KRALJEVO-Cudan grad

Frci

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
231
Ovde svako svakog mrzi.

Svako se svakom mesa u zivot.

Svako svakog ogovara.

Svako je na svakog ljubomoran.

Svako svakom nesto pametuje.


Imam utisak da je ovo grad mrznje i netolerancije a o Demokratiji da i ne govorim.


Sta se to desava sa ovim gradom?

Umeju li ljudi ovde da zive svoje zivote?

Ili to dominira uspavana svest kod gradjana ovog grada?

Zao mi je sto je tako,

ali mi nije jasno zasto je to tako.

Provincija-Malogradjanstvo ili?


Ostavite komentare.
 
Pa Kraljevo je mali grad.Dobro nije mali ali se skoro svi znaju i onda svako svakog ogovara.A uzrok tome je da verovatno pokusavaju zaboraviti svoje probleme a koji je bolji nacin nego procati o tudjim problemima ili im je mozda dosadan zivot pa razmisljaju o tudjim zivotima.Tuzno ali istinito.
Peace people :-D
 
Kraljevcani su upali u smorenu kolotecinu monotonih desavanja... Izlasci, setnje, isprazne price, mrznja izmedju "podkultura", uopste, klasifikacija ljudi trpanje u tu i tu grupu....

Najbitnije je da se smisao nalazi u sitnicama: provedete popodne setajuci pored Ibra, noc na ratarskom, blejite na cesmama sa prijateljima, igrate karte kod milutina.... Ako citav zivot gledamo u nebo i trazimo nesto veliko od zivota, propusticemo sve sitnice koje se nalaze na zemlji. Nikakvo spiritualno iskustvo nas ne ceka na kraju; nema nekog velikog preporoda. Kraljevcani uvek cekaju da im zabava padne sa neba (....glupo li formulisane recenice...), a vreme 'ubijaju' ogovaranjem i spletkarenjem....ne primecuju svet oko sebe...

John Lennon: "Life is what happens while you're making other plans."
 
E pa Kraljevo je mali grad ali u njemu nema ubistva ,kidnapovanja ko u Parmi. Jeste da te ovde ne ogovaraju i da te ne zna niko ali ipakkkkkkkkkk........................pre nekoliko nedelja su kidnapovali dete od 18 meseci , nasli ga mrtvog juce,a pre ne
ki dan je jedan decko izbusio curu 150puta i ubio taksistu pa vi vidite gde je bolje....................Ja mislim da je Kraljevo grda super za druzenje i za izlaske
 
Majesty Of The Nightsky:
Kraljevcani su upali u smorenu kolotecinu monotonih desavanja... Izlasci, setnje, isprazne price, mrznja izmedju "podkultura", uopste, klasifikacija ljudi trpanje u tu i tu grupu....

Najbitnije je da se smisao nalazi u sitnicama: provedete popodne setajuci pored Ibra, noc na ratarskom, blejite na cesmama sa prijateljima, igrate karte kod milutina.... Ako citav zivot gledamo u nebo i trazimo nesto veliko od zivota, propusticemo sve sitnice koje se nalaze na zemlji. Nikakvo spiritualno iskustvo nas ne ceka na kraju; nema nekog velikog preporoda. Kraljevcani uvek cekaju da im zabava padne sa neba (....glupo li formulisane recenice...), a vreme 'ubijaju' ogovaranjem i spletkarenjem....ne primecuju svet oko sebe...

John Lennon: "Life is what happens while you're making other plans."[/QUOTE


Ti ocigledno nisi iz Kraljeva,gde god da se okrenes isto je,da si u Beogradu a tamo je mnogo gore,ima svacega,koliko ja znam i tamodeca izlaze i to stalno na ista mesta kao i u KV-U samo sto je KV mirniji od BG ili bilog kojeg drugog grada 100 puta
 
ima logike, to za mirnocu kva.

vidis, ja smem da sednem u taksi u pola noci, jer, jbt, svi znaju tu firmu i ne moze nista da mi se desi, sa vecinom od taksista sam komsinica, ili znaju moje roditelje, ili tako nesto. u beogradu na taj luksuz ne smem ni da pomislim. zamisli, keve ti, ja sama u pola tri sa taksistom preko celog beograda. ma samo skrene u mracnu ulicu i eto me u ritopeku!

i to za zlocine, alkos pre dva meseca masakrirao devojcicu koja je htela da mu pomogne da ustane, ljudi koji se "samozlostavljaju" u prepunom tramvaju i dahcu ti za vrat, gomila lunatika i frikova... dziz, to je haos jedan!
 
pa svuda ima perverta...

ne znam, ja se slazem sa konstatacijom da je u bg-u isto, i ovde se izlazi na ista mesta sa istim drustvom samo je montiranje za izlaske malo drugacije...a to je besmisleno...ma bg je seljana najgora. ljudi, prosetajte do zagreba da vidite kako se ljudi tek tamo smaraju, uzas jedan... na trgu bana jelacica, 11h ujutru a klinci punkeri, metalci sta god leze pored spomenika, neka devojka nema pojma gde je, generalno se raspadaju... a popodne u gradu nigde nikoga... ma smooor... kraljevo izgleda mnogo zivlje od zg-a... ma ljudi uzivajte gde god da ste, kakve veze ima to sto je u pitanju kraljevo...
 
Kraljevo nije chudan grad, ali su zato chudni ljudi u njemu. Lepo ste rekli, sede, smaraju se, ali nece da uchine nishta da izadju iz te apatije! Napravish koncert, organizujesh zurku,... nishta, sede i chekaju da ih neko donese na mesto zbivanja i da ih sve vreme shasholje pod pazuhom ne bi li im ugodjaj bio kompletan! :roll:
 

Back
Top