hteli, ali bolje je malo provoda. Nemoj da se sekiras nego se opusti i zivi slobodno. KAD BUDE BICE.
 
JA-Mi:
Neznam dali cu ti ja biti od neke koristi ali potrudicu se. Ja sam u braku jedno nepunih god. dana.I hvala bogu za sad sve funkcionise odlicno, bolje cak nego i u vezi.Ja i muz smo se dogovorili bar jos jedno dve godice da nemamo cece. sad cemo se odvojiti od njegovih u sopstveni stan srediti raditi i stvoriti neke uslove za nas i dete. Ja iskreno nisam se bas u pocetku slagala,ali mu nisam rekla, da da zelim dete.Posle par meseci sam videla da je bio u pravu. trebamo malo da se sredimo, setamo putujemo bez obaveze. i veruj mi to sto sada prodjete i izadjete to je. Vise ni ja nisam spremna za dete a i pitam se dali sam i tad bila spremna ili ono udaj se i odma dete. To ce doci veruj mi samo od sebe. Svi su ja mislim spremni kad dodje pravo vreme. Posle ce nam biti i zao sto nismo odmah hteli, ali bolje je malo provoda. Nemoj da se sekiras nego se opusti i zivi slobodno. KAD BUDE BICE.

U pravu si.
 
U potpunosti se slazem sa vecinom koja smatra da ima vremena.Bar u tvom slucaju.Mlada si!I ja sam, svojevremeno, mastala da cu,kad se udam,nekih par godina moci da svrckam po svetu,da izlazim,da uzivam u zajednickom zivotu sa covekom koga volim.Tu su u stvari, za zenu,najvaznije godine.Odnosno, glupi bioloski sat,otrcani izraz ali nazalost, istinit.Bas iz tih razloga ja svoj mladalacki san ne mogu vise sebi da priustim jer sam dosta starija od tebe a tek bi trebalo da se udam.Ali ti budi mirna.Do 30-te najmanje.
 

Back
Top