magnetna terapija

yutrooper

Početnik
Poruka
18
poz svima.

jedan moj prijatelj se latio posla pa uzeo da prodaje magnetni nakit (necemo reklamirati)
na stranu nakit.
ubedjuje me da magneti pojacavaju cirkulaciju itd,itd,itd.
pa me interesuje da li je neko upoznat sa tim.
gledao sam sajtove tih firmi ali kao svaki covek mislim da treba pitati narod.
citao sam razne forume iz inostranstva ali me interesuje misljenje nasih ljudi.

hvala
 
Ja mislim da je to cista sarena laza - taj magnetni nakit. To da magneti imaju delovanje na telo ne sumnjam, na kraju celo telo funkcionise kao jedno veliko strujno kolo, svaka celija "radi" na struju pa sa tog aspekta naravno da bi magnetno polje ili elektromagnetno polje trebalo da imaju efekta...ali u taj komercijalni magnetizam bas ne verujuem.
 
Lično iskustvo: nenormalne glavobolje, ponekad i po par dana zaredom, ne prestaju bez brufena, oftalmološki sve u redu, neurološki sve u redu, krvna slika odlična, uredan život, nepušač, antialkoholičar, normalna telesna težina, pritisak ok........a glavobolje stalne. Onda čujem od prijatelja za magnetni nakit, ne bude mi žao 45 evra za ogrlicu, počnem da je nosim i evo tri meseca ni jedanput me nije zabolela glava, ali najiskrenije nijedanput, čak je bilo problema i sa kičmom i tog bola više nema, tako da ja verujem da ti magneti ipak imaju dejstvo. Probajte, ne može da škodi. Srećno
 
Cudo jedno ti je psiha, 'el vidis?! :)
Kazes nekome koj ima glavobolju na nervnoj bazi kako ce super da mu bude ako okachi ogrlicu i eto - chuda! Nekad su chuda bila rezervisana za Isusa, danas je vreme modernih chuda, no ja sam uvek za placebo ako pomaze: bolje placebo ogrlica nego brufen pa da ti vrisne zeludac i dobijes chir! :)
 
Ne pomaze. Radjena bre istrazivanja isti procenat kao u placebo grupi. Pa pored koliko ti magneta visis po ceo dan:mobilni, televizor, zvucnici, kompjuter, slusalice, telefon kucni, rucni sat. Svi ti uredjaji otpustaju magnetne talase, pa do sad bi trebala da budes zdrava kao dren.
 
ajd da budem detaljnija. Moja super drugarica koja je prilično neurotična,(WW ova je iz vaše oblasti) nezadovoljna svojim životom, mužem, poslom, roditeljima,sestrom, komšijama, rodjacima..................svi su loši, koju god da temu započnemo sve najgore. Najgore od svega je što žena ne ume da govori tiho već bukvalno urla, onaj ko je sluša zuji mu u ušima narednih par sati od njene dreke i najgore od svega je to što ona prenosi tu negativu energiju na sve.E sad, došla mi je jedne večeri u goste i gle čuda skroz mirna,govori tiho,zadovoljna, sva blista,otišla a moj muž i ja ne možemo da verujemo šta joj je.Naredni put ponovo ne urla i ja to glasno prokomentarišem.Onda mi je rekla kako je dobila nekakvu magnetnu narukvicu na poklon od sestre i od kako je nosi više nije nervozna, nema bolne menstruacije,ne boli je želudac......................narukvicu je dobila kao rodjendanski poklon i nije znala njenu namenu, tek su joj kasnije rekli o čemu se radi.Kada je njen muž čuo (a prilično je hipohondričan) tražio joj je da mu je da da je malo nosi.Kada su nam ponovo došli u goste lično sam ga zamolila da joj vrati njenu narukvicu.Obzirom da je moj muž imao nesnosne glavobolje,odlučila sam da proba pa šta bude, on se naravno bunio zašto bacati pare na gluposti, znate već muškarce, ali ja sam tu ogrlicu kupila i jedva ga naterla da je stavi oko vrata (dovoljan dokaz da čovek nije sugestivan).Tog dana ga je zabolela glava,psovao je i mene i ogrlicu, posle 10 minuta prestala je i više ga nije zabolela do dana današnjeg, nosi je već od nove godine i kaže da mu sada ne bi bilo žao i 450 evra da da za nju.Zvanična medicina nikada nije dala nikakvu dijagnozu niti pomoć a odlazilo se lekaru mnogo puta za 10 godina koliko sve ovo traje.
Nisam znala da glavobolja na nervnoj bazi može trajati 10 godina kod osobe koja ima 30 godina i nikakav problem u životu.
E sad, dal je psiha ili cena ili magneti zaista deluju pozitivno nema veze bitno je da taj čir neće gostovati u našoj kući :wink:
 
Zemlja ima 2 magnetna pola – severni i južni. Severni pol privlači južni i tako nastaje protok magnetne energije, koja gledajući celu zemlju stvara figuru u obliku broja 8 prolazeći kroz centar zemlje. Naizmenično postoje 2 nezavisna energetska polja, jedno teče od ekvatora prema severnom polu a drugo od južnog pola prema ekvatoru. Magnetne energije teku kroz zemlju kao i kroz atmosferu i jonosferu. Dodajući brzinu zemlje ovim silama priroda stvara dva gigantska generatora.
Živa bića koriste ovu energiju i životne funkcije se mogu modifikovati povećanjem ili smanjenjem magnetnih polja u odgovarajućoj meri.
Svaka materija koja poprimi magnetne osobina poprima tako 2 pola i na osnovu toga zauzima položaj unutar globalnog magnetnog polja (magnetna energija teče prema severu iz pravca juga).
Enzimi unutar našeg organizma su paramagnetični usled kombinacije kiseonika, proteina i minerala. Oksid minerala je prosto kombinacija minerala sa kiseonikom, kao što su oksidi gvožđa ili magnezijuma.
U publikaciji “CRM Books” grupa od 21 naučnika napisala je BIOLOGY, An Appreciation of Life (Biologija, uvažavanje života) što predstavlja referencu o životu koji koristi megnetne energije zemlje (str. 49):
Citat:
“Verovatno glavna osobina živih sistema jeste njihovo razmnožavanje. Svi živi sistemi koriste tok energijekroz svemir, da bi se reprodukovali i održali život. Živi sistem koristi ovu energiju da proizvodi složene molekule i da zadrži visoko integrisane i uređene strukture.”

Ovi naučnici opisuju život kao elektromagnetni fenomen koji zavisi od magnetizma zemlje. Živa bića demonstriraju prisustvo merljivih količina električne energije i zbog toga moraju stvarati magnetna polja.
Ako kombinujemo koncepte da je svaka ćelija elektromagnetni rezonator, da sve biohemijske procese kontrolišu enzimi i da svi živi sistemi koriste tok energije kroz svemir, možemo pretpostaviti da funkciju enzima stimuliše neka vrsta magnetizma.

Posmatrajmo život kao električni fenomen – a bolest kao nedostatak ili prekid električne energije. Mnoga stanja se mogu kontrolisati primenom magneta ili elektronske energije ali potrebno je mnogo stručnog znanja za bezbedno i efikasno korišćenje magneta, a pre toga potrebno je obezbediti odgovarajuću hemijsku sredinu tj. dovoljno minerala i drugih potrebnih materija u organizmu.
Zaključak bi bio da sa samoinicijativnim korišćenjem magnetnog nakita, bez adekvatnog stručnog pristupa ipak ne bismo mogli postići značajne efekte.
_________________
Zdravlje nije sve, ali bez zdravlja sve je ništa!




ta kazete na ovo objasnjenje.
 
Zemlja ima 2 magnetna pola – severni i južni. Severni pol privlači južni i tako nastaje protok magnetne energije, koja gledajući celu zemlju stvara figuru u obliku broja 8 prolazeći kroz centar zemlje. Naizmenično postoje 2 nezavisna energetska polja, jedno teče od ekvatora prema severnom polu a drugo od južnog pola prema ekvatoru. Magnetne energije teku kroz zemlju kao i kroz atmosferu i jonosferu. Dodajući brzinu zemlje ovim silama priroda stvara dva gigantska generatora.
Živa bića koriste ovu energiju i životne funkcije se mogu modifikovati povećanjem ili smanjenjem magnetnih polja u odgovarajućoj meri.
Svaka materija koja poprimi magnetne osobina poprima tako 2 pola i na osnovu toga zauzima položaj unutar globalnog magnetnog polja (magnetna energija teče prema severu iz pravca juga).
Enzimi unutar našeg organizma su paramagnetični usled kombinacije kiseonika, proteina i minerala. Oksid minerala je prosto kombinacija minerala sa kiseonikom, kao što su oksidi gvožđa ili magnezijuma.
U publikaciji “CRM Books” grupa od 21 naučnika napisala je BIOLOGY, An Appreciation of Life (Biologija, uvažavanje života) što predstavlja referencu o životu koji koristi megnetne energije zemlje (str. 49):
Citat:
“Verovatno glavna osobina živih sistema jeste njihovo razmnožavanje. Svi živi sistemi koriste tok energijekroz svemir, da bi se reprodukovali i održali život. Živi sistem koristi ovu energiju da proizvodi složene molekule i da zadrži visoko integrisane i uređene strukture.”

Ovi naučnici opisuju život kao elektromagnetni fenomen koji zavisi od magnetizma zemlje. Živa bića demonstriraju prisustvo merljivih količina električne energije i zbog toga moraju stvarati magnetna polja.
Ako kombinujemo koncepte da je svaka ćelija elektromagnetni rezonator, da sve biohemijske procese kontrolišu enzimi i da svi živi sistemi koriste tok energije kroz svemir, možemo pretpostaviti da funkciju enzima stimuliše neka vrsta magnetizma.

Posmatrajmo život kao električni fenomen – a bolest kao nedostatak ili prekid električne energije. Mnoga stanja se mogu kontrolisati primenom magneta ili elektronske energije ali potrebno je mnogo stručnog znanja za bezbedno i efikasno korišćenje magneta, a pre toga potrebno je obezbediti odgovarajuću hemijsku sredinu tj. dovoljno minerala i drugih potrebnih materija u organizmu.
Zaključak bi bio da sa samoinicijativnim korišćenjem magnetnog nakita, bez adekvatnog stručnog pristupa ipak ne bismo mogli postići značajne efekte.
_________________
Zdravlje nije sve, ali bez zdravlja sve je ništa!




Sta kazete na ovo objasnjenje, mogao bih da se slozim sa tim.
 
yutrooper:
Posmatrajmo život kao električni fenomen – a bolest kao nedostatak ili prekid električne energije. Mnoga stanja se mogu kontrolisati primenom magneta ili elektronske energije ali potrebno je mnogo stručnog znanja za bezbedno i efikasno korišćenje magneta, a pre toga potrebno je obezbediti odgovarajuću hemijsku sredinu tj. dovoljno minerala i drugih potrebnih materija u organizmu.
Zaključak bi bio da sa samoinicijativnim korišćenjem magnetnog nakita, bez adekvatnog stručnog pristupa ipak ne bismo mogli postići značajne efekte.
_________________
Zdravlje nije sve, ali bez zdravlja sve je ništa!




Sta kazete na ovo objasnjenje, mogao bih da se slozim sa tim.



Evo, to je sustina.
 
Ja sam laik, ali koliko znam, i u zvanicnoj medicini postoji magnetna terapija-to bi doktori trebalo da znaju... E, sad, ono sto se slabo zna i o cemu se malo prica jeste da je jacina Zemljinog magnetnog polja u poslednjih 500 godina smanjena 400 puta! To, naravno, utice na zdravstveno stanje, glavobolje itd.
 
Ma jok otkud ti to da se smanjila jacina zemljinog polja - to bi znacilo da je neko izvadio svo kamnje iznutra ....

Ali magneti bas povoljno uticu na telo pogotovo na hrskavicu - usput to je jedino sredstvo kojim se moze izleciti i regenerisati hrskavica - primeri ovde:http://madumagnet.com/prikazi/index.htm

Ne funkcionise u svim slucajevima ali pomaze u jedno 70% sto je daleko od sarene laze - a radi se o tome da pojacava tj CaN pumpu i generalno siri krvne sudove i na taj nacin se pojacava krvotok.

Prilicno je neocekivano da magnet moze te stvari da uradi ali zapravo se ispostavilo da je tako pa se magneti sada koriste sirom sveta
 
Poslednja izmena:
Ne pomaze. Radjena bre istrazivanja isti procenat kao u placebo grupi. Pa pored koliko ti magneta visis po ceo dan:mobilni, televizor, zvucnici, kompjuter, slusalice, telefon kucni, rucni sat. Svi ti uredjaji otpustaju magnetne talase, pa do sad bi trebala da budes zdrava kao dren.
ti bas nemas pojma o cemu pricas. To uopste nisje ista vrsta magneta.....informisi se malo pre nego sto postavis neku dezinformaciju....
 
S'obzirom da ima dosta polemike oko magneta i njihovog dejstva na ljudski organizam, evo nesto sa medicinskog aspekta sto bi moglo oboriti mnoge predrasude o magnetima... Treba napomenuti da nisu u pitanju obicni kucni magneti koji se koriste za prikupljanje, vec o prirodnim magnetima dobijenim iz lave vulkana.... nadam se da ce vam ovaj text biti od koristi....

Magnetna terapija


Magnetna terapija je nezaobilazna procedura u fizikalnoj terapiji. Ova vrsta terapije pokazuje niz prednosti u lečenju pre svega zbog širokog spektra oboljenja gde se može primeniti, pacijenti je jako dobro podnose i ima mali broj kontraindikacija. Magnetna terapija zajedno sa laserom predstavlja osnovu svakog terapijskog protokola u našoj ambulanti.

Magnetna terapija deluje od nivoa ćelije, preko organa do organizma u celini i dejstva su sledeća:
1. Antiedematozno i antiinflamatorno (smanjuje otok i zapaljenje)
2. analgetsko (smanjuje bol)
3. ubrzanje regeneracije tkiva (zarastanje rana, preloma kostiju, povreda)

Niskofrekvetno magnetno polje utiče na ćelijsku membranu tako što povećava njenu propustljivost. Time se ubrzava ćelijski metabolizam i povećava iskoristljivost kiseonika i hranljivih materija u tkivu. Kod bolesti taj promet materija je usporen na nivou ćelije i njegovim ubrzavanjem podstičete ozdravljenje.

Kao posledica dejstva magnetnog polja dolazi do vazodilatacije (širenja) krvnih sudova i bolje prokrvljenosti tkiva na koje smo delovali.

Magnetna terapija se može aplikovati lokalno na ograničenom polju i time se izbegavaju bilo kakvi sporedni efekti na druge sisteme u telu. Time je broj kontraindikacija sveden na minimum što je i jedna od najvećih prednosti magnetne terapije.

Može se aplikovati i kroz odeću pa čak i gips što je čini terapijom izbora kod stanja koje zahtevaju dugotrajnu imobilizaciju.
 
Silom prilika i ja sam išla na magnetnu terapiju. Magnete nosim od početka ove godine i tek za nekoliko meseci mogu da kažem koliko vrede. Ubeđena sam da terapija magnetima pomaže samo je fora da li su u nakit stavili i naznačenu jačinu magneta, ali neću da odem u paranoju. Sa godinama zdravstveni problem mi je sve gori i gori pa se i za slamku hvatam.
 
Jedan magnetic na narukvici je jacine 600 gausa... obicno ih ima 2 na narukvici, tako da su narukvice oko 1200 gausa jacine, ogrlice isto tako... osim pojedinih komada nakita, kao sto je lutajuce srce koje ima 2400 gausa ili happy disc od 3600 gausa....
Kako bi bila sigurna da nosis dovoljnu kolicinu magneta, preracunaj koliko msgneta imas na sebi, a ja cu ti reci da je donja granica koja bi trebala da se nosi - 1000 gausa na 10 godina starosti, optimalna je 1000 gausa na 10 kg tezine, a najvise na sebi mozes imati do 20000 gausa, preko toga samo uz konsultaciju lekara..... Preracunaj sama...
Na mojih 60 kg, ja nosim 5000 gausa i osecam se odlicno... Ispod te jacine:manikir: ne osecam nikakva poboljsanja, ako bih dodala preko 5000, imalo bi isti uticaj na mene kao i 5000 gausa, tako da je to moj optimum.....
 
ja čuo za to čudo i pošto me u to vreme nešto ledja bolela pročito po nešto o toj magnetnoj terapiji. Delovalo to meni onako uverljivo i ja kupio te magnetiće (po kvalitetu bih reko iz Kine). I da vidiš čuda "deluje". Sad mi na pamet ne pada bolovi u kičmi već se non stop pipkam po glavi da vidim dal su mi nikle magareće uši. A jedan taj magnetić košta 35e kao dva tretmana kod lekara specijaliste. Ali terapija nije uspešna ako nemate bar 1000 gausa na 10 kg telesne težine. tako kad posle desetak dana o svemu razmilite i saberete se bol nije sigurno to o čemu razmišljate.Ali to nije sve ako vi to nekome preporučite vi pravite svoju mrežu i zarađujete neke pare samo neznam kome. Ako ste talentovan trgovac napravicete toliko popusta da od mile volje možete kupovati tog nakita kolko hoćete. Bolesni ne moraju više da vode brigu o svojoj bolesti postoje lljudi koji o tome vode brigu vaše je smo da budete bolesni i da spremite za počeak bar 100e, to je minimum. I eto još jednom se potvrdilo da se na gluposti i nesreći ljudskoj najbolje zarađuje, zato ako ste već nesrećni nemorate biti ovo drugo.
 
Interesantno je kako ima mnogo ljudi koji imaju "pouzdane" stavove o pojmovima o kojima u stvari malo znaju.Ipak savetuju druge.O delovanju magneta na živi svet postoji more naučnih dokaza,potkrepljenih nebrojenim eksperimentima, rađenim širom sveta tokom nekoliko decenija.Svaka i najmanja bolnica i kod nas ima deo za terapiju magnetnim poljem.Moderna nauka i medicina zna o tome sve do najsitnijih detalja.Magnetno polje je moćna stvar.Međutim o tome vlada velika zavera ćutanja,jer farmaceutska mafija ne želi da se to zna pošto magneti nisu potrošna roba kao tablete i samim tim nisu isplativi za trgovinu.Lično imam knjigu našeg naučnika koji podrobno objašnjava delovanje magnetnog polja na živi svet pri čemu citira oko 500 svetskih naslova iz ove oblasti.Ako vas je ovo malo uverilo u delovanje magnetnog polja na živi svet,verujte da je to bar 10 x značajnije za zdravlje nego što mislite.
 

Back
Top