kapilar u oku

akositi

Početnik
Poruka
1
Ja dodjoh na Vas site da bih Vas pito:
"radim na jednom zanimljivom poslu poslednjih 6 meseci, gde u proseku gledam u monitor 6 sati dnevno,od ponedeljka do petka.
Medjutim, ja sam pre 3 godine imao pucanje kapilara u zadnjem delu oka, t.j. u blizini ocnog nerva. Imao sam, ubrzo posle dijagnoze, intervenciju "przenje kapilara laseserskim zracima". Posle toga imam zamuceno vidno polje u gornjem levo delu levog oka.
Inace nosim dioptriju sa malom minus dioptrijom.
Moje pitanje glasi:
"Da li je to pametno?,
Posto mislim da mi se dioptrija u poslednje vreme pogorsala i da mi ovih dana sa dolaskom svetlijih dana te fleke od lasera sve vise smetaju.
 
A sta tacno da li je pametno? Neophodno je da odes kod ocnog lekara, da proveris dioptriju, iskontrolises stanje ociju i dobijes savet sta ti je ciniti. Nije svakako pametno ovo resavati preko foruma. Javi se oftalmologu.
 
Molim za pomoc
Bio sam na skijanju po prvi put i dobio sam nekakvo zapaljenje ociju, najvjerovatnije od sunca i snijega. Beonjace su mi vrlo malo natecene. Mislim da nisu u pitanju kapilari mada nisam siguran. Samo znam da crveno svijetlo koje je proizvod sijalice na nekom uredjaju registrujem kao blijedo narandzasto. Stvarno je jezivo kada izadjem na ulicu i vidim kako sva vozila na putu imaju otpozadi zuta svijetla. Poceo sam da stavljam kapi za oci, ali ne znam da li bi trebalo da odem kod doktora i da prihvatim to sto ima da mi kaze. Jer samo se bojim da mi ne kaze da ce mi zauvijek ostati tako.
 
Molim za pomoc
Bio sam na skijanju po prvi put i dobio sam nekakvo zapaljenje ociju, najvjerovatnije od sunca i snijega. Beonjace su mi vrlo malo natecene. Mislim da nisu u pitanju kapilari mada nisam siguran. Samo znam da crveno svijetlo koje je proizvod sijalice na nekom uredjaju registrujem kao blijedo narandzasto. Stvarno je jezivo kada izadjem na ulicu i vidim kako sva vozila na putu imaju otpozadi zuta svijetla. Poceo sam da stavljam kapi za oci, ali ne znam da li bi trebalo da odem kod doktora i da prihvatim to sto ima da mi kaze. Jer samo se bojim da mi ne kaze da ce mi zauvijek ostati tako.

Pa moze to zauvek ostati tako i da doktor nista ne kaze,zar ne?
Ali,oftalmolog bi mogao biti od pomoci, narocito ako se uzme u obzir da bi bez njegovog pregleda i preduzimanja nekih mera,ako je neophodno,stanje moglo da se pogorsa i tada ostane "zauvek tako".
I,sta je sada bolje:ici ili ne ici kod lekara?
Ja bih potrazio pomoc.;)
 

Back
Top